r r f Nieuwe leden Seniorenraad Middelburg Bewonersbijeenkomst Essenvelt porthos Sporten in de kerstvakantie Winkels extra open rond de feestdagen Schaatsen op de Markt Porthos.nl, hét zorgportaal voor Middelburg yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 december 2010 De Faam pagina 9 Iedere vakantieweek kun je in de gemeente Middelburg deelnemen aan verschillende uitdagende en vernieuwende sportactiviteiten. De sportactiviteiten in de vakantieweken worden goed bezocht en zijn al tijd sportief en erg gezellig! Maandag 20 december Een middag vol korfbalactiviteiten. Een uitdagend spelencircuit, verschillende korfbaltoernooien en de strijd om de titel 'schutterskoning(in)' barst tijdens het middagtoernooi los. Je hebt je voor de korfbalwedstrijden als team kunnen op geven via je eigen basisschool. Mocht je niet actief deel willen nemen, kom dan in ieder geval je klasgenoten/schoolgenoten aanmoedigen! Sporthal de Voorborch, Breeweg 96 10.00 - 11.00 uur spelencircuit groepen 3 en 4 11.00 -12.00 uur korfbalwedstrijdjes groep 3 en 4 13.30 -16.00 uur korfbalwedstrijden voor de groepen 5,6,7 en 8 Hier zijn geen kosten aan verbonden Dinsdag 21 december Het sport spel winterfestijn heeft ook dit jaar veel spectaculaire sporten en spelen. Je kan onder andere deelnemen aan de volgende activiteiten: abseilen, bowlen, waveboarden, slackline en nog veel meer! Sporthal de Kruitmolen, Kruitmolenlaan 129 Vanaf 10.00 - 16.00 uur is iedereen van 4 t/m 16 jaar* welkom De kosten voor deze dag zijn 2,50 per deelnemer. 4 Vm 7 jaar onder (volwassen)begeleiding Woensdag 22 december Ha-tref is een spel wat garant staat voor spektakel. Het is een mix voor handbal en trefbal; je moet proberen te scoren bij de tegenstander, maar er ook voor zorgen datje geen doelpunt tegenkrijgt of wordt afgegooid. Het spel wordt ge speeld in tweetallen. Hier kun je dus al rekening meehouden. Gymzaal 'Mossel- kreekstraaf in Getij Vanaf 13.00 -14.30 uuriedereen van groep 3-5 Vanaf 14.30 -16.00 uuriedereen van groep 6-8 Hier zijn geen kosten aan verbonden Voor meer informatie kun je bellen met Patrick de Guchteneire, (0118) 67 57 97 06 464 06 496, Christiaan Boon, (0118) 67 57 61 06 464 06 497. Of stuur een bericht naar p.de.guchteneire@middel- burg.nl of c.boon@middelburg.nl Kerstinkopen doen? Dat kan naast de gewone koopavonden en koopzon dagen nu ook op een aantal andere dagen. Een deel van de winkels in de Middelburgse binnenstad stelt haar deuren extra open. Overzicht koopavonden en -zondagen in december: Donderdag 16 december Zondag 19 december Woensdag 22 december Donderdag 23 december Donderdag 30 december Zondag 2 januari normale koopavond extra koopzondag extra koopavond normale koopavond normale koopavond koopzondag Tip: Wilt u zeker weten of uw favoriete winkel deelneemt aan de extra koop dagen? Vraag het uw winkel van te voren om teleurstelling te voorkomen. Er wordt volop geschaatst op de ijsbaan op de Markt. De ijsbaan blijft staan tot en met zondag 2 januari en is bijna elke dag tot 22.00 uur open. Inclusief schaatshuur mag je voor zes euro een uur schaatsen. Exclusief schaatsen is dat 3,50. Ook zijn er tien rittenkaarten te koop Kijk voor meer informatie op www.ijsbaanmiddelburg.nl. