GEMEENTE VLISSINGEN NIEUWS VAN DE WIJKRAAD DONKERSTEEG INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN RITTHEM: DORPSPLANNEN UIT POSITIEVE ENERGIE VLISSINGEN Voetzorg maat op ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Rijopleiding Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 5 januari 2011 De Faam pagina 12 GEMEENTE WOENSDAG 5 JANUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Nieuwe leden Wijkraad In de wijkraad Paauwenburg ver welkomen wij per 1 januari 2011 Mimie Ruikes, al bij velen bekend door haar activiteiten in het Majo raat, en Albert Verhage die ook al veel voor onze wijk heeft gedaan. Op het ogenblik is hij ook secretaris van de Stichting Vrienden van Paauwenburg. Nu er nieuwe leden zijn gevonden gaat Suus Zabicki de wijkraad verla ten om zich toe te leggen op haar studie binnenhuisarchitectuur en heeft ze gelijk wat meer gelegenheid om haar hobby pianospelen te beoefenen. Suus, bedankt voor het werk dat je voor de wijk hebt gedaan! Speelbos In het kader van het project Zwakke Schakels is voorzien in een natuur compensatie die bestaat uit bos, duintjes en wandelpaden in het huidige Westduin en eventueel te verwerven weidegebied grenzend aan de Bachlaan. Die natuurcom pensatie is verplicht door een wet telijke regeling om te compenseren voor de begroeiing die is verdwenen bij het verhogen van de dijken in dat gebied. De wijkraad Paauwenburg heeft al in oktober 2008 voorgesteld om in dat gebied een speelbos in te richten en dat voorstel is al enige tijd gele den aangenomen en in het plan opgenomen. Hoewel een meer gedetailleerde uitwerking van het plan nog moet plaatsvinden, kun nen wij u nu al wat meer informe ren. Het speelbos komt midden in het ontwikkelingsgebied te liggen en is lopend en fietsend bereikbaar. Er komt een jeu de boules baan, een wigwam, speelbomen en kruip- plaatsen. Verder wordt gedacht aan klauterbeelden, doolhof, poel met stapstenen, kortom voor de kinde ren zal er heel wat te beleven zijn. Bij de diverse besprekingen over de inrichting van Westduin werd de ruimte die voor het speelbos werd gereserveerd steeds groter. Op uit nodiging van het Waterschap Zeeuwse eilanden en de Dienst Lan delijk Gebied is in november 2010 een bestaand speelbos aan de rand van Terneuzen bezocht om te zien hoe een dergelijk project er in de praktijk uitziet. Zodra verdere informatie beschik baar is, dus nadat het plan definitief is, kunnen wij u meer informatie verstrekken. Kunstroute Vlissingen Op een openbare vergadering van de wijkraad Paauwenburg midden 2005 vroeg één van de aanwezigen of het mogelijk zou zijn om bordjes te plaatsen bij de kunstwerken in onze wijk. De wijkraad heeft dit bespoken met het Buro Beeldende Kunst van de gemeente waar men positief rea geerde. Het was echter op dat tijd stip budgettair niet direct mogelijk, maar nu is het zover dat niet alleen in Paauwenburg, maar in de hele gemeente bordjes bij de kunstwer ken worden geplaatst. Deze bordjes zijn op dit moment in de maak en zullen binnen enkele maanden worden geplaatst. Men heeft gelijk enkele kunstroutes gemaakt die op internet kunnen worden bekeken. Op die routes zijn 44 foto's en informatie over die kunstwerken te lezen. Het is een heel mooie website die zeker de moeite waard is om te bekijken op www.kunstroutevlissin- gen.nl. In een later stadium gaat men proberen om bij de VW prints van de routes beschikbaar te stellen. Wie toegang tot internet heeft, kan de routes nu al zelf printen. Strooizout De wijkraad heeft onlangs aan de gemeente gevraagd of het mogelijk is om in Paauwenburg een zoutde- pot te openen. Daardoor zou het voor de bewoners gemakkelijker zijn om het trottoir