VERHUIZEN MET ZORG! Hl nox De Faam sponsort het rondje rijden Lees alles over werk en banen Wij volgen de mode op de voet Nostalgie van kinderkoren unox mmsmmÊm www.neeltjejansmosselen.nl Vis- en schaaldierliefhebbers opgelet! Einde subsidie? Aan de slag Trends Jachtverbod is nu van kracht Korfbal voor de basisschool Trends onder de kinderen Echte kerstliedjes 0118 61 26 29 Sociale Dienst Op vrijdag 24 december en op vrijdag 3 I december 2010 is de Sociale Dienst Walcheren gesloten vanaf 16.00 uur eeltjejans monDML mouERs mm unicef^# Voor de prijs hoeft u het niet te laten! Neeltje Jans Feestdagen Assortiment Mosselen, oesters, kreeften, garnalen, gerookte diepvriesvis Kijk nu op www.neeItjejansmosselen.nl voor de actuele prijzen. te om Ben jij niet ouder dan 15 jaar, kom dan op donderdag 23 december naar onze supermarkt. Je kunt dan van 11.00 uur tot 17.00 uur schaatsen op onze schaatsbaan. Gratis en gewoon bij ons voor de deur! oeft niet per se je eigen schaatsen mee te nemen. Albert Heijn XL Gildeweg 6 Vlissingen 0118-417414 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 december 2010 De Faam pagina 5 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Regio In verband met de huidige extreme weersomstandighe den hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten de jacht te sluiten op wild (haas, fazant, wilde eend, konijn en houtduif). Ook op kolganzen, grauwe ganzen en smienten mag niet meer wor den gejaagd. Als gevolg van extreme weersomstandighe den verkeren de wildsoorten, smienten, kol- en grauwe ganzen in een verminderde conditie en hebben moeite met het vinden van voedsel. Het besluit heeft betrekking op de gehele provincie Zee land. Westkapelle Korfbalvereniging Storm vogels houdt op dinsdag 28 december een schoolkorf- baltoernooi voor de basis- schoolgroepen 5, 6, 7 en 8 in sporthal de Bellink aan de Molenwal in Westkapelle. Het toernooi is van 8.30 tot 16.30 uur. Middelburg Uit een hernieuwd onderzoek van de Jeugdmonitor Zee land onder kinderen komt een aantal duidelijke trends naar voren. Het onderzoek is voor de derde keer uitgevoerd onder kinderen in groep 6. Deze kinderen zijn overwe gend 9 of 10 jaar oud. Zo zijn meer kinderen uit groep 6 gebruik gaan maken van de buitenschoolse opvang. Een op de acht kinderen gaat nu wel eens naar de opvang. Dat is twee keer zoveel als in 2006 en 2003. Het bezit van een mobiele telefoon onder kinderen is gestaag gestegen. In 2003 had ongeveer twee op de tien kinderen een mo bieltje in 2006 was dat drie op de tien en nu is dat vier op de tien kinderen in groep 6. Er is dus sprake van een verdubbeling ten opzichte van 2003. Uiteraard blijft ook veel hetzelfde. Zo is buiten spelen nog steeds de meest populaire vrije-tijdsbesteding voor kinderen, gevolgd door tv en computerspelletjes. www.jeugdmonitorzee- land.nl www.de-faam.nl "Ik ben bezig met een handte keningenactie voor behoud van subsidie van gemeente Middelburg voor de ijsbaan op de Markt. Die wil deze stop zetten", vertelt ijsbaanbaas Patrick Gabriëlse. Marcel van der Voort Middelburg "Normaal ontvingen we 15.000 euro subsidie en dit jaar is het teruggebracht tot 10.000 euro. Gelukkig is er een ondersteu ning gekomen van 5.000 euro door de Stichting Hendrick Avercamp. Ik heb nog niets schriftelijk bevestigd gekregen, maar welk gehoord dat het voor 2011 een moeilijk verhaal zal worden", gaat Gabriëlse verder. Hij sluit niet uit dat door het stoppen van de Middelburgse subsidie er een einde komt aan de ijspret. "Zonder de subsidie zal het schaatsen in plaats van 3,50 euro straks 6,50 euro moe ten gaan kosten en de schaats- huur niet 2,50 euro maar 3,50 euro. Dat is iets wat ik absoluut niet zou willen. Het schaatsen Volgens Patrick Gabriëlse zijn er duizenden handtekeningen vergaard. moet natuurlijk wel laagdrem pelig blijven", benadrukt hij. Bezuinigingen "De gemeente heeft besloten om de ijsbaan volgend jaar geen sub sidie meer te geven. Wij zijn aan het bezuinigen en we zien geen ruimte voor garantstelling voor de ijsbaan", reageert wethouder Frank Streng. "Dat is een pijn lijke beslissing voor Gabriëlse. FOTO IZAAK VERKESTE. Ik vind de ijsbaan een fantas tisch initiatief. Het is jammer dat de subsidie stopt, maar het is een commerciële opzet en de gemeente heeft meerdere jaren garant gestaan", aldus Streng. ledereen verdient een cadeautje ga je naar WWW.unicef.nl/shop Openingstijden: Maandag-donderdag 8.00-16.00 uur, vrijdag 8 Faelweg 1 (nabij Deltapark Neeltje Jans) 4354 RB Vrouwenpolder, Tel. 0111-653451 .00-12.00 uur, zaterdag 9.00-13.00 uur. unite for children exclusief bij: Eerlijk is heerlijk

de Faam | 2010 | | pagina 5