agenda BLAUW GERUITE K IE UITNODIGING VLISSINGEN WERK IN UITVOERING STADHUIS GESLOTEN NIEUWJAARS RECEPTIE 3 JANUARI 2011 KALENDER SCHELDEKWARTIER IN HET NIEUV VLISSINGEN EN MIDDELBURG ZAMELEN EFFI CIËNT PLASTIC IN BEKENDMAKINGEN WERKZAAMHEDEN WINTERWEER Maandag 6 december 2010 is er gestart met asfaltonder- houd aan de noordbaan van de Singel. Het betreft het gedeelte van de Bloemenlaan tot de Brouwenaarstraat. Dit deel van de Singel wordt afge sloten. Doorgaand verkeerd wordt omgeleid met borden. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 10 december 2010. Door de slechte weers omstandigheden kan er een verloop in de planning ont staan. www.viissingen.nl/ werkinuitvoering Wegens activiteiten is het stadhuis gesloten op: Vrijdag 10 december 2010 vanaf 14.00 uur Dinsdag 14 december 2010 vanaf 15.00 uur www.vlissingen.nl/loket Maandag 3 januari 2011 is de gemeentelijke nieuwjaarsre ceptie. U bent welkom tus sen 16.00 en 18.00 uur in de centrale hal van het stad huis (ingang Stadhuisplein) in Vlissingen. Tijdens deze receptie hebt u de gelegen heid om elkaar, onder het genot van een hapje en een drankje, de beste wensen over te brengen. urn Donderdag 9 december 2010 20.15 uur Pieterse Van Pamelen Schrij ven Geschiedenis Theater Arsenaaltheater Vrijdag 10 december 2010 20.15 uur Nooit meer dansen Theater Theater Vestzak 99 Zaterdag 11 december 2010 21.00 uur Stefan Schill The Blues Sen sation Muziek De Piek www.vlissingen.nl/uit Het Scheldekwartier was de afgelo pen weken volop in het nieuws. Er is ook veel te melden. Zo heeft het college de gevolgen van de crisis in beeld gebracht en een nieuwe aan pak voorgesteld voor het Schelde kwartier. Doel hiervan: belangrijke projecten die geld opbrengen naar voren schuiven. Marina Als er plannen zijn die nü uitge voerd kunnen worden, wordt daar mee ook gestart. Bijvoorbeeld zo snel mogelijk plan Bestevaer uitvoe ren. Starten met een marina (jacht haven en deeltijdwonen), wo ningbouw aan de randen van het Scheldekwartier. Gesprekken met marktpartijen en woningcorporaties worden voortgezet. Daarmee denkt het college deels buiten de kaders van het huidige Masterplan Schel dekwartier. Vertrouwen Wethouder Polderman heeft ver trouwen in de toekomst: "Dat de tijd niet meezit is zeker. We verke ren in een economische crisis. Maar we zitten niet bij de pakken neer en bedenken creatieve oplos singen. Het voorstel voor een nieuwe aanpak van het Schelde kwartier, is niet het enige wat er te melden valt. We hebben eind november een contract onderte kend met ontwikkelaar A.M. Zij gaan in 2011 zeker bouwen aan plan Bestevaer, ook als er nog geen 70% van de woningen verkocht is." De restauratie van het Perrydok start ook deze maand. Ook de geheel gerestaureerde Timmerfa briek wordt binnenkort opgeleverd. Meest gestelde vragen Heeft u vragen over de ontwikke ling van het Scheldekwartier? Mail deze naar communicatie@vlissin- gen.nl. In de Blauw Geruite Kiel van 15 december 2010 beantwoor den wethouder Jacques Suurmond en Piet Polderman de 10 meest gestelde vragen. Wie weet staat het antwoord op uw vraag er volgende week ook bij. www.scheldekwartier.nl Vanaf woensdag 1 december 2010 ondersteunt de gemeente Vlissingen haar buurgemeente Middelburg bij het inzamelen van plastic afvalverpakkingen. Deze samenwerking is erop gericht om ervaring te delen en vanuit beide gemeenten efficiënt mensen en publieke middelen in te zetten. Sinds vorig jaar zamelt de gemeente Middelburg in haar kernen plastic- afval in via ondergrondse afvalcon tainers. De inwoners weten deze containers goed te vinden. Hel aantal in te zamelen kilo's