r r Laatste raadsvergadering van het jaar Het woord aan raadslid Wim Kant (CDA) Distributie jodiumtabletten gemeente Middelburg Winkels extra open rond de feestdagen LED-lampjes in de kerstboom Middelburgs nieuws in uw mailbox? Kijk op www.middelburg.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 december 2010 De Faam pagina 8 De gemeenteraad komt op maandag 13 december bij el kaar voor de laatste raadsver gadering van 2010. Die begint om 19.30 uur in het stadskan toor. U bent van harte uitgeno digd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tri bune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatie- hoek van het stadskantoor. 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2) Vaststellen notulen raadsvergadering 8/9 november 2010 3) Ingekomen stukken 4) Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegroting 2010 5) Tarieven van de gemeentelijke belastingen en rechten 2011 6) Tweede bestuurlijke tussenrapportage 2010 7) Vaststellen controleprotocol en normenkader 2010 t/m 2013 8) Vaststellen aanvullen kaders ombuigingen 2012-2016 2e fase 9) Aanschaf programmatuur voor het klantcontactcentrum (KCC) 10) Wijziging delegatiebesluit gemeente Middelburg 2007 in verband met de Wet Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) 11) Benoeming voorzitter en plaatsvervangend voorzitter commissie Algemeen Bestuur 12) Zienswijze op de 5"e begrotingswijziging 2010 en 2e begrotingswijziging 2011 gemeenschappelijke regeling Veiligheidsregio Zeeland 13) Zienswijze 3^e begrotingswijziging 2010 en 2de bestuursrapportage 2010 Sociale Dienst Walcheren 14) Zienswijze 2de begrotingswijziging 2010 en 2de bestuursrapportage 2010 Kredietbank Walcheren 14a) Vaststellen gemeenschappelijke regeling Sociale Dienst Walcheren met Kredietbank Walcheren 15) Instemmen jaarrekening 2009 Centrale Post Ambulancevervoer 16) Jaarrekening en jaarverslag 2009 Bestuurdersoverleg Regionaal Onderwijsbeleid Walcheren (BROW) 17) Zienswijze liquidatieplan voor de gemeenschappelijke regeling Regionaal Onderwijsbeleid Walcheren (BROW) 18) Zienswijze 2de begrotingswijziging 2010 en lste begrotingswijziging 2011 GGD-Zeeland 19) Zienswijze op conceptbeleidsplan Mensontwikkeling Walcheren 2011-2014 20) Doorrekening en beheersmaatregelen grondbedrijf 21) Vaststellen Nota Grondbeleid 2010 22) Jaarverslagen 2009 van de welstands- en monumentencommissie 23) Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van aankoop woning met grond aan de Noordweg 480 te Sint Laurens 24) Herziene exploitatieopzet Stromenpoort 25) Herziene exploitatieopzet Nieuwland-Zuid 26) Herziene exploitatieopzet Churchilllaan 27) Exploitatieopzetten Mortiere 28) Uitbreiding winterterrassen 29) Oprichten Walcherse welstands- en monumentencommissie 30) Weigeren van medewerking aan het verzoek tot wijziging bestemming Oranjeplaat 36 31) Vaststellen bestemmingsplan Rijnstraat-ljsselstraat 32) Uitgangspuntennotitie bestemmingsplan Arnestein 33) Vaststellen Marktverordening Middelburg 2010 Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergade ring van 13 december en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrij dag 17 december vanaf 20.00 uur. Herhaling op maandag 20 de cember ook vanaf 20.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. Ruim twee maanden geleden ben ik geïnstalleerd als nieuw raadslid in de gemeenteraad. Naast veel verga deren en dikke pakken papier door nemen, houdt het raadslidmaat schap in vooral keuzes maken. Ik doe dat samen met 28 andere leden van de gemeenteraad. Keu zes die de komende tijd moeilijk zul len worden. De gemeente moet 6,7 miljoen bezuinigen. Dat is 10% van de uitgaven die beïnvloed baar zijn. Het is niet zo dat de ge meente er zelf een rommeltje van gemaakt heeft. De bezuinigings- noodzaak is vooral een gevolg van kortingen van het Rijk op het budget van de gemeente. Belangrijkste vraag is "Waarop moet de gemeente gaan bezuinigen en wat moet ik en de andere leden van de gemeenteraad daar van vinden?" Natuurlijk moet eerst gekeken wor den naar het eigen gemeentelijk ap paraat. Kan het efficiënter, met minder ambtenaren. De kaasschaaf, waarbij overal een beetje wordt afge haald, geeft beperkte mogelijkheden. Er moet dus worden