werken aan de Zeeuwse weg Toyota Prius bekend als probleemloos De Toyota Prius staat wereldwijd bij rijders, technici en financiële experts te boek als 'probleemloos'. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's VAN BEEK VLISSINGEN IS VERHUISD BMW breidt X3- lijn uit: motoren en M-pakket Barack Obama prijst Opel Belastingvrije Renault Clio Fiat Panda op gas extra schoon A Ons nieuwe adres is: Marie Curieweg 25 Ritthem VAN BEEK VLISSINGEN B.V. woensdag 29 december 2010 BMW vindt dat de nieuwe X3 best een vleugje spor tiviteit verdient en komt met twee nieuwe zescilin ders en levert ook een M- sportpakket. Naast de 35i (306 pk) turbomotor komt er ook een xDrive 28i. Die is voorzien van een 3.0 li ter zescilindermotor, goed voor 258 pk. In 6,9 secon den brengt deze de X3 van 0 naar 100 km/u. Evenals die krachtbron is ook de X3 xDrive 30d gekoppeld aan een achttraps auto maat. Die diesel levert 258 pk. heeft een koppel van 560 Nm en een sprint van 0 naar 100 km/u verloopt in 6,2 seconden. Het M-pak ket laat de X3 optisch aan sluiten bij de prestaties. De Amerikaanse president Barack Obama was recent ter gelegenheid van een NAVO- topontmoeting in, Lissabon, daar heeft hij de Opel Ampera bekeken en zijn waardering uitgesproken over deze auto. Hierbij preekte natuurlijk ook een beetje voor eigen parochie, daar de Ampera is afgeleid van de Chevrolet Volt en in de Ver enigde Staten wordt gebouwd. Maar: Opel blijft Opel en de details verloochenen de Duitse invloeden niet: Gestaag breidt Renault haar programma uit met belasting vrije modellen. Nu ook de Clio die met zijn 85 pk 1.5 liter dieselmotor onder de grens van 95 g/km C02 komt. Hierdoor vervalt de BPM en de wegenbelasting en hoeven zake lijke rijders slechts 14 procent bij te tellen. Er kan uit twee varianten wor den gekozen, de Authentique vanaf 14.190 euro en de Serie Limitée Parisienne die 15.490 euro kost. De aardgasversie van de Fiat Panda is belastingvrij. Aan haar uitgebreide keuze van belasting vrije modellen voegt Fiat nu ook de Panda op aardgas toe. Door deze brandstof te gebruiken wordt de C02-uitstoot met 23 procent verlaagden dat bete kent dat de C02-uitstoot van de Panda CNG op 107 g/ km uitkomt. Prima, want daarmee is het schone model vrij van we genbelasting en BPM. Met 1.4 liter bi-fuel motor kost de Panda Natural Power 12.395 euro. m Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 12 januari 2011. Reimerswaal De reconstructie van de provinciale weg N289 Luchtenburg - Kruiningen heeft als gevolg van de slechte weersomstandig heden vertraging opgelopen. Het frezen van het asfalt en het aanbrengen van nieuw asfalt wordt in maart 2011 uitgevoerd. Het verkeer wordt naar verwachting tot medio maart 2011 over de noordelijke rijbaan geleid. Afrit 32 (Kruiningen) van de A58 blijft gedurende deze periode afgesloten. Verkeer op de A58 vanuit richting Rilland met bestemming Kruiningen wordt omgeleid via afrit 33 (Yerseke). Serooskerke Er wordt hard gewerkt aan de N57, dat kan geen Walcherse automobilist ontgaan. De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot juni 2011 afgesloten voor autoverkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld die loopt langs de zuidzijde van het dorp. Vlissingen Tot dinsdag 1 februari worden in heel de gemeente Vlissin gen rioolputten opengemaakt en gemeten. Deze werkzaam heden zijn nodig om de onderhoudsstaat van het rioolnet op te nemen en te bepalen waar binnenkort groot onderhoud nodig zal zijn. Deze opnames zorgt lokaal op steeds wisse lende plaatsen voor lichte verkeersoverlast. Goes Door sloop van- en nieuwbouw is de Korenbloemstraat in Goes tot ongeveer eind 2011 afgesloten of slecht begaanbaar. De omleidingsroute is via de Fluitekruidstraat, de J.P. Coen- straat en de Roggeveenstraat. Koudekerke In de tweede helft van januari start de reconstructie van de Middelburgsestraat-Duinstraat. De plan ning is om de werkzaamheden eind oktober 2011 af te ronden. Vooruitlopend op de start van de reconstructie worden de nutsvoorzieningen aan gepast. Dit werk is nu volop aan de gang. Middelburg De Segeerssingel is in januari afgesloten tussen de Buitenruststraat en het Parelplein. Vanaf week 2 wordt de gasleiding gesaneerd. Als het weer het toelaat, zal dit werk begin februari 2011 afgerond zijn. Het vervangen van het riool en het herstraten zullen medio 2011 gaan plaatsvinden. Met tijdelijke verkeersborden wordt een omleidingsroute ingesteld. Het ongemak dat de werkzaamheden met zich meebrengt zal tot een minimum beperkt worden. De woningen in de directe omgeving zullen te allen tijde te voet toegankelijk blijven. Toyota heeft sowieso een naam hoog te houden als het gaat om ultieme betrouw baarheid, het hybridemodel Prius spant daarin echter de kroon. Het topmodel qua betrouw baarheid Prius wordt in onderzoeken vaak gevolgd door een ander model van Toyato, de Auris. Zo ook nu weer in een toonaangevend Duits onderzoek. Toyota staat met de Prius en de Au ris respectievelijk eerste en tweede in het onderzoek van het Duitse keuringsinstituut TÜ V naar betrouwbaarheid van auto's. De Full Hybrid Toyota Prius is de meest be trouwbare auto op de markt, op de tweede plaats staat de Toyota Auris, die sinds kort ook als Full Hybrid lever baar is. De uitslag is geba seerd op een onderzoek on der maar liefst 7,25 miljoen auto's. De keurmeesters van het Duitse onderzoeksinsti tuut TÜV ziet in de over winning van de Full Hybrid Prius het bewijs dat er door Toyota veel tijd en energie is gestoken in de ontwikkeling van de Full Hybrid techniek. "De uitkomst van het onder zoek van de TÜV bevestigt onze statistieken", stelt Pie- ter van der Velden, direc teur van Toyota-importeur Louwman Parqui. "Een goede graadmeter voor de betrouwbaarheid van een auto is namelijk het aantal garantieclaims dat wordt ingediend. En dat is bij de Full Hybrid Prius nagenoeg nihil." ciTRoén Marie Curieweg 25 I Ritthem I Tel. 0118 - 629955

de Faam | 2010 | | pagina 19