Stripshow toont de klederdracht Toe aan nieuwe uitdaging Alle Walcherse kledingbeurzen bij elkaar Verhaaltjes van Pipo de Clown Win boeken, vrijkaarten of kerstcadeaus Zelf makkelijk kerstkaarten maken Andere baan Stripshow Dé tv-serie Lezersacties Geen erotische film maar een mooie choreografie Een kerstkaart valt goed PiP Studio ontwierp de Decemberzegels 2010 Verstuur een gratis kerstkaart via HvVeS Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 december 2010 De Faam pagina 23 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl De film Stripshow 2010 wordt op dinsdag 21 december om 16.00 uur gepresenteerd in het Zeeuws Museumcafé aan het Abdijplein in Middelburg. Rachel van Westen Middelburg Deze film is een remake van de eerder gemaakte Stripshow 1850. Beide films werden ge maakt door Paul en Menno de Nooijer, twee beeldend kunste naars die zich naar eigen zeggen karakteriseren door werken die afwijken van al het gangbare om ons heen. "We hebben de eerste film in opdracht van het Museum/' licht Men no de Nooijer toe, "de wens van het museum was een kunstwerk over de Zeeuwse klederdrachten alle details van de eeu klederdracht eens goed zien zouden zijn. Het museum had gehoopt op een film waarbij een meisje zich zou aankleden." Maar dat vonden de twee kun stenaars niet zo interessant. "De klederdracht stond in het museum al op een pop, dus dan zou je het einde van de film al weten." lacht De Nooijer, "We proberen juist altijd een onver wachte draai te geven aan het onderwerp." In de film wordt dan ook geen meisje getoond die zichzelf aan kleedt, maar er zijn twee dan- sers te zien die zichzelf en elkaar ontdoen van de eeuwenoude streekdracht. Een pikant detail daarbij is dat de mensen in die tijd nog geen ondergoed droe gen: De film Stripshow 1850 zorgde dan ook voor nogal wat opschudding. Een striptease in het museum, waarbij een jon gen en een meisje poedelnaakt door het beeld lopen. Commo tie alom. Komische draai Toch ligt het volgens De Nooij er wel wat genuanceerder. "De film eindigt wel helemaal bloot, maar op een heel subtiele ma nier. Het is geen erotische film geworden, maar echt een mooie choreografie." Stripshow 2010 is een persiflage op Stripshow 1850, de makers hebben er een komische draai aan gegeven. "In de oorspronkelijke film halen de personen sieraden bij elkaar te voorschijn en een oud Zeeuws mes, in de nieuwe versie haalt zij een revolver uit zijn achterzak en hij haalt een groot kapmes uit haar rok." verklapt De Nooijer, "Op die manier zitten er in de nieuwe film wat verwijzingen naar de oudere versie. Maar het is echt een volledig nieuwe film, dus ook interessant voor men sen die Stripshow 1850 hebben Paul en Menno de Nooijer maakten de film Stripshow 2010. FOTO PR gezien." aldus De Nooijer. De nieuwe versie, Stripshow 2010, was eerder te zien als onderdeel van de theatervoor stelling Jane in Concert en is vanaf 21 december tot en met 6 februari 2011 te zien in het museumcafé. Stripshow 1850 wordt getoond in het museum. Beide films duren ongeveer 14 minuten. Zeeuws Museum Het Zeeuws Museum in Middelburg is het hele jaar van dinsdag tot en met zon dag geopend tussen 11.00 en 17.00 uur. Volwassenen betalen 8 euro entree per persoon en kinde ren en jongeren tot en met 18 jaar mogen gratis naar bin nen. Voor het naastgelegen museumcafé hoeft u geen entree te betalen. Nog leuker dan wenskaarten sturen, is een kaartje ontvangen. Uit onderzoek blijkt dat vier op de vijf ontvangers liever een wenskaart per post dan per e-mail krijgt. Omdat een kaartje persoonlijker is, en omdat je hem kunt bewaren en ophangen. Doe een gok voor een PiP Studio servies Hoeveel kerst- en nieuwjaars kaarten vallen rond de komende feestdagen