gekozen en vaak zullen dat vervelende keuzes zijn. Want wat de gemeente doet is nuttig en nodig. Waar gaat het dan om? Wel of geen schoolzwemmen? Wel of geen subsidie voor de kinder boerderij of de concertzaal? Sluiten van welzijnsvoorzieningen? Bezuini gen op het groen of het onderhoud wegen? Sommigen zullen het nieuwe theater ter discussie stellen! Als gemeenteraad hebben we wel een paar principes afgesproken die ik van harte ondersteun. Zo is afge sproken dat we niet bezuinigen op de minima, bijvoorbeeld de bijzon dere bijstand. Sterker nog de ge meente probeert zo veel als mogelijk mensen te bereiken die voor een extraatje in aanmerking te komen. Wist u overigens dat de gemeente in 2010 en 2011 miljoenen! moet bijleggen voor de uitkeringen, omdat de Rijksoverheid een korting oplegt. De (digitale) dienstverlening aan de burger, aan u en mij dus, moet nog verder worden verbeterd en de be lastingen stijgen met maximaal 1%. Het college van B&W komt in januari met een bezuinigingsvoorstel. In ja nuari en februari gaan we als CDA- fractie een lijn uitzetten. Solidariteit met en de eigen verantwoordelijk heid van mensen en hun verbanden zijn daarbij belangrijke uitgangspun ten voor ons. Graag nodig ik u uit ons te helpen met suggesties, aan vullingen of gewoon uw mening. We zitten in een moeilijke tijd, maar uiteindelijk blijft ook voor Middelburg gelden "Luctor et Emergo". Wim Kant CDA fractie kantwa@zeelandnet.nl Foto: Jan Koole Vorige week is gemeente Middelburg gestart met het verstrekken van jodiumtabletten. Honderden exemplaren zijn inmiddels opgehaald op het stadskantoor. Jodiumtabletten bieden bescherming tegen radioac tief jodium dat bij een zwaar kernongeval kan vrijkomen. De jodiumtabletten bieden bescherming aan kinderen, volwassenen tot en met 45 jaar en zwangere vrouwen. De oproep is dan ook alleen bedoeld voor deze doelgroepen. Bij mensen van 46 jaar en ouder is tot nu toe geen verhoogd risico voor schildklierkanker door radioactief jodium vast gesteld. De kans op bijwerkingen van jodiumtabletten neemt wel toe. Daarom hoeven mensen van 46 jaar en ouder geen jodiumtabletten in huis te halen. Tabletten, voor eigengebruik of huisgenoten, kunnen worden opgehaald op het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Dit kan van maandag tot en met vrij dag tussen 08.30 en 16.30 uur, op donderdag kan het van 8.30 tot 20.00 uur. Het ophalen is gratis en er is geen termijn aan verbonden. Voor het ophalen hoeft niets meegenomen te worden. Er wordt niet naar de brief of identificatie gevraagd. Wanneer u nog oude jodiumtabletten in huis heeft, kunt u die inleveren op het stadskantoor. Vorige week is in Middelburg een brief verspreid waarbij een folder is gevoegd met meer informatie. Heeft u de brief niet ont vangen dan kunt u die als nog aanvragen via telefoonnummer (0118) 67 54 21 of info@middelburg.nl. Op de website www.zeelandveilig.nl vindt u meer informatie over jodium tabletten en het gebruik ervan. Foto: Aart van Belzen Alvast kerstinkopen doen? Dat kan naast de gewone koopavonden en koopzondagen nu ook op een aantal andere dagen. Een deel van de winkels in de Middelburgse binnenstad stelt haar deuren extra open. Overzicht koopavonden en -zondagen in december: Donderdag 9 december Donderdag 16 december Zondag 19 december Woensdag 22 december Donderdag 23 december Donderdag 30 december Zondag 2 januari normale koopavond normale koopavond extra koopzondag extra koopavond normale koopavond normale koopavond koopzondag Tip: Wilt u zeker weten of uw favoriete winkel deelneemt aan de extra koop dagen? Vraag het uw winkel van te voren om teleurstelling te voorkomen. Op de Markt staat een 15 meter hoge kerstboom. En u bepaalt hoeveel licht jes er branden! Rotaryclub Middelburg organiseert weer de verkoop van lichtjes. Hoe cneer lichtjes er verkocht zijn, hoe meer lichtjes in de kerstboom branden. De opbrengst komt dit jaar ten goede aan de Stichting Vogel- en Zoogdieropvang Zeeland, "De Mikke" in Park Toorenvliedt. Voor het eerst dit jaar wordt de reuze kerstboom verlicht door led-verlichting. Led-velichting is milieuvriendelijk, bespaart op de energierekening en gaat veel langer mee dan andere verlichting.

de Faam | 2010 | | pagina 8