neemi toe. De inzameling wordt samer met Vlissingen opgepakt. De reinigingsdienst van de ge meente Vlissingen heeft al jarenlang ervaring in het inzamelen van afva. via ondergrondse afvalcontainers. Een goede reden om deze ervaring te delen en te gaan samenwerken vooi het inzamelen van plastic. Vanal 1 december 2010 rijdt de blauwe Vlissingse vuilniswagen door de stra ten van Middelburg. www.vlissingen.nl/afval Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: 1. plaatsen tuinhuisje Deinsvliet- weg (24-11-2010) 2. verwijderen asbest Paul Kru- gerstraat 221 (25-11-2010) 3. kappen 12 bomen Galgeweg (park Galgewei) (26-11-2010) 4. vervangen binnenmuur door staalconstructie (Dreesstraat 8) (30-11-2010) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ineediende aanvraasz. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester èn wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: 1. slopen fietsenstalling Bos- sestraat 1 (25-11-2010) 2. plaatsen rookafvoerkanaal Zeilmarkt 28 (29-11-2010) 3. onderhouden gevels Groe- newoud 101-113, 150-154 en Kleine Kerkstraat 1 (30-11-2010) 4. plaatsen dakopbouw Josine Reulinglaan 43 (01-12-2010) 5. verwijderen asbesthoudende materialen Paul Krugerstraat 221 101-12-2010) Ontwerpbeschikking monu mentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een ver gunning aangevraagd voor: 1. verbouwen winkelpand Wal- straat 88 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 9 december 2010 gedu rende een periode van zes weken (tot en met 21 januari 2011). Gedu rende genoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens in te zien op de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het onenbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week vooi de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- er woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde planner vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, -raadplegen op www vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien ir het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 9 en 23 decembei 2010. Verordening collectieve festivi teiten Burgemeester en wethouders var Vlissingen hebben, op grond var het bepaalde in artikel 4.1 van de Algemene plaatselijke verordening voor Vlissingen 2009, de volgende avonden/nachten aangewezen vooi collectieve festiviteiten voor hel centrum (Horecabeleidsnota. raads- taf ie: Ruben Oreei, WOFNSDACi 8 DECEMBER 2010 Redactie, af.de! i:g Commuiik.alT ppstbus 3000, 4380 CV Vlissingen telefoon: (0 18) 487000 'ïommunicaUe(§>viisMngen.nl www.vüssinqen.n! gemeente Vlissingen NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Woensdag 15 december 2010 wordt de heer drs. R.H. (René) Roep benoemd tot burgemeester van Vlissin gen tijdens de buitengewone raadsvergadering. Het winterweer treedt vroeg in dit jaar. De meeste wegwerkzaamheden zijn stilgelegd. De weersver wachting voor de komende periode is nog onduide lijk. Afhankelijk daarvan wordt bepaald welke werken wanneer worden voortgezet. Bewoners en belanghebbenden van de straten waar wegwerk zaamheden zijn, worden nog geïnformeerd over een nieuwe uitvoeringsplanning. Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met de afdeling Beheer Leef omgeving, tel. 0118 487500 of e-mail meldingen@ vlissingen.nl. www.vlissingen.nl/werkinuitvoering Deze raadsvergadering begint om 16.00 uur en ein digt om 17.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. U bent hierbij van harte uitgenodigd. Na afloop is er in het stadscafé van het stadhuis gelegenheid om ken nis te maken met de nieuwe burgemeester.

de Faam | 2010 | | pagina 10