INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE )y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 december 2010 De Faam pagina 32 INFORMATIEF OVERHEID AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Koudekerke - het gedeeltelijk slopen van een re creatiewoning Vebenabos 70; (23-11) - het bouwen van een schuur, het vervangen van kozijnen en het bouwen van een kap op de ver dieping Vebenabos 70; (26-1 1) Meliskerke - het plaatsen van een kap op de garage De Oppervloer 5; (1-12) Oostkapelle - het herbouwen van een woning Aagtekerkseweg 2; (1-12) - het plaatsen van een overkapping Prelaatweg 72; (30-1 1) Serooskerke - het plaatsen en verplaatsen van verlichting op sportcomplex Noordhout Kaaetweg 4; (29-11) Vrouwenpolder - het uitbreiden/vervangen van steigers Noordland Binnenhaven; (29-11) - het uitbreiden/vervangen van steigers Noordland Binnenhaven; (29-1 1) De aanvragen kunnen uit meerdere activiteiten bestaan. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce dure, tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - het bouwen van een woning Hekweide 17; (29-1 1) Serooskerke - het bouwen van 9 woningen To renstraat 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 31a, 31b; (25-11) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening). De vergunning en de bijbehorende stukken liggen tijdens deze pe riode ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUN NINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - het vergroten van een garage en berging Prelaatweg 52; (26-1 1) Meliskerke - het oprichten van een toiletge bouw met recreatieruimte Corne lls Jaspersestraat 17, (2e fase); (29-11) Belanghebbenden kunnen tot weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het ge meentehuis te Domburg. ONTWERPBESLUIT MONUMENTENVERGUNNING Er is een ontwerpbesluit gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor: - het slopen van een zijmuurtje bij de ingangen van de kelders van het rijksmonument Zeeridder Kaai 63 te Veere. Het ontwerpbesluit ligt van 9 de cember t/m 19 januari 201 1 voor iedereen tijdens de openingstijden ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbesluit indienen bij het college. PROCEDURE ONTHEFFINGVERLENING EN BOUWVERGUNNING Domburg Wij zijn van plan om, met toepas sing van artikel 3.6, lid 1sub c, van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 17, lid 4, sub a, van het be stemmingsplan "Buitengebied"en artikel 40 van de Woningwet, ont heffing van het bepaalde in artikel 17, lid 3, sub b, onder 2, van het bestemmingsplan "Buitengebied" en bouwvergunning te verlenen voor: - het vergroten van de woning op perceel Brouwerijstraat 41 De ontwerpbesluiten, de aanvragen en de daarbij behorende stukken liggen van 9 t/m 22 december 2010 ter inzage. Tijdens deze ter mijn kunnen belanghebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebbenden binnen de ge stelde termijn contact opnemen met mevrouw L. (Loes) Donders, tel. (0118) 555 352. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN "KRAAIENESTWEG 1 VEERE" Van 9 december 2010 t/m 19 ja nuari 201 1ligt het ontwerpbe- stemmingsplan "Kraaienestweg 1 Veere" ter inzage. Dit plan omvat het hebben van een minicamping van 15 standplaatsen op het des betreffende perceel, het wijzigen van het agrarische bebouwings- vlak en het gedeeltelijk wijzigen van de bestemming van het per ceel kadastraal bekend sectie N, nr. 3179 in Agrarische doeleinden met de subbestemming landschap pelijke, cultuurhistorische en na tuurwetenschappelijke waarden/ Recreatie met de subbestemming dagrecreatieve voorzieningen (Aln/Rd). Binnen de genoemde termijn is het ontwerp bestemmingsplan beschik baar gesteld op www.ruimtelijke plannen.nl en is te vinden onder plannummer NL.IMRO.0717.0020BPMinCa- VeePo-COOlOok is het in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'loket, visie en beleid, bestemmingsplannen, buitengebied, Kraaienestweg 1 Veere'. Ten slotte is er de mogelijk heid om het plan in te komen zien op het gemeentehuis. Tijdens deze termijn kan iedereen mondeling of schriftelijk een zienswijze bij de gemeenteraad indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt in dienen kunt u hiervoor contact op nemen met mevr. L.M. (Ella) Louwerse, tel. 0118 555 355. VASTSTELLING BESLUIT MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING GEMEENTE VEERE 2011 Wij hebben op 30 november 2010 een nieuwe Besluit maat schappelijke ondersteuning vastge steld. In het Besluit staan financiële regels over de individuele voorzie ningen Wmo en wordt daarom jaarlijks geactualiseerd. Het Besluit ligt ter inzage bij de Publieksbalie. In het Besluit staan onder andere de tarieven voor het Persoonsge bonden budget voor Hulp bij net Huishouden, deze zijn per 1 janu ari 201 1 als volgt: 14,95 (cate gorie 1) en 1 8,02 (categorie 2). Ook zijn de tarieven voor Hulp bij het Huishouden voor Zorg in Na- tura (rechtreeks via een zorgaan bieder) voor 201 1 vastgesteld op 21,44 (categorie 1en 25,77 (categorie 2). VERKEERSBESLUITEN Meliskerke - vaststellen van een gereserveerde parkeerplaats voor gehandicap ten in de Molenwerf t.h.v. num mer 1 2 conform bij het besluit behorende tekening. Koudekerke - vaststellen van een algemene par keerplaats voor gehandicapten in de Biggekerksestraat t.h.v. num mer 23 conform bij het besluit be horende tekening. Veere - vaststellen van een gereserveerde parkeerplaats voor gehandicap ten in de Kapellestraat t.h.v. num mer 9 conform bij het besluit behorende tekening. Deze verkeersbesluiten liggen 16 december 2010 t/m 20 januari 201 1 ter inzage. Tijdens.deze termijn kunnen belanghebbenden een bezwaarschrift indienen bij het college. