Fotocursus Veel Walchenaren van de ijskoude Ludwig van Hooren Vakfotografie 1 maand gratis sporten cadeau! Sou? yï tness Win vier ydagen naar Texel Volg De Faam - ook op Twitter... Stem nu op Piet Voskamp via www.twpewiplpr.nl Zwanger en op zoek naar kleding? Sb Aanbod van een andere energieleverancier? Wij helpen u met een goede vergelijking DELTA, voordelig en dichtbij. Vakantiebeurs Kijk op onze site "Nog steeds vind ik deze winter leuk" 91% van de dijken bestand tegen superstorm Altijd actueel: de-faam.nl De grootste collectie positiekleding in Zeeland vind je bij ^PvOiAct mode cadeau mama café 1 De uitverkoop is begonnen! j De winter collecties van Noppies, Esprit en ■V Queen Mum nu met korting. OP OP VERWACHT IN JANUARI: DE NIEUWE COLLECTIES NIEUW HIP &TRENDY MERK: LOVE2WAIT Segeersstraai 70 -1331 JP Middelburg 0118 870 000 info@proudmary.eu www.proudmary.eu Ludwlg van Hooren Vakfotografie organiseert gedurende het gehele jaar diverse fotocursussen en fotoworkshops voor beginners en gevorderden in Bergen op Zoom, Klaaswaal en Goes. Tevens aanbod van interessante en leerzame fotorazen. Uitgebreide informatie, programma's, prijzen en inschrijfformulieren, kunt u vinden op www.ludwigvanhooren.nl. Eenlandsweg 22,4661 LK Halsteren tel.nl.: 0164 249 678, GSM: 0621 856 964 email: lnfb@ludwigvanhooren.nl website: www.ludwfgvanhooren.nl Industriële-, architectuur-, reclame-, reportage- en reisfotografie Word lid in de maand januari 2011 en ontvang 1 maand gratis sporten cadeau!!! Fitnessabonnement Groepslesabonnement Fitness- Groepslesabonnement Maandag: DRU Meditatie DRU Yoga Dinsdag: Hatha Yoga Hatha Yoga Woensdag: Tai Chi/Chi Kung 15,50 p/mnd! 21,00 p/mnd! 25,50 p/mnd! 19.00 - 20.00 uur 20.15-21.15 uur 19.00-20.00 uur 20.15-21.15 uur 18.00- 19.00 uur Meer informatie: Kijk op www.bodyandsoulfitness.nl Edisonweg 41B te Vlissingen Tel. 06-144 02 070 bodyandsoul@zeelandnet.nl Geopend vanaf maandag 3 januari 2011 Bel gratis 0800-5150 www.de-faam.nl www.de-faam.nl "Ik loop er lekker warm bij en kleed mij goed. Verder draag ik degelijke laarzen om niet uit te glijden", meldt Angela Aarts in het centrum van Domburg. Marcel van der Voort Domburg Het is woensdagochtend en het is behoorlijk koud in Domburg. De meeste men sen op straat zijn dik aange kleed. "Ik vind die sneeuw niet prettig meer. Het is verschrikkelijk om er met de auto doorheen te komen. Wel is het mooi om te zien. Het is kerstvakantie, dus de kinderen genieten ervan. Ik heb zelfs iemand zien snow- boarden in de duinen", ver telt Aarts. Marnix van der Moolen laat zijn twee Teckels uit in de sneeuw. "Ik heb een dikke jas en speciale Canadese sneeuwschoenen aange trokken", beschrijft Van der Moolen zijn winteroutfit. En voegt eraan toe: "Nog steeds vind ik deze winter leuk. De kinderen hebben van sneeuw een iglo gebouwd en sleeën van de duinen af." Geweldig Frits van Rappard maakt een wandeling in een dikke trui, jas, sjaal, wanten en laarzen. "Ik heb het warm", bekent hij. "Dit jaar heb ik geen nieuwe winterkleren gekocht. Mijn vrouw wel. Die vond het nodig", ver klaart Van Rappard. "Ik vind de sneeuw geweldig. In het bos ziet het er fantas tisch uit. De mensen hebben de tijd en rust, zolang ze niet met de auto de weg op moe ten." Anne Moeggré: "Ik draag Marlies, Linda, Bas en Marije van BSO Polderpret uit Arnemuic tijdens de kou een dikke trui met een wolletje van binnen of een jas, handschoenen en laar zen." Ze is de sneeuw nog niet beu en houdt netjes haar stoep schoon. "Dat hoort erbij. Ik woon in de Hoofdstraat en daar is iemand onlangs gevallen door de gladheid. Die heeft de enkel banden gescheurd. Het is beter dat iedereen de sneeuw voor de panden opruimt", klinkt er. Snowboots Jan en Ellie van der Linde bren gen kerstkaarten rond. "Wij dragen lekkere dikke kleren, goede sokken en schoenen. En een muts op als het hard nodig is", bekent Ellie. "Ik ben 's win ters goed aangekleed en draag snowboots. Lange onderbroek Ik had alles in huis en kon het zo van zolder halen", stelt San- Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118 - 61 31 87 - [e] info@pietvoskamp.nl- [i] www.pietvoskamp.nl Winkel di.t/m vrij. 9.00 tot 17.30 uur, za. 9.00-15.00 uur. Maandag gesloten. Werkplaats di.t/m vrij 8.00 tof 17.30 uur. Za. en ma. gesloten. Middelburg De resultaten van de derde toetsronde van de primaire waterkeringen van het waterschap zijn bekend. Als alle wer ken binnen de lopende projecten Zwakke Scha kels, Zeeweringen en het Hoogwaterbeschermings programma (HWBP) zijn uitgevoerd, voldoet 91 procent van alle dijken en duinen aan de huidige veiligheidsnorm tegen overstromingen. Voor Zeeland geldt dat deze een superstorm moe ten kunnen trotseren, die gemiddeld één keer in de vierduizend jaar voor komt. Aan deze norm voldoet 117 kilometer nu nog niet. Het grootste deel hiervan, 78 kilome ter, wordt de komende jaren ver sterkt binnen de lopende projec ten. Als het aan het waterschap ligt, wordt ook de resterende 39 kilometer zo snel mogelijk aan gepakt. Zwakke schakels Alle dijken in Nederland moeten een superstorm kunnen trotse ren. Daarom toetst het water schap sinds 2000 iedere vijf jaar of de dijken, duinen en vooroe vers nog sterk genoeg zijn. In 2010 heeft de derde toetsronde plaatsgevonden. Van 99 procent van alle primaire waterkeringen kan het waterschap een defini tief oordeel geven. Voor 1 procent is nader onderzoek nodig. Verder blijkt uit de toetsing dat op dit moment 75 pro cent bestand is tegen een su perstorm en dat 24 procent dat nu nog niet is. Daarvan wordt 16 procent de komen de jaren al aangepakt binnen de lopende projecten. Tijdens de vorige toetsronde -in 2005 kwam naar voren dat o.a. het kustvak op Wal cheren (Nolle Westduin en Westkapelle) niet sterk ge noeg was. De afgelopen vijf jaar is voortvarend gewerkt om dit te herstellen.

de Faam | 2010 | | pagina 2