werken Zeeuwse weg Nissan Leaf: Auto van het Jaar Showroom Van grote patsers tot kleine mini's De eerste serieuze elektrische auto op de Europese markt, de Nissan leaf, wordt meteen Auto van het Jaar 2011. autn adria Fikse stijging van personen autoverkopen Citroën DS3 scoort hattrick Japan 'gaat voor' Suzuki Swift Designprijs voor BMW 5 Serie Autobedrijf Joosse woensdag 15 december 20 iO De personenautoverkopen zijn in november dit jaar met 38,1 procent gestegen tegenover de verkopen in 2009. Dit jaar zijn er 37.750 nieuwe personenauto's ge registreerd in Nederland en dat waren er vorig jaar in dezelfde maand 27.327. Van januari tot en met no vember 2010 zijn er 472.022 niéuwe personenauto's verkocht. In dezelfde peri ode vorig jaar waren dat er 379.143 stuks en dat is een verschil van 92.879 stuks 24,5 procent). De best ver kochte merken in novem ber zijn Opel, Volkswagen, Peugeot, Ford en Fiat. De best verkochte modellen VW Polo, Opel Corsa en Peugeot 107 Punto. Citroën harkt aardig wat prijzen binnen met het opvallende en trendy model DS3. Niet alleen daar waar het te verwachten was, op de Franse thuismarkt, schopt het model het tot Car of the Year 2011Maar ook duidenden kilo meters noordelijker, in Noorwe gen, wisten juryeden de warme Franse charme van de DS3 te waarderen: ook daar werd het model uitgeroepen tot tot Car of the Year 2011. In Engeland tenslotte ondervond de Citroën DS3 dezelfde waardering. Er zijn zo'n 1,8 miljoen Suzuki's Swift verkocht. De nieuwe Suzu ki Swift is in Japan gekozen Auto van het Jaar 2011. Eerder won het model deze titel in 2006. Au tomotive Researchers' and Jour nalists' waren verantwoordelijk voor de keuze. Doorslaggevend voor de ruime voorsprong op de concurrentie waren de excel lente rijeigenschappen, het hoge comfortniveau en de hoogwaar dige kwaliteit van het interieur. Ook de vijf EuroNCAP sterren telden zwaar mee. Het design van BMW wordt vaak geprezen. De nieuwe BMW 5 Serie valt in de smaak. Het onderscheidend vermogen gaat kennelijk ook schuil in het design. Onlangs kreeg BMW voor de limousine én de touring de iF Product Design Award voor productdesign. Internatio nal Forum Design onderstreepte daarmee wederom de esthetiek van BMW. Eerder ontving BMW de Duitse Designprijs 2011 en de Red Dot Award 2010 voor beide 5 Serie-modellen. B «f- Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 29 december 2011. Middelburg De Veerstraat in Nieuw- en Sint Joosland is tot de kerstva kantie afgesloten door werkzaamheden aan de riolering. Serooskerke Er wordt hard gewerkt aan de N57, dat kan geen walcherse automobilist ontgaan. De rechtstreekse verbinding vanuit Serooskerke naar de Vrouwenpolderseweg langs molen De Hoop is nog tot juni 2011 afgesloten voor autoverjkeer. Er is een omleidingsroute ingesteld die loopt langs de zuidzijde van het dorp. Vrouwenpolder De Pelgrimstraat wordt gereconstrueerd. De verkeershinder duurt ongeveer tot kerstmis. Vlissingen De Bermweg wordt gerenoveerd. Dit werk duurt tot het einde van het jaar. Vlissingen Tot dinsdag 1 februari worden in heel de gemeente Vlissin gen rioolputten opengemaakt en gemeten. Deze werkzaam heden zijn nodig om de onderhoudsstaat van het rioolnet op te nemen en te bepalen waar binnenkort groot onderhoud nodig zal zijn. Deze opnames zorgt lokaal op steeds wisse lende plaatsen voor lichte verkeersoverlast. Goes Door sloop van- en nieuwbouw is de Korenbloem straat in Goes tot ongeveer eind 2011 afgesloten of slecht begaanbaar. De omleidingsroute is via de Fluitekruidstraat, de J.P. Coenstraat en de Rog*' geveenstraat. Kamperland Tot het einde van dit jaar wordt gewerkt aan de Nieuwstraat. Tijdens deze periode zal de openbare ruimte rondom het Centrumplan opnieuw ingericht worden. Koudekerke In de tweede helft van januari start de reconstructie-van de Middelburgsestraat-Duinstraat. De planning is om de werk zaamheden eind oktober 2011 af te ronden. Vooruitlopend op de start van de reconstructie worden de nutsvoorzienin gen aangepast. Dit werk is nu volop aan de gang. Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: km, 4.5-8,0; C0; gr/km: 119-189. De uitslag is bekend en zoals velen al hoopten is de Nissan Leaf niet alleen de Europese Auto van het Jaar gewor den, maar ook de eerste elektrische auto die deze titel in de wacht sleept. De auto kreeg in totaal 257 punten en wist daarmee nipt de concurrentie van zich af te schudden. Nissan speelt het voor elkaar: met een slimme en innovatieve elektrisch aangedreven auto de titel Auto van het Jaar 2011 winnen. De Nissan LEAF heeft veertig tegenstanders achter zich gelaten De nummer twee is de Alfa Romeo Giulietta met 248 punten, de Ópel Meriva en Ford C-MAX scoren res pectievelijk 244 en 224 punten, goed voor een derde en vierde plaats. Nis san kreeg in de jaren negentig al de primeur van de eerste Europese titel voor een Japanse auto met de Micra. Voor het eerst in 47 jaar is de titel Auto van het Jaar gewonnen door een elektrisch aangedreven auto. "De jury heeft daarmee bevestigd dat de Nissan LEAF een doorbraak is voor elektrische auto's. De Nissan LEAF is de eerste EV die op veel aspecten vergelijkbaar is met conventionele au to's," aldus Hèkan Matson juryvoor zitter van de verkiezing Auto van het jaar 2011. Nu bij Auto Adria en Autobedrijf Joosse in de showroom. Feel the difference Goes: 0113 - 22 04 40. Vlissingen: 0118 - 41 94 2(fr

de Faam | 2010 | | pagina 33