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op don derdag tot 19.00 uur (met uitzonde ring van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden in gediend. Dat moet schriftelijk gebeu ren, ondertekend zijn, birmen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het vol gende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren rich ten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het col lege van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de genoemde argu menten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indie nen. in de meeste gevallen moet iemand rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening ge vraagd worden bij de Voorzienin- genrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg/ 8 december 2010 Burgemeester en wethouders van Veere WET MILIEUBEHEER (1) Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoor schriften ten aanzien van: Karting Zeeland B.V., Arnesteinweg 19. Alukon Zeeland B.V., Kleverskerkseweg 79. Het gaat om voorschriften als be doeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) en de bijbehorende Regeling alge mene regels voor inrichtingen mi lieubeheer (ministeriële regeling). Op basis van artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Activiteitenbe sluit en de bijbehorende ministe riële regeling bestaat het voornemen maatwerkvoorschriften te stellen met betrekking tot geluid en gedragregels. De ontwerpbesluiten en de op de besluiten betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende zes weken, van 9 december 2010 tot en met 19 januari 2011elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie van het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen gedu rende de ter inzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tij dens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden ge maakt via toestelnummer (01 18) 67 52 48. WET MILIEUBEHEER (2) Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op basis van artikel 4.109, lid 5 van het Activiteitenbesluit maat werkvoorschriften op 29 november 2010 hebben opgelegd met be trekking tot het niet hoeven be schikken van een vetafscheider en een slibvangput ten aanzien van: Pizza Expresslijn, Zusterstraat 39. Lawn Tennis Club "De Schenge", Veerseweg 4, Arnemuiden. Hotel-Restaurant Roelant, Koepoortstraat 10. De besluiten waarbij de maatwerk voorschriften zijn gesteld en de op de besluiten betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 9 december 2010 tot en met 19 januari 201 1, elke werkdag tijdens kantooruren ter in zage bij de vakbalie in het stads kantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge "toelichting gegeven op voor noemde stukken, telefoonnummer (0118) 67 52 48. Bezwaar Indien men het niet eens is met dit besluit, dan kan men ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit bij het college van bur gemeester en wethouders be zwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: a) naam en adres van de indiener; b) de dagtekening; c) omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt; d) de gronden van het bezwaar. De besluiten treden in werking na afloop van de bezwarentermijn. Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking. Indien men bij het college van burge meester en wethouders een be zwaarschrift heeft ingediend, kan men tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State doen, indien men van me ning is dat de onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belan gen, vereist. Een verzoek tot een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks-en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Hoogstraat 19: plaatsen hek- - werk (balustrade) op plat dak aan achterzijde woning (26-1 1). Koudekerkseweg 202: ver anderen bestaand raam in deel bare deur aan achterzijde voormalige orangerie (30-1 1). Lange Delft 72 en 74: veranderen indeling apparte menten (1-12). Oostgatplein 3, Arnemui den: plaatsen tuinhuisje (29-11). Ravensteijnweg 1voldoet aan brandveiligheidseisen (29-11). Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van der den betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlo pige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een derge lijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. VERLEENDE ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het be stemmingsplan en bouwvergunning is verleend: Nieuwe Vlissingseweg 576: verbouwen van stal tot clubhuis. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen ge durende zes weken, van 9 decem ber 2010 tot en met 1 9 januari 201 1elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desge wenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 10 december 2010 tot en met 20 januari 201 1 een gemoti veerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waar tegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzienin genrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het be- Lees verder op pagina 33

de Faam | 2010 | | pagina 44