Van vriendschap en geschiedenis A Officiële Mededelingen diversen natuur en Landschap van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeetand.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 december 2010 De Faam pagina 45 Bekendmaking nieuwe Gemeenschappelijke Regeling Zeeland Seaports Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:40 en artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht, artikel 26 van de Wet Gemeenschappelijke Regelingen en artikel 22 van de Gemeenschappelijke Regeling Zee land Seaports (nieuw), maakt het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland namens de hierna genoemde bestuursorganen bekend, dat: De Raden en Colleges van Burge meester en Wethouders van de ge meenten Vlissingen, Terneuzen en Borsele, en Provinciale Staten en het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zeeland, ieder voor zich en voor wat betreft hun eigen be voegdheden, hebben besloten de Ge meenschappelijke Regeling Zeeland Seaports (hierna: GR ZSP) in te trek ken en gelijktijdig een nieuwe GR ZSP vast te stellen. De nieuwe GR ZSP treedt in werking per 1 januari 2011. Deze besluitvorming houdt verband met de verzelfstandiging van de GR ZSP per 1 januari 2011. De nieuwe GR ZSP ligt vanaf 3 januari 2011 gedurende 4 weken ter inzage op het kantoor van Zeeland Seaports, Schelpenpad 2 te Terneuzen. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08:00 tot 17:00 uur. Een afschrift van deze besluiten is koste loos te verkrijgen op genoemd adres. De besluiten zijn eveneens te vinden op de website van Zeeland Seaports: www.zeelandseaports.com. Nadere informatie ter zake kunt u verkrijgen bij de juridische afdeling van Zeeland Seaports: tel.: 0115-647400. December 2010, Gedeputeerde Staten van Zeeland Bekendmaking publiekrechtelij ke besluiten Zeeland Seaports Het Dagelijks bestuur van de Ge meenschappelijke Regeling Zeeland Seaports (GR ZSP) maakt bekend dat in verband met de verzelfstandiging van de GR ZSP in de openbare verga dering van het Algemeen Bestuur Zeeland Seaports van 8 december 2010 is besloten tot: Het vaststellen van de Haven- beheersverordening Zeeland Sea ports 2011 Het vaststellen van de Algemene Voorwaarden van de naamloze ven nootschap N.V. Zeeland Seaports (deel A en B) met dien verstande dat de bepalingen ter zake van de gebruiksvergoedingen zoals opge nomen in deel A pas in werking tre den op het moment dat het eveneens genomen besluit tot intrekking van de belastingverordeningen op een nog nader bekend te maken datum in werking treedt; Het vaststellen van de de tarieven 2011 van Zeehavengeld, Binnen- havengeld, Precario- en Retributie belasting; Het intrekken van het directiestatuut vastgesteld op 12 oktober 2005; Het verlenen van een mandaat door het bestuur van de GR ZSP en vol macht door de voorzitter van de GR ZSP aan de directeur van de N.V. Zeeland Seaports (NV ZSP) ten behoeve van het optreden namens de GR ZSP totdat de onderneming in de NV ZSP is ingebracht. Het Dagelijks Bestuur van de GR ZSP maakt bekend dat zij in verband met vermelde verzelfstandiging in zijn ver gadering van 8 december 2010 heeft, besloten tot: Het vaststellen van het Havenregle ment Zeeland Seaports ter uitvoe ring van artikel 5.1 van de Haven- beheersverordening; Het vaststellen van de navolgende besluiten: Aanwijzing van de Havenmeester in de zin van de Havenbeheersveror- dening Zeeland Seaports 2011 Aanwijzing van personen in de zin van het Besluit verkeersinformatie en verkeersaanwijzingen scheep vaartverkeer; De Havenmeester en zijn plaatsver vanger alsmede de Havencoördina tor/Verkeersleider van de Gemeen schappelijk regeling Zeeland Sea- ports/N.V. Zeeland Seaports zijn op grond van dit besluit bevoegd tot het geven van verkeersinformatie dan wel verkeersaanwijzingen; Aanwijzing bevoegde autoriteit in de zin van de Regeling bevoegde en regionale autoriteiten Loodsplicht- besluit 1995; Aanwijzing bevoegde autoriteit in de zin van het vaststellingsbesluit Binnenvaartpolitiereglement; Aanwijzing bevoegde autoriteit in de zin van het Scheepvaartreglement voor het Kanaal van Gent naar Terneuzen; Mandaatbesluit Havenmeester GR ZSP/NV ZSP 2011; Alle besluiten, met uitzondering van de bepalingen terzake van de gebruiksvergoeding (Algemene Voor waarden deel A van de NV ZSP), treden in werking met ingang van 1 januari 2011 De besluiten liggen met ingang van 3 januari 2011 vier weken voor een ieder ter inzage op het kantoor van Zeeland Seaports, Schelpenpad 2 te Terneuzen geopend maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Een afschrift van deze besluiten zijn kosteloos te verkrijgen op genoemd adres. De besluiten zijn evêneens te vinden op de website van Zeeland Seaports www.zeelandseaports.com Nadere informatie ter zake kunt u verkrijgen bij de juridische afdeling van Zeeland Seaports 0115-647400. Goedkeuring uitvoeringsplannen Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 