Het woord aan raadslid Ad Kunst Led-lampjes in de kerstboom Kinderen Stromenwijk veilig op pad Gratis parkeren Gemeente stopt uitgifte gratis strooizout Bob de Bouwer op nieuwjaarsbijeenkomst gemeente Eerder dicht op 24 en 31 december yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 december 2010 De Faam pagina 8 Ook in deze donkere tijden staat de burger weer van alles te wachten en hopen we dat in de verte de zon weer gaat schijnen. Helaas moeten we bezui nigen waarbij we de zwakkere in onze samenleving moeten ontzien. Op het gebied van bouwen en ontwikkellen is de Kwaliteitsatlas hierin leidend, maar dat wil niet zeggen dat we alles ook kunnen uitvoeren, misschien moeten- we ook hier wel onderdelen op de lange termijn schuiven, wat niet wil zeg gen dat het niet meer zal worden uitge voerd. Belangrijk punt hierbij zijn de problemen rondom de bouwput, al lijkt er een oplossing op komst, en hiermee samenhangend de vraag, waar komt het nieuwe theater op het Molenwater. Het zijn vragen die al dateren van de vorige raad en ik hoop dat er snel een beslissing over kan worden genomen, maar natuurlijk klopt ook Ramsburg aan de deur. Gelukkig hebben we wel het Getij en het Overloperhof kunnen bouwen en hoor ik alleen maar positieve berichten hierover, ook is Woongoed begonnen met een grote renovatie in Nieuw Mid delburg, wat een enorme kwaliteitsim puls geeft voor deze wijk. Wij van de Lokale Partij Middelburg hadden de wij ken hoog in ons verkiezingsprogamma staan en juichen deze ontwikkeling dan Foto: Jan Koole ook toe, dit in tegenstelling tot de Mor- tiere waar we het zonde vinden dat het bouwen mede door de crisis ver achter blijft, hopelijk gaat men weer bouwen en zien we daar daar volgend jaar de bouwvakkers weer in aktie. Echter met het door onze gemeente gevoerde grondbeleid moeten we proberen hui zen en wijken te blijven ontwikkelen, zeker voor sociale woningbouw, maar niet voor leegstand. U leest het, het be denken en uitvoeren van bouwplannen valt niet mee en er zullen nog vele boten door het kanaal varen, voordat we hiervoor een goede oplossing heb ben. Echter een ding is zeker, dat we volgend jaar onder door het kanaal kunnen rijden over de nieuwe N57. Heeft u nog vragen, stuur dan een be richtje. Rest mij nog om u alvast fijne feestdagen te wensen en een gelukkig en gezond 2011 voor u, uw familie en vrienden Ad Kunst Lokale Partij Middelburg caddyk@gmail.com Door het strenge winterweer van de afgelopen weken gaat het erg hard met de voorraad strooizout van de gemeente. Er wordt daarom aan de Waldammeweg geen gratis strooizout meer verstrekt aan bewoners. De resterende zoutvoorraad is bestemd voor de strooiroute zodat de auto wegen en fietspaden zo lang mogelijk begaanbaar blijven. De gemeente strooit in principe niet op voetpaden. Bewoners kunnen wel zelf actie on dernemen om hun stoep begaanbaar te houden. Tips bij bestrijden gladheid - schuif eerst de meeste sneeuw weg - strooi niet meer dan een handje zout per m2 - gebruik keukenzout of strooizout - het zout gaat afhankelijk van de temperatuur direct werken of na 10 minuten - verspreiden en invegen met een bezem heeft een goed effect - strooizout is schadelijk voor het milieu dus wees spaarzaam met zout - gebruik eventueel een plastic bloempotje met gaatjes onderin voor hel - gelijkmatig verdelen van het zout - bij ijsvorming kan ook met zand worden gestrooid als stroefmaker Op de Markt staat tot 3 januari een 15 meter hoge kerstboom. En u bepaalt hoeveel lichtjes er branden! Na de geslaagde acties van voor gaande jaren organiseert de Rota- ryclub Middelburg weer de verkoop van lichtjes. Hoe meer lichtjes er verkocht zijn, hoe meer lichtjes in de kerstboom branden. De opbrengst komt dit jaar ten goede aan de Stichting Vogel- en Zoogdieropvang Zeeland, 'De Mikke' in Park Toorenvliedt. Voor het eerst dit jaar wordt de reuze kerstboom verlichting door led-verlichting. Led-verlich ting is milieuvriendelijk, bespaart op de energierekeningen gaat veel langer mee dan andere ver lichting. Van donderdag 30 december tot en met maandag 3 januari is het gratis parkéren in het centrum van Middelburg. Ook kunt u in dezelfde periode gratis gebruikmaken van de parkeergarages. Commissaris van de Koningin Karla Peijs opende vorige week woensdag het Veilig liny Kindlint in de Stromenwijk. Veilig Lint, ook wel Kindlint genoemd, is een ver keersveilig, speelvriendelijk en so ciaal veilig lint door de buurt met zo min mogelijk 'conflictsituaties' met andere weggebruikers. Zo ontstaan er veilige verbindingen voor kinderen die zich in de wijk lo pend of fietsend bewegen tussen speelplek, huis, school en vrije- tijdsvoorzieningen. Het Veilig lint/ Kindlint in de Stromenwijk is het eerste in de provincie Zeeland. De route is herkenbaar gemaakt door tegels, die ontworpen zijn door Furkan Arpaci en Parel Bun. Dit zijn leerlingen van groep 4 en 5 van de Beverburch en de Ceder hof die met hun ontwerp een door de gemeente uitgeschreven prijs vraag hebben gewonnen. De gemeentelijke loketten sluiten iets eerder op 24 en 31 december. De Waldammeweg sluit om 15.30 uur en het stadskantoor om 16.00 uur. Na 16.00 uur is de gemeente ook telefonisch niet bereikbaar. Op 3 januari gaan de gemeentelijke balies om 9.30 uur open. Milieustraten op vrijdag 24 en vrijdag 31 december sluit de milieustraat om 14.00 uur. Op zaterdag 8 januari houdt de gemeente Middelburg haar nieuwjaarsbijeenkomst. Deze bijeenkomst met aansluitend een receptie wordt gehouden in wijkcentrum Palet en staat in het teken van Bouwen, Wonen en het Huis van de toekomst. de nieuwjaarsreceptie met een toe spraak door burgemeester Koos Schouwenaar. Voor een muzikale omlijsting zorgt de Middelburgse Jazzband Moondance. Foto: Jan Koole Gemeente Middelburg houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere plek en een thema. Vanaf 14.00 uur zijn er doorlopend presenta ties en tentoonstellin gen. Met een bijzondere gast: Bob de Bouwer! De bekende bouwvakker komt naar de Middel burg om samen met jonge bezoe kers te dansen en liedjes te zingen. Ook wordt op die middag de nieuwe stadsdichter bekend gemaakt. Dit jaar is er weer een debat met raadsleden in een politiek café. Van 16.00 tot 18.00 uur is er

de Faam | 2010 | | pagina 8