voor hun huis sneeuwvrij te maken. Het is jammer dat de gemeente, pre cies op de dag dat de eerste sneeuw viel, daarop negatief heeft gerea geerd. Paauwenburg had beter ver diend! Dus toch maar de sneeuwschuiver gebruiken of een emmertje strooi zout kopen bij één van de super markten. Fontein De nieuwe fontein is, zoals u in deze krant heeft kunnen lezen, deze zomer buiten werking gesteld. Stankoverlast was de aanleiding om daar toe over te gaan. In de winter worden alle fonteinen in open water afgesloten om beschadiging door schaatsers te voorkomen. In het voorjaar zal de gemeente trachten maatregelen te treffen om onze fontein weer vrolijk te laten spuiten. De toekomst ligt voor ons en hoe die er uit komt te zien bepalen wij samen. Op lande lijk niveau wat minder direct dan op plaatselijk niveau, maar in onze wijk of in ons dorp kunnen onze mening en gezamenlijke acties absoluut invloed hebben op de leef baarheid binnen onze leef omgeving en het welzijn van de bewoners. Uitwerkingen dorpsplan Na het gereedkomen en presen teren van het dorpsplan Ritthem 2010-2020 eerder dit jaar, zullen de uitwerkingen van de actie punten begin volgend jaar voor gelegd worden aan de bewoners. Dit zal gebeuren tijdens een openbare dorpsvergadering waar in de dorpsraadsleden de ver schillende thema's (wonen, voorzieningen, verkeer, buiten gebied, economie en toerisme, sociale veiligheid, bestuur en informatie) zullen toelichten. Vlissingen-Oost Natuurlijk worden alle nieuwe ontwikkelingen en media uit ingen met betrekking tot de bedrijvigheid in Vlissingen-Oost op de voet gevolgd door leden van de dorpsraad. Zij nemen deel aan informatieavonden, stellen kritische vragen en zijn bijvoor beeld ook lid van de klankbord groep Thermphos. Uitgangspunt "daarbij is het bewaken van de leefbaarheid in Ritthem. Dorpshuis In het dorpshuis Ons dorpsle ven" in de Dorpsstraat staan de volgende activiteiten op het pro gramma: Op vrijdag 28 januari 2011 treedt de band The Old Firm op. Deze energieke band, bestaande uit 3 leden, brengt met een enorme passie swingende Schots /Ierse Folkmuziek. Aanvang 20.30 uur, kaartverkoop aan de deur vanaf 20.00 uur en entree 7.50 euro. Zondagmiddag 30 januari 2011 kunt u onder leiding van weerman Jos Broeke en Leo de Visser weer een mooie winter- wandeling maken in de buurt van Ritthem. Tijdens de onge veer 2 uur durende tocht vertel len zij leuke anekdotes en bijzonderheden over de omge ving. Draag geschikt schoeisel. Verzamelen om 13.30 uur in het dorpshuis en vertrek om 14.00 uur. De winterwandeling wordt afgesloten met een soep (snert) maaltijd in het dorpshuis. Kos ten 4 euro. Vanwege de ver wachtte belangstelling aan melden bij Christel Klapwijk 0118-464961 of email ceesvan- derwoude@gmail.com. Op 20 maart 2011 staat er een voorjaarswandeling op het programma en in april 2011 zal in het kader van een Zeeuwse avond, de Waschappelse toneelploeg weer een leuke voorstelling verzorgen. Informa tie over tijden en prijzen volgen later. Wist u trouwens dat de dorps raad bezig is met een selectie procedure in verband met een nieuwe beheerder voor het dorpshuis? Heeft u belangstel ling, neem dan contact op met de Dorpsraad van Ritthem, tel. 06-21590845. Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel Nu ook spreekuur in Vlissingen, Dreestraat 2 en Ziekenhuis Zierik zee. Voor telefonische afspraak: 0113 - 251720 Bij ANWB Rijopleiding betaal je tot 28 februari 2011 maar€ 25,-voor je proefles of intest. En met je CJP-pas slechts €15,- Meer weten? ANWB Rijopleiding Chris Roelse, Terneuzen, bel 0115 694659 Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes T. 0113 - 251720

de Faam | 2011 | | pagina 12