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 v./.n.r dhr. Dominicus, dhr. De Jong, mevr. Van der Voet, mevr. Smitskamp en dhr. Van Dijk De Seniorenraad van de ge meente Middelburg bestaat sinds donderdag 9 december uit zes kersverse leden. Ko mende vier jaar vertegenwoor digen de heren Van Dijk, De Jong, Van Weerdhuizen, Domi nicus en de dames Van der Voet en Smitskamp de belan gen van de Middelburgse senio ren. Gemeente Middelburg wenst hen veel succes en inspi ratie toe bij het vervullen van hun taken. De Seniorenraad Middelburg is een onafhankelijke adviescom missie die gevraagd en onge vraagd adviezen geeft aan de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en derden, zoals zorgaanbieders foto Jacqueline Pruijsers en welzijnsinstellingen. Doel is de behoeften van de Middel burgse senioren zo goed moge lijk tot hun recht te laten komen in het gemeentelijk beleid. Het adres van de Seniorenraad is Van Kleffenslaan 141, 4334 HD in Middelburg. U kunt de se niorenraad mailen via info@se- niorenraadmiddelburg.nl. In 2008 is een eerste opzet voor de nieuwe woninguitbreiding Es senvelt gepresenteerd. Daarna is het enige tijd stil geweest. Maar op woensdag 22 december wordt het nieuwe plan met bewoners en geïnteresseerdenesproken. De bijeenkomst is in wijkcentrum 'Palet' en begint om 19.30 uur. Op de website van Middelburg is er te lezen dat de afgelopen pe riode een heroverweging heeft plaatsgevonden over de steden bouwkundige hoofdopzet van het plan Essenvelt. Deze heroverweging heeft geleid tot een nieuwe stedenbouwkun dige hoofdopzet voor Essenvelt. De belangrijkste wijzigingen heb ben betrekking op: - De omvang van het plangebied; Essenvelt is uitgebreid met een zone langs de Reijersweg. - De hoofdontsluiting; Essenvelt krijgt ook een ontsluiting op de Torenweg. - Het bouwtempo en fasering; re kening wordt gehouden met een lager bouwtempo en de moge lijkheid de individuele bouwer ruimte te geven door de uitgifte van vrije kavels. De avond zal rond 22.00 uur af gesloten worden. Foto: Aart van Belzen M'n Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE ZeelandIndigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Onlangs is de nieuwe website van Porthos, www.porthos.nl, gelanceerd. De gloednieuwe site is helemaal ingericht volgens de uitgangspunten van Porthos: gericht op samenwerking tussen allerlei instanties om Middelburg ers op het gebied van opvoeden, opgroeien, welzijn en zorg, zo goed mogelijk te helpen! Schat aan informatie Voor alle doelgroepen; jongeren, volwassenen, ouders en ouderen is er op deze website een schat aan informatie te vinden over aller lei onderwerpen. Het varieert van .informatie over eenzaamheid en rouw tot verslavingszorg en een kaart van de gemeente Middelburg met daarop de locaties waar de partners van Porthos zich allemaal bevinden. De agenda staat vol met welzijnsactiviteiten, optredens in de Spot en cursussen of andere bij eenkomsten. Chatten met hulpverleners Daarnaast richt Porthos zich in het bijzonder op de kansen die social media bieden voor het geven van hulp. Een aantal dagdelen per week wordt gestart met hulpverlening via chat. Je kan dan anoniem met al je vra gen terecht bij een hulpverlener. Snel, makkelijk en veilig. En via twitter blijf je op de hoogte van de laatste nieuwtjes en agenda items. Kijk snel op www.porthos.nl Grand Café Buitenrust Dé ontmoetingsplek in Dauwendaele voor alle wijkbewoners Iedere dinsdag ochtend, tussen 10.00 en 11.00 uur, gezellig koffie uurtje. Koffie en thee voor 0,30 per kopje. Varierende dagmenu's Woensdag 15 december, vanaf 18 uur: Winterbuffet a 15,00 pp. Reserveren gewenst Zaterdag 25 december zondag 26 december vanaf 12 uur: Kerstlunch, naar keuze 3 of 5 gangen. Grand café Buitenrust, Buitenruststraat 221, 4337 EP Middelburg T: 0118- 61 03 09

de Faam | 2010 | | pagina 9