By E-motions pakt Renault Mëgane aan Strandauto N-/. tAJM* shoppen bij de €/9 merkendealer! D Kia Picanto modieus by Shoeby Porsche, een kaartenboek vol Hyundai schenkt aan Orange babies Peugeot kijkt vooruit Gebundelde rijervaring 17-jarige be stuurder riy woensdag 15 december 2010 - pagina 37 Veel auto's worden na 1 januari duurder, dus is het verstandig om voor die datum een be zoekje aan de merkendealer te brengen. Veel auto's worden in 2011 duur der, maar u heeft nog 2 weken de tijd om de auto van uw dro men te bestellen. Wanneer het kenteken nog voor 31 december binnen is, of u koopt één van de voorraadauto's uit de showroom, steekt u wellicht duizenden eu ro's in uw zak. Het is bovendien in deze laatste weken van het jaar erg gezellig in de showrooms. Neem de kinderen mee, want voor hen heeft de merkendealer kerstman ook het één en ander in petto. Zo zag ik bij de verschil lende merkendealers prachtige miniatuurmodellen van zowel nieuwe als klassieke auto's. Bij Auto Mondo hebben ze een computermuis in de vorm van zo'n schattige Fiat 500! Als de computer aanstaat, branden de koplampen en de achterlichten! Goede ideeën om een bezoek te brengen aan de merkendealer? Verkoopadviseurs Roelien de Korne en Patrick Kaijser en ves tigingsdirecteur Danmar Dees van Auto Mondo zijn er in ieder geval klaar voor! De opbrengst van de Hy undai Winter- en Zomer inspecties wordt door de Nederlandse importeur volledig gedoneerd aan de Orange babies. De totale opbrengst is 26.436.73 euro, een bedrag waarmee de or ganisatie meer financiële armslag krijgt. De stichfisig biedt hulp aan zwangere vrouwen het HIV in Afrika door het stichten van wees huizen, kraamklinieken en opvanghuizen. Tijdens de autoshow van Kuala Lumpur heeft Peu geot bekend gemaakt haar Aziatische offensief te ver sterken met een samenwer king met de Naza Group voor de productie van de 408, de sedanversie van.;de 308. Dat dit model lange tijd in productie blijft, blijkt uit het streven naar 60.000 exemplaar in 2016! Een goede rijvaardigheid leer je natuurlijk in de prak tijk, maar wat nuttige in formatie op schrift is nooit weg. Voormalig rallykam pioen Paul Maaskant hééft zijn ervaring gebundeld in het boek 'Rijvaardigheden' dat voor 16,95 euro ver krijgbaar is via www.prodrivetraining.nl. Met ingang van 1 januari mogen in Duitsland zeven tienjarigen onder begelei ding een auto gaan bestu ren. Daartoe is een nieuwe wet aangenomen. Het rijden gebeurt onder het toeziend oog van een ervaren be stuurder en daarmee hoopt men het aantal ongevallen met 18 tot 24 jaar oude be stuurders terug te dringen. De begeleider moet mini maal 30 jaar oud zijn. Meer vermogen en koppel, lager bij de grond en rijkere in terieuraankleding. Wie vlot de weg op wil gaan is bij Renault met de Mégane R.S. aan het goede adres. De Franse coupé levert maar liefst 250 pk en daarmee worden bovengemiddelde prestaties neergezet. Toch kan het nog een tikje meer en dat bewijst By E-mo- tions, de tuningactiviteit van de enige Nederlandse Renault Sport dealer Van Kerkhof en Visscher. Die kietelt de motor namelijk tot maar liefst 310 pk en een koppel van 400 Nm. Daar mee is de extra snelle Mé gane nog niet klaar. Er zijn speciale veren ontwikkeld die op comfortgebied dezelfde eigenschappen biedt als de standaard veren, maar die wel zorgen voor een lagere stand op de wielen en bijbehorende invloed op de wegligging. Het interieur kan in 48 kleuren worden uitgevoerd. De onderdelen van By E-Mo tions zijn ook los van elkaar te koop. Als we bekijken wat er jaarlijks uitkomt aan boeken over auto's, dan valt op hoe weinig fantasie de meeste schrijvers hebben. Toch zijn er uitschieters, zo als de nieuwe uitgave "60 jaar Porsche Historie, kleurrijk in kaart gebracht''' samengesteld voor Leon Zijlmans. Als basis dient een enorme hoeveelheid reclameprent briefkaarten die het sportwa genmerk de afgelopen zes de cennia heeft uitgegeven. In één boek zijn meer dan zeshonderd stuks samengebracht en dat komt overeen met vrijwel alle kaarten die Porsche sinds 1950 ooit heeft laten drukken. Het boek, uitgegeven door Aprilis, telt 172 pagina's en kost 29.95 euro in de boekhandel, ISBN 978 90 5994 274 5. De firma Rinspeed toont in Genève de elektrische Bamboo. Die is geïnspireerd op de Citroen Méhari uit de jaren zeuentig. De auto, gemaakt van materiaal dat is vervaardigd uit bamboeuezels, is 3,89 meter lang, en net geen elfhonderd kilo zwaar. De topsnelheid bedraagt 120 km/u en de Bamboo heeft een actiradius van iets meer dan honderd kilo meter. Nu moeten we het nog doen met een plaatje, in maart staat ie op de show. Winkelketel Shoeby Fashion pakte de Kia Picanto aan. De huidige Amerikaanse presi dent Obama kocht in mei 2007 voor zijn verkiezing een hybride uitvoering van de Ford Escape, een voor Amerikaanse begrip pen compacte SUV. Alhoewel hij de auto niet meer rijdt om dat hij eenvoudig niet meer toe komt aan zelf rijden, blijkt deze aanschaf heel gebruikelijk. Wat blijkt namelijk, maar liefst een kwart van alle in de Verenigde Staten geproduceerde hybride modellen vindt z'n weg naar de overheid. De nationale wagenparkbeheer der US General Services Admi nistration blijkt grootgebruiker van deze techniek. Dat is wel een ontwikkeling die pas gaande is sinds de verkiezing van Barack Obama tot president. De over heid probeert daarmee natuur lijk een signaal af te geven, maar toont zich ook een goed onder handelaar. De gemiddelde hy bride wordt namelijk gekocht ruim 5.000 dollar onder de ca talogusprijs. Alle hybrides komen van Ford en General Motors. Chrys ler heeft haar hybrides van de markt gehaald en het kan na tuurlijk niet zo zijn dat men bij de buitenlandse concurrentie koopt. Sterker nog, er staan slechts zeventien Toyota's en vijf Honda hybrides op naam van de Amerikaanse overheden, tegen bijna 15.000 US auto's. Wordt er per model gekeken, dan zijn de resultaten nog opmerkelijker. Maar liefst 64 procent van de totale productie van de Chevro let Malibu hybrid gaat naar de overheid en bij de Ford Fusion is dat aandeel 29 procent. Van de Picanto ShoebybyKia wordt een serie van 106 exem plaren gemaakt die is ontstaan door samenwerking met Shoe by Fashion. Als basis dient de X-ecutive met 65 pk sterke 11 liter motor voorzien van 'tigernose' grille, zwarte omlijsting rond de ver lichting, een highgloss greep op de achterklep, dakspoiler, 15 inch lichtmetaal en diverse sportieve details binnenin. Alle informatie over deze bij zonder KIA op www.kia.nl.

de Faam | 2010 | | pagina 37