Kind veilig op pad De Pers FIRESTONE Slagerij GILLISSEN Leuke baan in de buurt De complete Walcherse uit-agenda TV-series van Annie M.G. Schmidt De grootste voorraad kerstrecepten A-merk voor een B-prijs NIEUW: Servicepunt glasgarage.nl Nieuwe uitdaging Kerstconcerten DVD-box Lekkere hapjes Lezing in de Synagoge Workshops bij de Dagvlinders Kinderen zingen kerstliedjes Kerstbingo met lekkere hapjes Brassband geeft kerstconcert BANBENVUOP Banden Uitlaten Accu's Hertzweg 30-32 Middelburg tel. 0118 - 615126 Voor uw reparatie onderhoud aan alle merken 175/65 R14 52,00 185/65 R14 55,00 195/50 R15 59,00 195/65 R15 69,00 sinds 1845 Wij geven u graag advies voor een geslaagd (kerst-)diner. TAMME KONIJNEN, KALKOENEN. VERS WILD zoals haas, wild zwijn, fazant, eend, enz. HANDGEKNOOPTE ROLLADES van rund-, kalfs-,of varkensvlees, halfom rollades, gevulde rollades. GOURMET-, FONDUE- OF STEENGRILLSCHOTELS. KOUDE SCHOTELS (vlees v.a. 12,90 p.p., vis v.a. 14,90 p.p.) Paté's, wildpaté's, (vis-)salades, soepen uit eigen keuken. Maar natuurlijk ook het beste adres voor een stuk vers en eerlijk vlees zoals malse ossenhaas, versgebraden rosbief, kalfs- en lamsvlees, etc. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 december 2010 De Faam pagina 5 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Middelburg De Stichting Synagoge Mid delburg houdt voor donateurs en andere belangstellenden een lezing op zondagmiddag 19 december om 15.00 uur in de synagoge, Herenstraat 14 te Middelburg. Rabbijn Lody van de Kamp spreekt dan over de religieuze be tekenis van Jeruzalem. De lezing is voor donateurs en andere belangstellenden vrij toegankelijk. Vlissingen Expo 170 houdt op zaterdag 18 december en maandag 20 december 2010 kinder workshops sfeerpotten en sfeerballen bij miniclub de Dagvlinders aan de Kleine Markt 5 in Vlissingen van 11.00-17.00 uur. Er kan ein deloos gecombineerd worden met verschillende materialen. Kinderen van 2 tot 12 jaar zijn welkom en het is mogelijk om alleen deel te nemen aan de workshop. Info via EXPO 170 tel.nr. 06-19798408. "Dankzij het Kindlint voel ik mij veilig op straat. Van de Poelendaeleweg tot de brede school hebben wij geen last van snelle auto's", aldus Fur kan Arpaci (8) vorige week woensdag tijdens de opening van de route in de Middel burgse Stromenwijk. Marcel van der Voort Middelburg Samen met leeftijdsgenootje Pa rel Bun zorgde Furkan voor de ontwerpen van verschillende te gels in het Kindlint. "Ik vind het leuk dat mijn tegels er liggen", bekent het jochie. Parel: "Het is veiliger in de buurt en mijn eigen tegels in de stoep vind ik gaaf en grappig." Karla Peijs Ook de wandeling met com missaris van de Koningin Karla Peijs is goed bij het tweetal ge vallen. Ze deden dat samen met een groep scholieren van De Beverburch en Cederhof. Het Kindlint, ook wel Veilig Lint genoemd, is een verkeersveilig, Tegelontwerpers Furkan Arpaci en Parel Bun testen met Karla Peijs het Kindlint. FOTO POWERNEWS speel vriendelijk en sociaal veilig lint, ofwel route, door de buurt met zo min mogelijk 'conflict situaties' met andere wegge bruikers. Zo ontstaan er veilige verbindingen voor kinderen die zich in de wijk lopend of fietsend bewegen tussen speelplek, huis, school en vrijetijdsvoorzienin- gen. "Maar het is nog niet af. De route gaat deels door de Ooster- scheldestraat waar veel verkeer is. Als het nieuwe winkelcen trum klaar is, dan gaat dat ge deelte van het Kindlint door de Zand kreekstraat", verduidelijkt Willem Reinierse van gemeente Middelburg. En vervolgt: "Als de gemeente er geld voor heeft, willen wij dergelijke routes in alle Middelburgse wijken." i'n de Baarsjesstraat vraagt Peijs aan wethouder Albert de Vries: "Kunnen kinderen hier wel vei lig over straat? Want ik zie veel auto's." Snel stelt De Vries haar gerust. Veere Kinderen van Archipel school Het Veer uit Veere zingen vanavond (woensdag) kerstliedjes voor en met de bewoners van zorg- en ver- pleegcentrum Nieuw-San- denburgh in Veere. Vanwege het grote succes van .vorig jaar, toen de ouderen én de kinderen erg genoten hebben, wordt deze activiteit dit jaar herhaald. De leerlingen zul len vanaf 18.30 uur in twee groepen optreden. Eén groep zingt in de hal van het verzor gingshuis, de andere groep gaat langs de huiskamers van de verpleegafdeling. Na afloop brengen de leerlingen een kerst versnapering rond bij de bewoners. Middelburg In het Molukse woonzorg centrum Tabadila in Mid delburg wordt maandag 20 december een speciale kerst bingo gehouden. Vanaf 14.00 uur worden er 3 rondjes bin go gespeeld met mooie prij zen. Om hieraan deel te kunnen nemen wordt een bijdrage van 4,00 gevraagd. Dit is inclusief koffie, thee of limonade en een versnapering. Deze middag is er live muziek aanwezig en een kraampje met Indonesische arti kelen. Uiteraard zijn ook mensen die niet in Tabadila wonen van harte welkom. Westkapelle Brassband Oefening Kweekt Kunst (OKK) Westkapelle sluit het jaar op zaterdag 18 decem ber af met een kerstconcert. De Brassband heeft een afwisselend programma met diverse soor ten kerstmuziek, waaronder een klassiek nummer zoals a Christ mas suite waarin bekende kerst liederen verwerkt zijn. Bekende kerstmuziek als rudolph the rednose rendeer en Christmas swing ontbreken niet op het pro gramma. Popkoor d Accord uit Colijnsplaat verleent haar me dewerking aan het concert. Zij zingen kerstliederen, maar ook popsongs. De avond begint om 20.00 uur en is in de NH kerk Moria, aan de Markt in Westka pelle. De kerk gaat om 19.40 uur open. Toegang gratis. Ti TT- - - V Niet voor niets het meest geciteerd. Incl. BTW, montage, balanceren en nieuw ventiel Walstraat 100 4381 GE Vlissingen T 0118-412 141 F 0118-410 025 E info@gillissen.keurslager.nl W www.gillissen.keurslager.nl

de Faam | 2010 | | pagina 5