f Gladheidsbestrijding in Middelburg Parkeervergunningen voor 2011 Kinderen Stromenwijk veilig op pad Afscheid van een Stadsdichter porthos Manteling in Porthos (in seinen Armen das Kind war tot (Goethe)) Hij had in de ruimte van de stad geroepen, de in vorm gegoten woorden rond gestrooid. Zelfverzekerd ten tonele gekomen de oude dichter, behoed nar van de stad, deelde er wandelend zijn verzen uit naar de traditie van rederijkers eeuwen her met toehoorders, kijkers. En voor het gekomen publiek wilde hij in het midden van de Burg zijn laatste gedicht als een soort eigen kind hier tonen. Droevig bij het zwijgend luisteren van hen daar voor zich haalde hij het tevoorschijn in het licht. Met z'n allen brachten zij een staande ovatie: "Nog eens, bis bis bis", riep toen iedereen. Slechts zij die het dichtst bij stonden merkten dat het kind aan zijn lippen gestorven was. December 2010 Johannes Herman Buma Stadsdichter van Middelburg KORTINGSACTIE: Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 december 2010 De Faam pagina 9 Alle jaarvergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service- en markt kooplieden- en woonwerkvergunningen zijn begin november aangeschre ven voor de verlenging voor 2011. ledereen die heeft betaald, krijgt volgende week de vergunning voor 2011 opgestuurd. U kunt de nieuwe vergunning al direct gebruiken. Nog niet betaald U kunt nog tot en met 10 december via uw bank betalen, dan wordt de vergunning ook nog in week 50 naar u toegestuurd. Vanaf maandag 20 december kunnen zij die nog niet hebben betaald de leges van de ver gunning voldoen op het stadskantoor en de vergunning meenemen. Op woensdag 8 december om 9.00 uur opent de Commissaris van de Koningin Karla Peijs het Veilig lint/ Kindlint in de Stromenwijk. Veilig Lint, ook wel Kindlint genoemd, is een verkeersveilig, speelvriendelijk en soci aal veilig lint door de buurt met zo min mogelijk 'conflictsituaties' met an dere weggebruikers. Zo ontstaan er veilige verbindingen voor kinderen die zich in de wijk lopend of fietsend bewegen tussen speelplek, huis, school en vrijetijdsvoorzieningen. Het Veilig Lint/ Kindlint in de Stromen wijk is het eerste in de provincie Zeeland. De route is herkenbaar gemaakt door tegels die ontworpen zijn door Furkan Arpaci en Parel Bun. Dit zijn leerlingen van groep 4 en 5 van de Beverburch en de Cederhof die met hun ontwerp een door de gemeente uitgeschreven prijsvraag hebben gewonnen. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders én inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 r Het winterse weer zorgt voor gladheid. Gemeente Middelburg is druk met het strooien op auto wegen en fietspaden. Eerste prioriteit bij gladheid Er zijn belangrijke straten en ver- keersroutes die prioriteit bij glad heid hebben. Dat zijn busroutes, doorgaande verkeersroutes, wijk- ontsluitingswegen en hoofdfiets paden. Deze routes moeten uiter lijk tweeëneenhalf uur nadat de strooiploeg is uitgerukt gestrooid zijn. Tweede prioriteit Bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuw val en ijzel, zal op andere wegen en fietspaden gladheidbestrijding plaatsvinden. Derde prioriteit Bij plaatselijke gladheid door op vriezing wordt alleen gestrooid waar het nodig is. Vaak betreft het uitsluitend bruggen en bruggetjes. Deze worden dan eerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of geschoven. Zonodig wordt nogmaals ge strooid/geschoven. Strooien met nat zout De gemeente strooit met nat zout. Dat wil zeggen dat het zout wordt natgemaakt met Calcium en daar na direct op de weg wordt ge strooid. Daar blijft het liggen op de plaats waar het hoort en kan het vervolgens zijn werk doen en dat is het ontdooien van het ijs. Het voordeel van deze methode is dat er gestrooid kan worden voor dat het glad wordt. Wat kunt u doen? De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpa den. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan niet overal tegelijk strooien of schuiven. Inwo ners, winkeliers en bedrijven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij te houden. Bij verschillende locaties staan ook zoutkisten voor de handveeg- dienst. De gemeente gebruikt het zout daaruit om met de hand bij voorbeeld een bruggetje of een smal paadje te strooien. Die zout kisten zijn niet op slot, zodat ook inwoners als het nodig is kunnen strooien. Ook kan sommige gladheid wor den voorkomen. Als er vorst wordt verwacht is het natuurlijk niet erg handig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situ aties kan zorgen. In feite is dit zelfs verboden volgens de APV van de Gemeente Middelburg. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Vanaf januari 2011 heeft Porthos er een nieuwe be woner bij. Manteling Wal cheren verhuist dan naar het loket voor welzijn, zorg, opvoeden en opgroeien aan de Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Manteling biedt al 15 jaar hulp aan mantelzorgers, mensen met een ziekte of handicap, mensen met psychische pro blemen, eenzame mensen, mensen met dementie en men sen in de laatste fase van hun leven. Ze doen dat door advies en voorlichting te geven, en door vrijwillige zorg te bieden. Hierdoor wordt een bijdrage ge leverd aan de kwaliteit van leven van mensen die hulp vragen en van vrijwilligers die hulp willen bieden. De organisatie zit mo menteel in een pand aan de Lau rens Stommesweg in Middelburg. Luisterend oor Mantelzorgers zijn geen profes sionele zorgverleners, maar geven zorg omdat zij een per soonlijke band hebben met de gene voor wie ze zorgen. Je bent bijvoorbeeld een man- telzorger als je voor je zieke moeder of buurvrouw zorgt. Mantelzorg is vaak langdurig en intensief. En dat maakt het zwaar. Bij Manteling kunnen mantelzorgers dan ook terecht voor een luisterend oor, voor advies, praktische cursussen of voor de inzet van een zorg- vrijwilliger. Die neemt de zorg een dagdeel per week over, zodat je weer even op kunt laden. Grand Café Willem Oranjelaan 17 Middelburg Het ontmoetingspunt voor alle bewoners in de wijk. Viert u bij ons uw verjaardag dan krijgt u op die dag het eten gratis van ons. Ook voor de krant lezen of uw mail checken (consumptie niet verplicht) zijn wij er voor u. Geopend eerste kerstdag van 12.00-17.00 uur met een 4-gangen Kerstmenu voor Een medewerker van de gemeente strooit zout op de brug in de Magistraatwijk. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2010 | | pagina 9