BLAUW GERUITE KIEL START HERINRICHTING BELLAMYPARK DOET U IV8EE AAN DE BUR- GERSCHOUW IN UW WIJK? VLISSINGEN nieuws- en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN OPENBARE BIJEENKOMST DE KRIMP IS VOORBIJ SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER SCHEMA SERVICEBUS CEMEENTE WOENSDAG 5 jANUARI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Commissie Algemeen bestuur Donderdag 6 januari 2011 Agenda 1. Opening en vaststelling agenda 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Aanpassing financiële verordening ex artikel 212 Gemeentewet 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 10 januari 2011 Aanvang: 19.30 uur Agenda 1. Opening en vaststellen agenda 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vriendendienst Manteling 4. Rondvraag 5. Sluiting Burgers kunnen bij de commissies inspreken. Stadhuis Vlissingen Aanvang: 11.00 uur Commissie Naamgeving Donderdag 13 januari 2011 Agenda 1. Opening en mededelingen 2. Te behandelen stukken: a. Formaliseren van naam Houtwalpad b. bezwaar van l'escaut d.d. 14 december 2010 tegen herbenoe men Bonedijkestraat in Nieuw Bonedijke c. Mail van Adri Meerman aan Ramon van Belzen d.d. 16 december 2010 3. Rondvraag en "wat verder ter tafel komt" 4. Sluiting Wilt u de bijeenkomst bijwo nen? Meldt u zich dan tijdig aan bij mevrouw Kok, e-mail lkk@vlissingen.nl. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad De afgelopen jaren is door onderzoekers verteld dat de gemeente Vlissingen tot de krimpgemeen- ten behoort. Het aantal inwoners, en woningbe hoefte, zou duidelijk afnemen. Gemeenteraads- leden maakten zich daar zorgen over. Er werden vragen gesteld of we niet minder moesten gaan JÉHHHHI bouwen. Uit de laatste onderzoeken blijkt dat de gemeente Vlissingen'niet meer tot de krimpgemeenten behoort. Er wordt tot 2040 zelfs een groei verwacht van 2 Vi tot 10 Raar? Nee! Wanneer je, zoals de afgelopen jaren, veel sloopt en niet zoveel bouwt, dan krijg je vanzelf krimp. Wanneer je bouwt voor de juiste doelgroep, en woningen waar vraag naar is, dan groei je vanzelf. De uitdrukking, bouwen voor leegstand, die je tegenwoordig wel eens hoort, is eigenlijk een rare uitdrukking. Niemand bouwt voor leeg stand. Wanneer je vraaggericht bouwt, krijg je geen leegstand. Het Scheldekwartier is in de juiste handen en bij de juiste ontwikke ling goud waard. Bouwen op het Scheldekwartier betekent overigens niet dat je niet ergens anders mag bouwen. De vraag bepaalt. Je moet er wel in geloven. Je moet het ook afdwingen door je best te doen. Net als geluk. Dat is beter dan doemdenken. Ik wens ieder een bijzonder goed jaar toe. Raadslid Dick Schinkel, fractie Partij Souburg Ritthem Tel. 49 01 95, e-mail dickschinkel@zeelandnet.nl Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlis singen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam Dag en tijd Wijk Maandag 10 januari 2011 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 11 januari 2011 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 12 januari 2011 09.00-11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 13 januari 2011 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 14 januari 2011 09.00- 11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne De herinrichting van het Bella- mypark staat op het punt om te beginnen. Inmiddels is er, in overleg met de aannemer, di verse belangengroepen en de gemeente Vlissingen, een defi nitieve planning opgesteld. De definitieve planning wijkt af van de eerder aangegeven planning. De doorlooptijd is aanzienlijk ingekort. De evenementen, zoals het bevrij dingsfestival en de kermis, zullen geen hinder ondervinden van de definitieve planning. Vóór het hoogseizoen is een groot deel van het park gereed. Zo blijft de overlast in deze periode zoveel mogelijk beperkt. Start januari 2011 De werkzaamheden starten in de tweede week van januari 2011. Het werk zal gereed zijn medio novem ber 2011. Uiteraard zijn we hierbij afhankelijk van het weer. Planning werkzaamheden Op hoofdlijnen komt de definitieve planning neer op het volgende: Eerste fase (januari tot medio juni 2011): werkzaamheden zuidelijke deel middenterrein, doorgaande weg en oostzijde van het park. Tweede fase (eind maart tot eind juni 2011): werkzaamheden aan Beursplein, Nieuwendijk en laat ste deel oostzijde van het park. Derde fase (medio april tot medio juli 2011): werkzaamheden aan Smalle Kade, Beursstraat en aan sluiting op Boulevards. Vierde fase (medio augustus tot medio november 2011): werk zaamheden westzijde, noorde lijke deel middenterrein en resterende afrondende werk zaamheden. De direct belanghebbenden zullen per fase persoonlijk op de hoogte worden gesteld van de gevolgen van de planning. Concreet betekent dit dat begin januari de onderne mers en bewoners aan de oostzijde van