In Nederland op de mat? Ca vóór 6 januari 2011 naar tntpost.nl/pip en doe een gok. Dan maakt u kans op een PiP Studio servies en andere leuke prijzen van PiP Studio. /an kerstkaarten worden mensen blij. Elke kerstkaart in de brievenbus is een klein cadeautje, blijk van aandacht, het bewijs dat iemand aan u gedacht heeft en moeite voor u heeft gedaan, brengt-:elke kerstkaart een vleugje kerstsfeer bij u thuis. Geen wonder dat kerstkaarten gekoesterd worden. Ze hangen wekenlang in slingers in de kamer, of staan opgesteld op de chouw. Dat ziet er niet alleen gezellig uit, het geeft mensen ook het gevoel omringd te zijn door vrienden en bekenden. Kerstkaarten symboliseren de kerstgedachte bij uitstek: warmte :n aandacht voor een ander. TNT Post draagt daar graag aan bij. Door al die kerstkaarten te rflaar bijvoorbeeld ook door 3FM Serious Request te steunen met de actie Stuur een Zodat de kerstgedachte ook kinderen in ontwikkelingslanden bereikt. Van 18 tot 24 december sluiten de dj's Coen Swijnenberg, Gerard Ekdom en Giel Beelen zich op in het Glazen Huis in Eindhoven. Ze eten die dagen niets en maken 24 uur per dag live radio en televisie. Op die manier vragen ze aandacht voor kinderen die slachtoffer zijn geworden van hiv/aids. 3FM zamelt samen met het Rode Kruis geld in. TNT Post steunt de actie 'Stuur een hulppakket' en roept iedereen op mee te doen. Via www.stuureenhulppakket.nl kunt u 'virtueel' een hulppakket samen stellen en doneren aan 3FM Serious Request. U kiest uit allerlei hulpmiddelen zoals schoolboeken, een thuiszorgpakket en voedsel voor een jaar. De totale waarde van de artikelen die u selecteert, gaat naar de actie. Zo eenvoudig is het om kinderen te helpen. Elk jaar selecteert TNT Post een gerenommeerde ontwerper voor de Decemberzegels. Anke van der Endt en haar ontwerpteam van PiP Studio maakten er dit jaar een vrolijke serie van. KAARTJE Kerstkaarten maken en versturen kan ook via Hyves! Deze maand geven Hyves en TNT Post 10.000 gratis kerstkaarten weg (maximaal één per profiel). Ga naar hyves.nl/kaartje en voer de actiecode kerstkaart in. Wees er snel bij, want op op. Als de ontvanger ook een Hyver is, hoeft u niet eens het adres te weten, want dan adresseert Hyves de kaart voor u. "Wij maken onze ontwerpen aan de hand van een verhaal over het meisje Pip. Voor de postzegel bedachten we dat zij haar mooiste kerstspullen bewaart in een oude houten kist. Daarom is elk post- zegelvel een soort letterbak met kerstvoorwerpen als een hertje, een engel en een kerstbal. De verzameling staat voor gezellig heid, herinneringen, familiegevoel en geborgenheid. Kortom: voor kerstsfeer a la Pip!" Tot en met 6 januari 2011 is één' Decemberzegel per kaart of enve lop voldoende. Voor post zwaarder dan 50'gram en internationale post geldt in deze periode het normale tarief. Kijk op tntpost.nl voor meer informatie. Thuisagenda cadeau Bij aankoop van drie vellen Decem berzegels a 6,80 ontvangt u, zolang de voorraad strekt, de gezellige Thuisagenda cadeau, een vrolijk ontwerp van PiP Studio. )p tntpost.nl/kaart is een uitge reid assortiment kerstkaarten te Maar u kunt er ook uw igen kerstkaarten ontwerpen. Ga aar tntpost.nl/kaart en klik op Caart met eigen foto'. Vervolgens u een sfeervolle kerstfoto uit uw eigen digitale foto- een kader kiezen, uw igen teksten schrijven en een bij- assend lettertype in een favoriete kleur uitzoeken. TNT Post stuurt de kaarten direct naar de adressen die u opgeeft, of naar uw eigen adres, zodat u thuis nog meer per soonlijke noten kunt toevoegen. Bestel vóór 22 december minimaal 25 dubbele kaarten via tntpost.nl/kaart en u krijgt een vrolijke etui of een mok van PiP Studio cadeau. Op op.

de Faam | 2010 | | pagina 23