Egels zijn te jong OPHEFFINGS UITVERKOOP! 20% KORTING op ALLES! MAUAARS IJZERHANDEL Kanaalstraat 22 Oost-Souburg 20% KORTING! GERARD M Win boeken, vrijkaartjes en ander leuks Lees de dagelijkse bijdrage Zet uw eigen evenement op onze site Leuke baan k in de buurt Zeeland Gezond zoekt 50 personen voor afslanksysteem Lezersakties Belinda Meuldijk agenda Nieuwe uitdaging Soort van steen voor kinderen Samenkomst van Aglow Zang in Fontein Opfriscursus Nederlands Wijktheater Op de helling De Zingende Schippers Curadomi Na ruim 50 jaar sluiten wij onze winkel, daarom vanaf dinsdag 4 januari Onder andere: Tuinartikelen Flexa verf, kwasten etc. Elektrisch- en handgereedschap Ijzerwaren Sleutels z Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 januari 2011 De Faam pagina 5 www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/baasenbeest www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/banen Middelburg Het Zeeuws Museum in Coby Louwerse verzorgt de vele jonge egels in De Mikke. FOTO: JASPER KARMAN Oost-Souburg De interkerkelijke organi- Middelburg houdt zondag 16 januari van 13.00 tot 14.30 uur een kinderworkshop in het kader van de tentoon stelling Soort van Steen. In de collectie van het Zeeuws Museum zijn honderden fos siele botten te bekijken. Van mammoeten en reuzenher- ten tot en met walvissen en enorme tijgers. Elk bot is op gevist uit de Westerschelde en is miljoenen jaren oud. Tijdens de kinderworkshops mogen ze er zelf een maken in het ZM Atelier. Deelname kost 5 euro. Aanmelden via rondleidingen@zeeuwsmu- seum.nl. Middelburg In de Fontein aan de Kruit- molenlaan 70 in Middelburg wordt op woensdag 12 janu ari een samenzang gehouden. Met muzikale begeleiding zullen er bekende psalmen en geestelijke liederen wor den gezongen. Aanvang is om 13.30 uur. Vogel- en zoogdieropvang De Mikke in Middelburg heeft afgelopen maand flink wat winterslachtoffers opgevan gen. Met name jonge egels, die nog niet in winterslaap waren. Tara De Vriend Middelburg "De egels die we hier opvan gen zijn nog te jong om in win terslaap te gaan. En door de sneeuw kunnen ze geen voedsel vinden", vertelt beheerster Coby Louwerse. De egel houdt in de koudere de len van zijn woongebied gedu rende vier of vijf maanden een winterslaap, in een nest dat ge woonlijk onder boomstammen of dichte begroeiing ligt. Het is niet een soort diepe slaap, maar er voltrekken zich grote veran deringen in de fysiologie van het dier. De hartslag daalt van ge middeld 180 slagen per minuut tot 20 of minder, de ademhaling daalt van 40 keer per minuut tot vier keer per minuut. De ademhaling kan zelfs af en toe twee minuten lang volkomen stilvallen. En de lichaamstem peratuur daalt van ongeveer 35 graden tot bijna op het niveau van de omgevingstemperatuur. Lager dan vier graden daalt deze bijna nooit. Afhankelijk van hoe streng de winter is gaan ze in winterslaap van half december of half januari tot en met half april. Herkenningspunten van een egel in Winterslaap zijn: hij is stijf opgerold, voelt koud en prikkerig aan, er is niet gegeten of gedronken en er is niet ge poept of geplast. Ziek "Egels eten slakken, torren en wormen maar mensen die een egel in de tuin hebben kunnen hem kattenvoer geven", vertelt Coby. Bij de Mikke zijn er dit jaar 387 egels binnen gebracht. Als je een egel overdag ziet lopen is hij meestal ziek of gewond, dan kan je contact opnemen met de Mikke via 0118-628288. satie voor vrouwen Aglow houdt op dinsdag 11 januari een samenkomst. Spreekster deze avond is Yvonne Dour- lein. Het begint