14 december 2010 de uitvoeringsplannen 2010/2011 voor het beheer van de damherten in de Manteling van Walcheren en de Kop van Schouwen van de Faunabeheer- eenheid Zeeland hebben goedge keurd. In het Faunabeheerplan Zeeland 2010- 2014 staat met betrekking tot het beheer van damherten in de Manteling van Walcheren en de Kop van Schouwen beschreven dat de hoef diercommissies jaarlijks een uitvoe ringsplan maken dat de basis vormt voor het doorschrijven van de onthef fing ex artikel 68 van de Flora- en fau nawet. Deze plannen- behoeven de goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten. Van 23 december 2010 t/m 2 februari 2011 liggen de uitvoeringsplannen ter inzage in het provinciehuis, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. In de periode van 27 december 2010 t/m 2 januari 2011 zijn wij gesloten. De uit voeringsplannen liggen dan ter inzage bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7, Middelburg. De openingstij den zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. Vanaf 3 januari 2011 lig gen de uitvoeringsplannen weer ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water. De uitvoeringsplannen zijn tevens te downloaden via de provinciale website (http://provincie.zeeland.nl/ natuurlandschap/). Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (0118-631984) of mevrouw D. Mersie- du Cloo (0118-631907). Collectief agrarisch natuurbe- heerplan (akkerranden) Zeeland 2011 Op 14 december hebben Gedeputeer de Staten van Zeeland het Collectief agrarisch natuurbeheerplan (akker randen) Zeeland 2011 (CBP akkerran den goedgekeurd. Het CBP akker randen is een onderdeel van de Subsidieverordening Natuur- en Landschapsbeheer (SVNL). In het plan staat aangegeven wie er voor subsidie voor akkerrandenbeheer in 2011 in aanmerking komt. Het plan vermeldt niet alleen wie maar ook op welke plaats voor welk pakket en voor welke oppervlakte subsidie verkregen kan worden. Het CBP akkerranden is opgesteld door de Zuidelijke Land- en tuinbouw organisatie namens de verschillende agrarische natuurverenigingen in Zeeland. Het plan past binnen de inhoudelijke en kwantitatieve rand voorwaarden van de provincie. Ter inzage Het plan ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkda gen van 8-17uur en desgevraagd bui ten kantooruren. In de periode van 27 december 2010 t/m 2 januari 2011 zijn wij gesloten. Het plan ligt dan ter inza ge bij het Zeeuws Documentatiecen trum in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg. De ope ningstijden zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. Vanaf 3 januari 2011 ligt het plan weer ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water. Het plan is tevens te downloaden via de provinciale website (http://provin- cie.zeeland.nl/natuur_landschap/). Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R. Steijn (tel. (0118) 63 11 96). Bezwaar Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot goedkeuring van het plan bezwaar tegen het plan indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzen ding of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinza- gelegging. Op bovenstaand telefoon nummer kan informatie worden inge wonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6:16 van de Alge mene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Provincie Zeeland Het lijkt een enorme pil waar je je door heen moet worste len. Maar niet alles is wat het lijkt. In meer dan 900 pa gina's laat Ken Fol- lett een veelheid aan - personages tot leven komen. En met die kleurrijke personages een tijd waarin de wereld ingrijpend veranderde. Val deititanen (Van Holkema Warendorf, 29,99) geeft een geweldig tijdsbeeld. Tegen de achtergrond van de verschrik kingen van de Eerste Wereld oorlog, zijn het echter mensen, mensen en mensen waar het om gaat. En met die mensen wordt de geschiedenis inzichtelijk. Een bijzondere prestatie. Ook Herbjorg Wassmo duikt in Honderd jaar (De Geus, 22,50) in de geschiedenis. In dit geval gaat het echter om een veel persoonlijker geschiedenis. In een onherbergzame wereld van eilandjes en fjorden spelen de levens van Wassmo's over grootmoeder Sara Susanne, haar grootmoeder Elida en haar moeder Hjordis zich af. Hun emoties en hun persoonlijke strijd. Maar tegelijkertijd is er ook dat persoonlijke verhaal van dat meisje. En over wie heeft ze het als ze zegt dat ze zich voer hem moet verstop pen? Het kan nog on herbergzamer. In een niet zo ver verleden was IJsland de overtreffende trap van Noorwegen. Hemel en hel (Anthos 19,95) laat een we reld zien waarin steeds tegen de elementen gevochten moest wor den. Maar Jón Kalman Stefans- son vertelt ook het verhaal van een opmerkelijke vriendschap, die met de dood van Bardur wreed wordt verbroken. Hoe wel..., als blij Paradise Lost terug wil brengen, vindt de jongen een andere wereld, maar de vriend schap blijft. Prachtig.

de Faam | 2010 | | pagina 45