het Bellamypark (belangheb benden eerste fase) persoonlijk op de hoogte gesteld zullen worden-. Tijdelijke verkeersmaatregelen Gedurende de verschillende fases in de uitvoering zult u te maken krij gen met diverse tijdelijke verkeers maatregelen. Voor de eerste drie weken na aanvang van het project zijn deze maatregelen nog niet erg ingrijpend. Er zal in deze periode alleen een afsluiting plaatsvinden van het gedeelte van de Brugstraat aan de zijde van de Smalle Kade. Het doorgaande verkeer ondervindt hiervan geen overlast en ook de par keerplaats op het Bellamypark blijft deze drie weken nog bereikbaar. Een overzichtstekening van de situatie -voor de eerste weken is terug te vin den op de gemeentelijke website. Welke maatregelen hierna geno men moeten worden en op welk moment deze van kracht zijn, kunt u de komende weken eveneens terugvinden op de gemeentelijke website, in de Blauw Geruite Kiel en in diverse persberichten informatie Heeft u tijdens de uitvoering nog vragen of opmerkingen, dan bent u iedere woensdag van 16.00 tot 18.00 uur en iedere donderdag van 12.00 tot 14.00 uur welkom in de KEET op het Bellamypark. Ook kunt u contact opnemen met projectlei der Gijs Bastiaanssen, tel. 0118- 487116 en (bij voorkeur) e-mail gbn@vlissingen.nl. Hoe ervaart u uw leefomgeving? Voor de gemeente Vlissingen is het van belang dit te weten. Net als in 2010 wil de gemeente in 2011 samen met u, als bewoner, in uw omgeving burgerschouwen organi seren. Belangstelling voor de burger' schouw? Hebt u belangstelling voor de bur- gerschouw of wilt u weten hoe een burgerschouw precies werkt? Neem dan contact op met de afdeling Beheer Leefomgeving, de heer Stok, tel. 06 51026303, email: psk@ vlissingen.nl of met de heer Van Driel, tel. 06-20445688, email: mdl@vlissingen.nl. www.vlissingen.nl/bellamyparkwww.vlissingen.nl/serviceteam Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de wer king van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningen- rechter van de rechtbank Middel burg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlo- pige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uit erlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de verga dering, raadplegen op www.vlissin gen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De volgende welstandsvergadering is op 13 januari 2011. Bekendmaking aanwijzing toe zichthouders Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen maken bekend dat zij en de burgemeester, ieder voor zover het hun bevoegd heden betreft, op 21 december 2010 overeenkomstig afdeling 5.2 van de Algemene wet bestuurs recht als toezichthouder hebben aangewezen: de medewerkers van de afde ling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving van de gemeente Vlissingen, inclusief inhuurkrachten; de medewerkers van de gemeente Middelburg, voor zo ver zij volgens de afgesproken piketregeling in Vlissingen werkzaamheden uitvoeren krachtens die regeling, voor het houden van toezicht op de naleving van wettelijke voor schriften, daarop gebaseerde uit voeringsbesluiten, nadere regelen en verleende vergunningen en ont heffingen en nadere eisen betref fende: de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo); de bouwre gelgeving; de milieuregelgeving; de regelgeving inzake ruimtelijke ordening; de Monumentenwet en Monumentenverordening Vlissin gen 2009; de Algemene plaatselijke verordening voor Vlissingen 2009; de Afvalstoffenverordening Vlis singen 2005; de Verordening speel- automatenhallen Vlissingen; de Huisvestingswet en de Huisves tingsverordening Vlissingen 2006; de Marktverordening Vlissingen 2005; de Brandbeveiligingsverorde ning Vlissingen 2010; de Parkeer- verordening Vlissingen 1992; de Wegenverordening Zeeland 2010; de drank- en horecaregelgeving; gemeentelijke belastingen en pre- cario; de Wet op de kansspelen; de Havenverordening Vlissingen 2009, de Verordening kleinschalig kam peren 2008 en de Verordening recreatiewoningen Vlissingen 1994. Eveneens worden aangewezer de medewerkers van de afdeling Pro-actie, Preventie en Preparatie (PPP) van de Brandweer Stadsge west Vlissingen-Middelburg ah toezichthouders bedoeld in artike! 5.10, derde lid van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrechl (Wabo) met betrekking tot activi teiten als bedoeld in artikel 2.1 eerste lid, en artikel 2.2 van die wet voor zover het voorschrifter betreft inzake de brandveiligheid. Dit besluit ligt met ingang var heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in dc publiekshal van het gemeentehuis Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen Een ieder kan op zijn verzoek daar van - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Vlissingen, 5 januari 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4390 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11