Ook zijn er volop op elijke acties Ride for Hope start vanaf Neeltje Jans Toet zoekt een gezellig thuis Wij hebben vorig jaar genoten van uw komst. Een groot aantal prachtige showroommodellen vragen uw speciale aandacht: zij hebben er veel voor over om te mogen pronken in uw woning! Reden genoeg voor een bezoek, kijk ook op binnenuitverkoop.nl Kijk op de buienradar van Piet Ook voor jou is er een leuke baan Regen of sneeuw Nieuwe vacatures Iedere fietser brengt minimaal 2000 euro sponsorgeld Drie dagen knokken voor de bestrijding van kanker Nieuw De Broekert Fonds Winnaars van de prijspuzzel HET KAN NIET OP RUIMING Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Zo'n 250 wielrenners ver trekken in het hemelvaart- weekend vanuit Zeeland voor een tocht door alle provincies van Nederland. Drie dagen lang knokken zij tégen de elementen en vóór de bestrijding van kanker. Door de redactie t> Vrouwenpolder De opbrengst van deze Ride for Hope gaat namelijk naar onderzoek naar primaire her sentumoren, een kankersoort met nagenoeg geen overle vingskans. Jaarlijks zijn er in Neder land 1.500 slachtoffers van primaire hersentumoren te betreuren, voornamelijk kin deren en jongvolwassenen. Met Ride for Hope gaat een droom van Nico Faaij in ver vulling. Toen bij hem in 2007 een primaire hersentumor werd ontdekt, heeft hij de stichting STOPhersentumoren.nl opge richt. De stichting heeft inmid dels honderdduizenden euro's geworven, onder andere met het evenement Steppen tegen Kan ker op de Alpe d'Huez. Ride for Hope verwacht binnen enkele jaren te groeien naar een deelnemersveld van meer dan duizend wielrennende helden. De eerste inschrijver is Nico zelf. Als fervent wielrenner hoopt hij dat zijn gezondheid het hem toe zal laten om de tocht te rijden. Ambassadeur van stichting is voormalig wereldkampioen en hersenkankerpatiënt Teun van Vliet, die op 2 juni het start schot zal geven op Neeltje Jans. De wielrenners fietsen tijdens de Ride onder anderen door De Veluwe, langs Drentse hunebed den, over De Afsluitdijk, door Volendam, langs De Vecht, en bereiken via het Land van Maas en Waal op 4 juni het eindpunt: de befaamde Cauberg. Ride for Hope is daarmee niet alleen een unieke tocht, het is de zwaarste ronde van Nederland. Deelne mers moeten, naast het werven van minimaal 2.000 euro aan sponsorgeld, over een flinke dosis doorzettingsvermogen beschikken. Dagelijks zitten ze tien tot veertien uur in het zadel. Deelnemers kunnen zich aan melden via www.rideforhope.nl. Middelburg Met de gezellige dikke kater, Toet, zit het leven helaas niet zo mee. Hij is teruggekomen in het asiel omdat hij blaas gruis had en niet zindelijk was. Gelukkig is Toet nu weer helemaal beter. Alleen om të voorkomen dat de blaasgruis weer terugkomt krijgt hij dieetvoeding. Toet is op zoek naar een baasje die het niet erg vind om een kat op dieet te hebben. Hij is een mooie Europese Korthaar met een wit neusje en buik. Kijkje Interesse in Toet? Kom dan eens met hem kennismaken. Bel dan naar 0118-613579. Toet verdient een lief baasje. Of neem een kijkje bij het Die renasiel Walcheren aan de Oost- perkwqg 9 in Middelburg. Het asiel is geopend van maandag FOTO: JASPER KARMAN tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het gesloten. Middelburg De prijspuzzel in De Faam van 22 december, waarbij het boek Typisch Nederland te winnen was, leverde meer dan vierhonderd reacties op. De oplossing van de puz zel was stortregen. De acht lezers die het boek inmid dels hebben ontvangen zijn: Kees Baars en F. Koopman in Middelburg; Maarten de Rijke in Arnemuiden; Nel van Hartevelt in Zoutelande; A. Stroo in Vlissingen; Jenny Wagenaar in Grijpskerke; Lou Melse in Meliskerke en Frans Buijs in Vlissingen. Het boek is voor 39,95 euro te koop bij de boekhandels. luiuiu.ujaanders.nl Middelburg Flet onlangs opgerichte Leen de Broekèrt Fonds is sinds maandag actief. Om de start van het fonds en de daarbij behorende website www.leendebroe- kertfonds.nl te markeren is zaterdag 8 januari een Benefietconcert. Organist Jos Verpoorten vertolkt in de Koorkerk in Middelburg werken van Bach, Pachelbel en ui teraard ook composities van Leen de Broekert. Zo staat ondermeer zijn Introduction, Toccata en Choral over Lobe den Herren op het program ma, een variatie over een Frans kerstlied en zijn in 2061 voltooide Sortie. Het concert begint om 20.00 uur en met de toegangskaart van 15 euro steunen bezoekers het fonds. Leen de Broekert, die in 2009 overleed, was een Zeeuwse musicus die veel leerlingen wist te inspireren om hun muzikaal talent te ontwikkelen. "Eigenlijk zou ieder kind de kans moeten krijgen om een muziekin strument te leren bespelen", was het motto van waaruit hij als docent orgel, piano en klavecimbel werkte. Uit zijn nalatenschap werd het fonds opgericht, dat leerlingen in dien nodig financieel helpt bij hun muziekstudie.

de Faam | 2011 | | pagina 29