1 Vertraging werkzaamheden Veerstraat Nieuw- en Sint Joosland Eerder dicht op 24 en 31 december 7 Het woord aan raadslid Mare Overbeeke Gemeente haalt kerstbomen op Gratis parkeren Verstuur een kerst e-card 1 Halt. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 december 2010 De Faam pagina 8 Van maandag 3 januari tot en met vrijdag 7 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze pe riode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden; de pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van onder grondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op vrijdag 7 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse kunststof afvalcontainers af van 31 december 17.00 uur tot 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers blijven voor de gebruikers geopend. Foto: Aart van Belzen voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via afslag Arne- muiden. Vanwege het slechte weer heb ben de werkzaamheden in de Veerstraat in Nieuw- en Sint Joos land vertraging opgelopen. Het werk zou op 24 december gereed zijn. Door de vorst is deze datum niet haalbaar. De Veer- staat blijft voorlopig afgesloten De gemeentelijke loketten sluiten iets eerder op 24 en 31 december. De Waldammeweg sluit om 15.30 uur en het stadskantoor om 16.00 uur. Na 16.00 uur is de gemeente ook telefonisch niet bereikbaar. Op 3 januari gaan de gemeentelijke ba lies om 9.30 uur open. Milieustraten Op vrijdag 24 en vrijdag 31 de cember sluit de milieustraat om 14.00 uur. Van donderdag 30 december tot en met maandag 3 januari is het gratis parkeren in het centrum van Middelburg. Ook kunt u in dezelfde periode gratis gebruikmaken van de parkeergarages. Wat ons op het moment het meeste bezighoudt in de gemeenteraad zijn bezuinigingen, of als we het vrien delijker willen laten klinken: ombui gingen. Wij moeten het hoofd bieden aan de gevolgen van de economische crisis, een crisis die de financiële positie van de gemeente hard heeft geraakt. We hebben een fors pakket ombui gingen te nemen, zo'n 7 miljoen. Een zware opgaaf waar de verschillende fracties in de Raad hun eigen ge dachten bij hebben. Wij als SGP ook. Het grote tekort is niet alleen het gevolg van de crisis. Al jaren is dui delijk dat we leven op te grote voet. In Middelburg hebben we dat ruim tien jaar geleden ingezet met een te ambitieuze Kwaliteitsatlas. Gelukkig is er inmiddels een "her ijkte Kwaliteitsatlas" maar ook die vraagt op een aantal punten om aanpassingen. Let wel, voor ons is deze herijkte atlas, waarin een veel betere balans is gevonden tussen fysiek en sociaal, absoluut leidend. Duidelijk is dat er vanwege de fi nanciële beperkingen bijstelling en zelfs afstelling van reeds opge starte en ook nieuwe investeringen vereist is. Dit is noodzakelijk om de ombuigingsoperatie echt een kans van slagen te geven. Wij moeten als gemeenteraad kri tisch kijken naar ons ambitieniveau. Dat ligt nu hoger dan de financiële middelen toestaan, dit is niet ge zond. Doorgaan met bijvoorbeeld het omstreden theaterproject, met allerlei exploitatieproblemen in het vooruitzicht, maar ook investerin gen in vrijetijdspark ZEP vinden wij onverantwoord. We moeten de lat niet hoger leg gen dan onze portemonnee toe staat, dit zonder dat we alle ambities overboord gooien. De SGP pleit ervoor echte keuzes te maken en roept opnieuw op te investeren in noodzaak en te bezui nigen op luxe. Bij noodzaak denken we aan veiligheid, jeugd en onder wijs, zorg, werkgelegenheid en economie: daar niet op bezuinigen. Ombuigingsmogelijkheden liggen er bij de meer secundaire beleids onderdelen als vrije tijd en imago, kunst en cultuur en sport. Ik hoop dat u met ons meedenkt en nodig u uit uw reacties te geven. Uw ideeën en suggesties zijn van harte welkom. Ik wens u gezegende Kerstdagen toe en een goed en gezond 2011. Mare Overbeeke SGP fractie m.overbeeke@filternet.nl Vergeten een kerstkaartje op de bus te gooien? Ga dan snel naar middel burg.nl en verstuur een Middelburgse e-card. U kunt onder andere kiezen uit sfeervolle afbeeldingen van het stadhuis, de abdij en winkelstraten. gO*>£> VÖOK 3e KjOV Hou het leuk en schadevrij. Prettige jaarwisseling! Meld overlast en vernielingen vla 0900-8844 of houhetleuk@2eel3nd.politie.nl. In spoedgevallen 112. PMLITI E Êt Provincie Zeeland OPENBAAR MINISTERIE Foto: Jan Koole Gemeente: Middelburg I Vlissingen I Veere I Reimerswaal I Kapellu I Noord-Beveland I Schouwen-Duiveland Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 8