Flexibel werken maakt gelukkig Kansen in de supermarkt Lees alles op onze website Bekijk het weer van Piet Paulusma 'Binnenvaart moet meer samenwerken' Jongeren flink XPERTCLINIC w 'Operatie plus therapie: dat is de oplossing bij Dupuytren' Een nieuwe Meer over werk Geen vorstverlet? Generatie Y vi,J Handchirurg Marietta Bertleff: Werken Plus Altijd actueel: de-faam.nl S Gezamenlijk optrekken, is de boodschap De vooruitzichten voor de binnenvaart voor de lange termijn zijn zeer positief door de capaciteit van de vaarwe gen, de duurzaamheid van de binnenvaart en de groei in ladingstromen. Maar volgens binnenvaartambassadeur Arie Verberk weet de sector deze mogelijkheden slecht te be nutten door een gebrek aan professionaliteit en samen werking. Hij heeft daarom tien actiepunten geformu leerd die binnenvaart door de crisis moet helpen. www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Driekwart van de flexi bele werkers varieert in de begin- en eindtijden van het werk. Circa vier op de tien werken thuis of werken soms tijdelijk meer of min der. Mannen en vrouwen werken even vaak flexibel. Flexibel werken heeft niet alleen persoonlijke voor delen, ook het eventuele gezin ervaart voordeel; het geeft meer rust in het bij houden en is de kwaliteit van de aandacht voor de gezinsleden toegenomen. Gezinsleden voelen zich gelukkiger door flexibel werken. Bij 90 procent van de niet- flexibele werkers is flexibel werken niet toegestaan. Als dit wel zou worden toege staan, dan zou 60 procent van deze groep waarschijnlijk of zeker wel flexibel gaan werken. Een op de drie mensen werkt op enige wijze flexi bel. Dat is schrikbarend weinig als je ziet welke voordelen flexibel werken heeft: Het leidt tot minder stress, minder files, hogere arbeidsparticipatie en minder beroep op kin deropvang. En het maakt mensen productiever en meer bereid tot overwer ken en is een belangrijke of doorslaggevende voor waarde bij het zoeken naar een nieuwe baan. Dat alles blijkt uit een on derzoek van de overheid. Nederlanders staan zeer positief tegenover flexibel werken: 85 procent vindt het een goede zaak. Goed nieuws voor het kabinet, want dat wil mensen in staat stellen een goede balans te vinden tussen betaald werk, Flexibele werkers mijden de files. zorgtaken, vrijwilligerswerk, scholing en vrije tijd. Een werkelijke verhoging van de arbeidsparticipatie kan alleen worden bereikt als er genoeg mogelijkheden zijn om werk op flexibele wijze te combineren met andere activiteiten. www.de-faam.nl Xpert Clinic, dé kiinie-k voor hand- en pofsproblemen Voor alle aandoeningen aan arm, hand of pols bent u bij Xpert Clinic aan het juiste adres. In dit centrum werken uitsluitend gespecialiseerde handchirurgen, zodat u verzekerd bent van de allerbeste zorg. Xpert Clinic is daarbij één van de eerste klinieken waar handchirurgie en handtherapie samengevoegd worden - belangrijk voor een snel herstel. Behandelingen bij Xpert Clinic worden door bijna alle zorgverzekeraars volledig vergoed. drs. Mariëtta Bertleff HAND- EN POLSCHIRURGIE Bel 0900-7777 555 voor een vrijblijvende afspraak. Kijk voor meer informatie en alle behandelingen op www.xpertclinic.nl Jan Leentvaarlaan 14-24 i 3065 DC Rotterdam Telefoon 0900 - 77 77 555 fciima Misschien heeft u er nog nooit van gehoord, maar de ziek te van Dupuytren komt veel voor. Deze aandoening zorgt ervoor dat de vingers krom gaan staan, zodat de hand op den duur nauwelijks nog te gebruiken is. Gelukkig is Dupuytren - in tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt - heel goed te behandelen. De ziekte van Dupuytren is te herkennen aan strengen of knob bels onder de huid van de handpalmen en vingers. Dat zijn geen pezen, maar strengen van bindweefsel. Die strengen trekken steeds meer samen, waardoor de vingers krom gaan staan. "Dupuytren is een echte mannenaandoening," zegt hand chirurg Mariëtta Bertleff, werkzaam bij Xpert Clinic in Rotterdam. "Het komt zes keer vaker bij mannen voor en is meestal genetisch bepaald. De meeste mannen herkennen het wel: ze hebben een vader of oom met kromme vingers, want vroeger werd er niet of nauwelijks iets aan gedaan." Wel of niet opereren? Hoewel de ziekte van Dupuytren in principe onschuldig is, worden de strengen en knobbels steeds lastiger. Ze zorgen voor bewegingsbeperking en geven soms ook pijnklachten. Mariëtta Bertleff: "Hoewel deze aandoening veel voorkomt, is hij nog steeds best onbekend. Bij huisartsen heerst vaak de mening dat opereren zinloos is, omdat de klachten toch terug komen. Dat is ook zo, maar het duurt soms wel twintig jaar. En zelden is het zo ernstig dat er wéér geopereerd moet worden. Een operatie heeft dus wel degelijk zin!" Specialistenwerk Bij een strengetje of knobbel met beginnende kromstand van een vinger kan een naald fasciotomie al voldoende zijn. Bij deze kleine ingreep wordt de streng onder lokale verdoving doorgesneden. In ernstigere gevallen is een uitgebreidere operatie nodig. Mariëtta Bertleff: "Een Dupuytren-operatie is echt specialistenwerk. De hand zit immers vol pezen, bloedvaten en zenuwen die niet geraakt mogen worden. De handchirurgen van Xpert Clinic hebben stuk voor stuk veel ervaring met deze ingreep." Handiherapie is belangrijk! Opereren alleen is niet voldoende om de ziekte van Dupuytren te behandelen. Mariëtta Bertleff: "De helft van het succes is afhankelijk van de nabehandeling. Alleen door intensief te oefenen én de vingers 's nachts goed recht te houden in een spalk om kromtrekking van de vinger door littekenvorming tegen te gaan, bereik je een goed eindresultaat. Handtherapie en spalktherapie zijn dus van doorslaggevend belang!" Bij Xpert Clinic vindt u de hand chirurgen én handtherapeuten onder één dak. U wordt dus van begin tot eind optimaal begeleid om uw herstelproces zo goed mogelijk te laten verlopen.

de Faam | 2010 | | pagina 75