Het wordt een geweldige Kerst om nooit meer te vergeten! De lekkerste kerstrecepten op onze site Avonturen van Pim en Pom Lichtjes in de digitale kerstboom Lichtjesactie verzilverd Nieuws uit het buitenland Winter Mundi in Middelburg Kerstuitjes Animatieserie Kerstnacht De tien leukste en sfeervolste uitjes om heerlijk warm van te worden... De tien leukste en sfeervolste uitjes op Walcheren... ga snel naarwww.de-faam.nl Actueel Win een kerstlunch of een kerstdiner bij voor het hele gezin (2 volwassenen en 2 kinderen) Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 december 2010 De Faam pagina 7? www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Verlichte straten, be sneeuwde bossen, gezellig shoppen of een traditionele kerstmarkt? De redactie van De Faam verzamelde 10 sfeervolle uitjes om warm van te worden. Tara De Vriend Walcheren 1. Lichtroute in Vlissingen Vlissingen De lichtroute door de Vlissingse binnenstad wordt zaterdag 18 december geopend. Gebouwen in het centrum worden uitgelicht en etalages krijgen een extra be leving door het werk van twaalf lichtkunstenaars. Verrassend Licht is een nieuwe activiteit in Vlissingen. Op 18 en 19 decem ber, tussen 13.00 en 17.00 uur, is te genieten van verschillende straattheateracts en muziekop- tredens in de winkelstraten en op pleinen. Bijvoorbeeld mu ziek van het Alphorn Quartett, de Franse evenwichtskunstenaar en koorddanser Didier Pasquette balanceert zaterdag op het Bel- lamypark, dans van tangoschool El Amanta, Duo aCordare en meer. De lichtroute is daarna nog te bekijken tot 1 januari. 2. Levende kerststal Middelburg De Hofpleinkerk en Óostkerk houden een levende kerststal in Middelburg, onder de oudste gevel van de stad aan het Hof plein. De stal is te bekijken op 22 december van 19.00 tot 21.00 uur en 23 december van 16.00 tot 18.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. 3. Dickens Kerstmarkt Veere Uniek is de Dickens Kerst markt in de Grote Kerk van Veere. Deze is van 17 tot en met 20 december te bezoeken. Alle deelnemers zijn in Dickens kostuums gekleed en er zijn live muziekoptredens. De kerst markt is te bezoeken op vrijdag 17 december van 16.00 tot 21.00 uur; zaterdag 18 december van 11.00 tot 17.00 uur; zondag 19 december van 12.00 tot 17.00 uur en maandag 20 december van 11.00 tot 17.00 uur. Toe gang kost 5 euro voor volwas senen en de helft voor kinderen. In de winter is het parkeren in Veere gratis. www.kerstmarktveere.nl 4. Groot Kerstcircus Zeeland Vlissingen Op het parkeerterrein aan de Scheldestraat in Vlissingen, op de hoek met de Aagje Deken- straat, slaat het Groot Kerstcir cus Zeeland vanaf dinsdag 21 december haar tenten weer op. Het hooggeëerd publiek kan tot en met zondag 2 januari van de fantastische show genieten. 5. Sprokkeltocht met choco Oostkapelle Vroeger was sprokkelen noodza kelijk om het vuur in de koude winter te laten branden. Tijdens de sprokkeltocht op maandag 20 december van museum Terra Maris in Oostkapelle gaan kin deren vanaf acht jaar op zoek naar mooie takken en ander na tuurlijk materiaal om te verwer ken tot iets moois. Hierna smaakt een kop warme chocolademelk extra lekker. Deelname kost 6,50 euro exclu sief museumbezoek. Vooraf aan melden kan via reserveringen@ terramaris.nl. 6. Kijkje bij een écht kasteel Middelburg Een wandeling maken over landgoed Ter Hooge in Mid delburg kan op woensdag 22 december. Het landgoed heeft een rijke geschiedenis en wordt omringd door een parkbos met vele soorten bomen en struiken. Deze trekken tal van diersoorten aan. Deelname kost 2,00 euro voor volwassenen en 1,00 euro voor kinderen tot 16 jaar. Donateurs van -Het Zeeuwse Landschap en hun huisgenoten gratis. Meer informatie via 0113- 569110. Rotary Walcheren houdt nu zijn jaarlijkse kerstlichtjesactie bij de kerstboom op de Middelburgse Markt. Tegelijkertijd is de opbrengst van de kerstlichtjesactie van vorig jaar ver zilverd: aan de kinderpoli van het Vlissingse ziekenhuis is een communicatiezuil geschonken. Deze werd overhandigd door uittredend Rotary-voorzitter Klaas de Vos. 7. Schaatsen Vlissingen Schaatsen kan vanaf woens dag 15 december tot en met zondag 2 januari op het voormalig Scheldeterrein in Vlissingen. Naast het circus ligt een ijs baan. Daar zijn ook schaat-^ sen te huur. De baan is da- gelijks geopend van 11.00 tot 20.00 uur. Toegang ijsbaan kost 6,00 euro inclusief schaatshuur en 3,50 euro exclusief schaatshuur. Op de Markt in Middelburg is de ijsbaan inmiddels een traditie. Deze baan ligt er tot en met 2 januari. Er zijn tal van activiteiten. Om te beginnen is er dit jaar ook een curlingbaan. Zondag 19 december is er een Christmas Fair vahT" 13.00 tot 17.00 uur, maan dag 20 december is het 100% NL met Monique Smit van 14.00 tot 18.00 uur, 24 december is Kerst nacht schaatsen (19..00-2.00 uur) en 24 en 25 december Kerstschaatsen (10.00-17.00 uur). 8. Winterwende Oostkapelle Op de eerste dag van de winter waarbij /de zon laat opkomt en vroeg weer on dergaat, op 21 decèmber, houdt Museum Terra Maris in Oostkapelle een winter- wende en twinkeltocht voor kinderen. In de ontvangst ruimte maken de deelne mende kinderen een lampion van natuurlijk materiaal. Natuurlijk gaat er een lichtje in om daarna in het sche merige bos een wandeling te maken en plekjes met een verhaal te ontdekken. Deelname kost 5,00. euro en het is voor kinderen vanaf acht jaar. Het is van 15.00 tot 17.00 uur en aanmelden kan via reserveringen@ter- ramaris.nl. 9. Kerstballenwandeling Vrouwenpolder De Rotary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap houden dit jaar voor de vier de keer de kerstballenwan deling voor kinderen. Deze speurtocht in kerstsfeer is op maandag 27 december in natuurgebied Oranjezon^, in Vrouwenpolder. Tussen 11.00 en 15.00 uur kan er gestart worden, bij de ingang van natuurgebied Oranjezon. De speurtocht duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is met zijn ouders welkom om via de kerstballen te speuren naar bijzonderheden in dit na tuurgebied. Kinderen err donateurs van het Zeeuwse Landschap betalen 2,50 voor entree van het natuur gebied, deelname aan de kerstballenwandeling en een versnapering. Overigen be talen 4,00 euro. 10. Bl0f In Concert Vlissingen Blof geeft op zaterdag 18 de cember een optreden in het Arsenaaltheater in Vlissin gen. Entree kost 28,50 euro en het begint om 20.30 uur. www.de-faam.nl Rond de kerstdagen is er altijd van alles te doen. FOTO: JASPER KARMAN

de Faam | 2010 | | pagina 77