Combi wandeling en wandtapijten onen in Aria komt snel dichterbij Torretje wil een huis met Kerstmis Complete serie len 2 Het Zeeuws Museum in de moderne tijd het beste voornemen voor 2011 vanaf slechts 4 euro per maand 't Schaep combi Museumwandeling Arrangement van Zeeuws Museum en de Touristshop Zes tapijten vertellen over de strijd van de Zeeuwen Oudejaarsquiz in Cine Café Workshop voor de kinderen Vanaf €310£00 Ondanks dat de temperatuur onder het vriespunt is gedaald en Koning Winter stevig op zijn troon zit, gaat in Aria de bouw van de eerste fase gestaag verder. Drie verschillende woningtypes worden momenteel gerealiseerd: fraaie rij- woningen van jaco de Visser en prachtige 2-onder-1 -kap woningen van Visser Bouwman en Wtegerinck, Bekende architecten die hun liefde voor Zeeland in hun woning ontwerpen tot uiting laten komen. Wilt u ook echt Zeeuws J wonen aan de rand van Goes? Breng dan een bezoek aan het infocentrum en wie weet woont u de volgende ketst in Aria. woensdag 22 december 2010 De Faam pagina 34 Voor informatie: www.aria-goed.nl of tel. 0113-215311 Bezoek ook tijdens de wintermaanden het infocentrum Hof Welgelegen, Pykeswegje 3 in Goes www.de-faam.nl www.de-faam.nl Het Zeeuws Museum houdt in samenwerking met Touristshop Mid delburg een Middelburgs wandtapijtenarrangement. Tijdens het arrangement wordt een bezoek aan de 16e eeuwse wandtapijten van het Zeeuws Museum en het Stadhuis gecom bineerd met een korte stadswandeling door Mid delburg. Van onze redactie Middelburg In het Zeeuws Museum ver tellen zes tapijten over de strijd van de Zeeuwen tegen de Spanjaarden in de Tach tigjarige Oorlog. Zij maken onderdeel uit van een unieke serie vervaardigd tussen 1593 en 1604. In 1591 beraden de Staten van Zeeland zich over het bestellen van een wandtapijt met de afbeelding van de zeeslag bij Bergen op Zoom uit 1574. Het tapijt markeert de wens van de Staten om hun nieuwe aanzien op gepaste wijze kleur te geven. De belangrijke vertrekken van de indrukwekkende Abdij waar in de Staten zetelen, zijn van oudsher met tapijten bekleed. De serie wandtapijten hebben in de zeventiende eeuw niet al leen een esthetische functie. Ze worden ook gebruikt om de- warmte vast te houden en tocht te bestrijden in de grote, Uitslui tend door haardvuur verwarmde zalen. Daarnaast dienen ze een belangrijk ideologisch doel. In de handel, op zee en in het landelijk bestuur concurreren de Staten van Zeeland voortdurend met het eveneens machtige gewest Holland. Die strijd wordt hier met visuele middelen voortge zet. Het arrangement kost 7,50 euro, de deelnemers ontvangen na afloop van de rondleiding een kortingsbon voor een vol ledig bezoek aan het Zeeuws Museum. Voor groepen is het arrangement op alle dagen te boeken met uitzondering van de maandag. Particulieren geïnte resseerden kunnen elke woens dag en elke zaterdag terecht en op aanvraag. De rondleiding duurt anderhalf uur. Aanvang: 11.30 uur bij het Stadhuis op de Markt in Mid delburg. Inschrijven via Tou ristshop 0118 67 43 00 of info@ Iouristshop.nl. Deze eigenzinnige, zwart witte dame heet Torretje en telt drie hele lentes. Afge lopen zomer is ze met vier jonkies binnengebracht bij het dierenasiel. Dat was haar laatste nestje, want ondertus sen is Torretje gesteriliseerd. En wat haar betreft was het ook de laatste keer dat ze het asiel binnengebracht werd. Torretje zoekt een nieuw, eigen onderdak waar ze gezellig de kerstdagen kan doorbrengen/ De afgelo pen maanden heeft ze laten zien goed met andere katten overweg te kunnen, maar ze is wel graag de baas in gezel schap van soortgenoten. Ook is ze graag in het gezelschap van grotere kinderen, wat ze van kleine kinderen vindt is niet bekend. Als ze dan ook nog een huis vindt waar ze af en toe naar buiten kan, is haar kerstmis he lemaal goed. Heeft u een plekje voor Torretje? Bel dan met 0118-613579, of ga langs aan de Oostperkweg 9 in Middelburg. Torretje wil graag ook een gezellig kerstfeest vieren. FOTO PR Koudekerke Bij Intratuin in Koudekerke is er vandaag (woensdag) een leuke workshop voor kinde ren Kinderen tot en met 12 jaar kunnen deze middag van 13.00 tot 16.00 uur komen knutselen. Er wordt onder begeleiding een kersthanger gemaakt. De workshop wordt gehouden in hetTuincafe van Intratuin Koudekerke. De toegang is 1 euro per kind. Er zijn verschillende vormen zo als een kerstboom, een klok en een ster waaruit gekozen kan worden. Om de hanger af te maken kan er een kerst balhaakje of een dun glitter koordje aan zodat de hanger thuis in de boom kan. www.intratuin.nl Vlissingen Bubbels, bollen en bet weters tijdens de Oude jaarsquiz 2010 in Cine Café in Vlissingen op maandag 27 december. Dan wordt het afgelopen jaar onder de loep geno men. De speciale Oude jaarsquiz staat garant voor een avond vol herinnerin gen ophalen en discussies voeren maar vooral; een sfeervolle jaarafsluiting. Mr. Bright's Quiz Night is een pubquiz die bestaat uit acht ronden waarin uiteenlopende onderwer pen zoals geschiedenis, topografie, nieuws, enter- - tainment, religie, biologie en gezondheid aan bod ko men. Al vier jaar is deze quiz iedere maandagavond vaste prik. Cine Café houdt de Oudejaarsquiz al weer voor de derde keer. Vorige jaren deden achtereenvolgens 29 en 34 teams mee. Men kan individueel meespelen maar het is leuker om samen met vrienden, kennissen of colle ga's een team te vormen. Dé maximale teamgrootte is vijf personen. Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur. Deelname kost 2,50 euro. Tijdens de Oude jaarsquiz zijn de bubbels en oliebollen hierbij inbegrepen. Voor toeschouwers en sup porters is de entree gratis.

de Faam | 2010 | | pagina 34