Run op kaartjes door hogere btw 6Q Rabbids Onze site biedt toegevoegde waarde Wij schrijven over wat écht is Goed beschermd tegen kou BTW verhoogd? Winter Kunst Kunstliefhebbers kopen kaartjes nog dit jaar jr Cu'i"^erf Beeldende Kunsten r - Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 22 december 2010 De Faam pagina 19 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Als het aan het nieuwe kabi net ligt gaat de btw voor con cert- en theaterkaarten per 1 januari 2011 van zes naar negentien procent. Hierdoor proberen diverse Walcherse organisatoren nog dit jaar hun toegangsbewijzen goedkoper aan de man te brengen. Marcel uan der Voort Middelburg "Via een nieuwsbrief en een persbericht hebben wij de bezoe kers van het Zeeland Nazomer festival op de hoogte gebracht dat de toegangskaarten voor de jaarwisseling goedkoper zijn. Na achtenveertig uur hadden wij vijftig reacties"., beaamt Henk Schoute van Theaterproductie huis Zeelandia, verantwoordelijk voor het festival. En vervolgt: De btw-verhoging vind ik slecht. Er zijn mensen die zeggen: 'De elite betaalt maar voor het eigen kaartje'. Maar dat is een misvat ting. Ook mensen met een be scheiden inkomen zie ik tijdens het festival op het Middelburgse Abdijplein. Hierdoor wordt het voor die mensen moeilijker om voorstellingen te bezoeken." De Walcherse topband Blof is de stuwende kracht achter Concert at Sea 2011 bij de Brouwersdam. Elun concertorganisator Lesley Grieten vertelt: "Wij nemen de btw-verhoging mee in alle com municatie die we doen. Dat zien we als serviceverlening. En we merken dat de kaartverkoop van Concert at Sea deze maand erg goed gaat. Ik ben niet zo blij met die btw-verhoging. Wij wil len een toegangskaart betaalbaar houden. Niemand knapt ervan op als er bovenop de prijs der tien procent komt. Toch heb ben-we het te accepteren. Wij leggen de prijsverhoging goed uit aan de bezoekers en maken duidelijk dat het geld niet naar onszelf gaat." Coördinator Cor de Jonge van Poppunt Zeeland laat vanuit Middelburg weten: "Het enige waarvan wij vooraf de kaartverkoop doen is de Eddy Christiani Award op 23 april in het Vlissingse Arsenaal Theater. Maar die verkoop kan nog niet starten omdat de winnaar nog niet wereldkundig is gemaakt. Wij hebben dagelijks te maken met organisaties die last krij gen van de btw-verhoging. De cultuursector is akkoord dat er bezuinigd moet worden, maar wordt hard getroffen. Omdat er ook al kortingen op de subsidies zijn." In Vlissingen doet de Cul tuurwerf de kaartverkoop voor optredens in poppodium De Piek, Het Arsenaal Theater, Sint Jacobskerk en DeWillem3. "Het enige dat wij kunnen doen is de mensen erop wijzen dat de toe gangskaarten in december nog te koop zijn voor het oude btw percentage. Het is lastig dat dit halverwege het seizoen gebeurt. Dit veroorzaakt een dubbele boekhouding, wij moeten men sen duidelijk maken dat prijzen in de brochure niet meer klop pen en dienen contracten open te breken", verklaart directeur Frank van Iersel. Kritiek Het plan van het nieuwe kabinet om de btw voor toe gangskaarten van concerten en theatervoorstellingen van zes tot negentien procent te verhogen krijgt behoorlijk veel kritiek. Ook van de eer ste kamer. Bij het ter perse gaan van deze weekkrant was nog niet bekend of er in middels groen licht is voor dit belastingplan. www.de-faam.nl gtoattuiieen i£Zs,'*0t Frank van Iersel met Cultuurwerf kaarten die nu nog goedkoper zijn. FOTO IZAAK VERKESTE. Voorjaar 2011 geen strippenkaart meer in Zeeland Vanaf het voorjaar van 2011 kunt u niet meer reizen met de strippenkaart in Zeeland. Op veel plaatsen in Nederland is dit al het geval. Vanaf voorjaar 2011 is de OV-chipkaart in Zeeland het enige vervoersbewijs. Vanaf voorjaar 2011 kunt u dus niet meer met de strippen kaart reizen, maar nog wel uw abonnement gebruiken. Vraag nu gratis de persoonlijke OV-Ghipkaart aan De Provincie Zeeland biedt de inwoners van Zeeland de mogelijkheid om gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan te vragen met automatisch opladen, met de volgende voordelen: Bespaar €7,50 op de aanvraag Altjjd voldoende saldo op je kaart door automatisch opladen Unieke Zeeuwse editie Geschikt voor leeftijdskorting en abonnementen Te blokkeren bij verlies of diefstal Binnen 4 weken thuisgestuurd direct klaar voor gebruik 5 jaar geldig Hoe vraag ik de gratis persoonlijke OV-chipkaart aan? Via; www.zeeuwseovchipkaart.nl Via: 0900-2100800 (lokaal tarief) Via een aanvraagpakket verkrijgbaar in de Bibliobus Hoe activeert u reizen op saldo by NS in 3 stappen? Reizen op saldo aanvragen. Dat kan via www.ns.nl en is gratis. Zodra de aanvraag verwerkt is ont vangt u hierover bericht per e-mail. U kunt ook bellen met de klantenservice op: 0900-2021163 (€0,10 p.m.) Uw aanvraag activeren bij een NS-kaartautomaat. Saldo laden en u kunt reizen en betalen met uw OV-chipkaart Dat betekent dat u geen losse kaartjes meer hoeft te kopen, maar betaalt met het bedrag (saldo) dat u op uw OV-chipkaart heeft gestort. Indien u kiest voor automatisch opladen moet u wel de kaart activeren voor gebruik by NS, echter geen saldo meer op de kaart te laden, aangezien u heeft gekozen voor automatisch opladen. NS abonnement op uw OV-chipkaart? Wilt u een abonnement van NS op uw OV-chipkaart die u kocht bij een andere vervoerder dan NS ?"Dat kan nog niet. In de toekomst zal dit wel mogelijk worden. ov-chipkaart.nl Waar kan men de Zeeuwse OV-chipkaart activeren voor gebruik in de trein? Anonieme OV-chipkaarten kunnen worden geac tiveerd bij de NS-automaten op de NS-stations. Persoonlijke OV-chipkaarten (dus ook de Zeeuwse OV-chipkaart) kunnen worden geactiveerd bij de NS-balie op NS station Middelburg of via de NS-klantenservice (0900-2021163), waarna u deze kunt activeren bij iedere NS-automaat op ieder station. Voor gebruik in bus of tram hoeft u de Zeeuwse OV-chipkaart niet te activeren. Zodra u deze kaart ontvangt is deze direct klaar voor gebruik.

de Faam | 2010 | | pagina 19