om 19.30 uur in gebouw de Ark in Oost- Souburg. Oostkapelle De gemeente Veere houdt in samenwerking met de Stichting Welzijn Veere en het ROC een opfriscursus Nederlands. Het begint op woensdag 5 januari van 9.00 uur tot 11.30 uur in het ge bouw van de Stichting Wel zijn Veere aan de Schoolstaat 4 in Oostkapelle. De opfris cursus bestaat uit verschil lende thema's zoals opfris sen en leren van nieuwe spellingsregels, vragen over en problemen bij de werk woordspelling en begrijpen van moeilijke woorden en zinnen. Elk thema bestaat uit vijf lessen van 2,5 uur. Er is een mogelijkheid om zelf een keuze hieruit te maken. Ook kunnen deelnemers hun eigen leer wensen kenbaar maken. De kosten voor de cursus zijn 12,50 euro per vijf lessen. Meer infor matie via 0118-583687. Vlissingen Het toneelstuk Op de helling, dat is geschreven door Ans Schilder, gaat over scheepswerf de Koninklijke Maatschappij De Schelde. Het stuk zal zeker nos talgische gedachten en gevoe lens naar boven brengen bij veel Vlissingers. Op de helling wordt vertoond op dinsdag 11 januari om 14.30 uur in 't Speêlhuus van Ter Reede in Vlissingen. De toegang is gratis. Vlissingen De Zingende Schippers geven woensdag 12 januari een op treden in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Daarbij begeleiden zij zich zelf op accor deon. Het optreden begint om 14.30 uur en de toegang tot het concert is gratis. Curadomi biedt in Zeeland huishoudelijke en persoonlijke verzorging, verpleging en 24 uurszorg. informatie: www.curadomi.nl Verpleging en verzorging: 0900 258 2583 Hulp bij het huishouden: 0900 258 2581 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl (advertorial) Werk aan jezelf in 2011. Geregeld bewegen is belangrijk, dan zit je lekker in je vel. De kunst is om in je drukke leven, je volle agenda, toch de discipline op weten te brengen om twee keer per week tijd vrij te maken voor bewe ging. Zeeland Gezond helpt je daarbij. Zee land Gezond is laagdrempelig voor iedereen en door iedereen, makkelijk, relaxed om aan beweging te doen. Eric Meulmeester, bewe- gingsdeskundige: "Het is wel hard werken, zweten geblazen om een resultaat te berei ken. Je moet er wel wat voor doen. Zeeland Gezond is een uniek centrum, van doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg. Aan de an dere kant bieden wij lessen door gediplo meerde bewegingsdeskundigen. Er is. een prima sfeer, wij werken met kleine groepen en er is niks oubolligs aan. Wél met gezond bewegen. Niet in de geest van 'strakke bodyj je goed voelen, prettig leven. Ben je wat te zwaar, maak twee keer per week tijd vrij. Dat heeft resultaat." Nieuw voor Zeeland is de Better Belly, een slimmingband met infra rood dieptewarmte voor een strakkere buik en afslanken. In de probleemzones 100% meer vetverbranding en met een resultaat garantie van 4 tot 6 weken. Zeeland Gezond zoekt vijftig personen die willen meedoen aan dit revolutionaire afslanksysteem. Wie nu lid wordt van Zeeland Gezond, gratis instap, Eric Meulmeester aan de slag met de Better Belly slimmingband. all-in-prijs 37,50 per maand, kan gratis sporten in januari en februari. Dus ook gratis deelname aan Better Belly. Zaterdag 15 ja nuari is het open dag van 9.00 tot 12.00 uur met demonstratie Better Belly, demo-lessen Zumba, Spinning, Pilates en uitleg over Fit ness tien-wekenprogramma. Openingstijden van 8.00-22.00 uur, zaterdag tot 12.00 uur en zondag gesloten. Informatie: telefoon 0118- 632050 en www.zeelandgezond.nl. Zeeland Gezond, Schenge 4, Middelburg

de Faam | 2011 | | pagina 5