Op de bank bij.... de korpsofficier msm- 4W< NieuwVlissingen Event Complete en actuele file-informatie Als eerste op de hoogte^ Alle kerstdiensten van Walcheren G«e dB Bedrijfsmakelaardij en taxaties Home for X-mas Nieuws Leger des Heils Tijdens de kerstdagen heb ik weinig om thuis te zijn Welke stad won prijs voor beste winkelgebied? BH CV Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 Kijk voor LIVE-sfeerbeelden van het Groot Kerstcircus Zeeland en de ijsbaan op www.nieuwvlissinqen.nl ASilvano mm - KORTING OP ALLE HOUTKACHELS EN HETELUCHT- BLAZERS! SML' li#R wildkamp Gogs Pearyweg 271 f oi 13 27 07 07 goes@wjjdkamp.nl www.wik1kamp.nl/warmmgup Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 december 2010 De Faam pagina 4 www.de-faam.nl www.de-faam.n www.de-faam.nl "In de kerstperiode is het goed om de eenzame mensen te benaderen. Niet alleen omdat het natuurlijk niet prettig is om met kerst al leen te zijn, ook omdat velen in armoede leven", vertelt korpsofficier Ria Schuitert (57) van het Leger des Heils Walcheren (LDH). Ze zit op de bank naast de kerstboom in haar Middelburgse woning. Ria licht toe: "Er is een grote groep mensen op Walcheren die weinig te besteden heeft. Dat compenseren wij door het geven van kerstpakketten. Ik heb het idee dat de mensen dat aardig vinden." Marcel van der Voort Middelburg "Er zijn dit jaar honderd aanvra gen méér gekomen dan begroot. Samen met de kerk in Souburg zijn er driehonderd kerstpakket ten samengesteld. Voor de finan ciering van die extra pakketten hebben wij een beroep gedaan op de Armoede werkgroep in Vlissingen", aldus Schuitert. Stille armoede Ze benadrukt dat de geldinza melingsactie via de kerstpotten belangrijk is. "Met die inkom sten betalen wij de kernactivi teiten", verduidelijkt Schuitert. En vervolgt: "Ik had niet ver wacht dat er op Walcheren zo- veel armoede is. Eerder was ik voor het LDH in Maassluis en heb het niet zo meegemaakt. De mensen hebben soms helemaal niets. Ik weet niet waardoor die grote omvang komt. Wel begrijp ik dat er veel stille armoede is." Officiersopleiding Schuitert is dit jaar begonnen op Walcheren. "Ik was twaalf jaar toen ik in mijn geboorteplaats Nijverdal met het LDH in aan raking kwam. Ik ben door mijn vriendin meegenomen naar het Leger en blijven hangen. Ik kan mijn geloof op een goede manier uitdragen. Eerst ben ik gewoon lid geweest en volgde later de in terne officiersopleiding in Am stelveen. Die opleiding was be hoorlijk streng hoor, ik moest mij aan veel regels houden. En dat terwijl ik vrijheid was gewend." Verpleging Voor mijn opleiding werkte ik in de verpleging. Dat was dertig jaar geleden, heel anders dan te genwoordig. Dit is mijn roeping en ik besef dat God dit aan mij vroeg. Ik hoorde geen stem uit de hemel, maar werd bewust van mijn verantwoordelijkheid", vat ze samen. "Het werk dat ik doe is abso Korpsofficier Ria Schuitert geniet van haar kerstboom. FOTO JASPER KARMAN. luut meer dan een luisterend oor bieden. Per maand geef ik zo'n vier mensen een tas met boodschappen. Omdat er acute nood is. Het aanmelden voor de voedselbank vergt tijd. Mensen worden hun huis uitgezet, ko men op een kamer én hebben geen meubels. Dan verwijs ik ze naar onze meubelhal in Goes", besluit Schuitert. Kerst is een drukke maar gezellige tijd Korpsofficier Ria Schuitert vertelt: "De kerst is voor mij een drukke, maar gezellige tijd. Toch zal ik blij zijn als die dagen ook weer achter de rug zijn. Omdat ik met mijn eerste jaar hier bezig ben, is alles nieuw voor mij. Er zijn veel werkzaamheden te doen. Zelf rustig bij de boom zitten, is er helaas niet bij, maar dit werk geeft veel voldoening." 3# S& www.city-store.nl Wolstraat 25 (Zuid) op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 december van 10:00 uur tot 21:0Ö uur Gratis pastaproeverij Italiaanse en Franse wijnen, diverse lekkernijen Presentatie navigatiesysteem Paddeltje en 'Meedoenpagina' ondernemers Vlissingen Adviezen Bedrijfsonroerend goed en Koop- en Huurwoningen/Hypotheken door Ton Begijn en René Comelisse Adviezen accountancy en fiscaal advies voor ondernemers en particulieren door Hans de Klerk. li l ui TRAITEUR EN DELICATESSEN navigatie 1 www.nieuwvlissingen.nl mobiel.nieuwvlissingen.nl evenementen wandel- en fietsroutes zoeken producten en diensten WEKEN! WARMING UP wildkamp

de Faam | 2010 | | pagina 4