r F F Nieuwe parkeermaatregelen Aanbrengen kunststofkous in hoofdriolering Schaatsen op de Markt V Afscheid leden Seniorenraad 9 december Computercursussen in Middelburg en Arnemuiden porthos Jong moeder? Dat ben je niet alleen! h'.»» Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 december 2010 De Faam pagina 9 Het college wil een aantal maatregelen treffen met betrekking tot het parke ren in de binnenstad. Deze maatregelen zijn er op gericht om overlast en par keerdruk te verminderen en mogelijk de parkeeropbrengsten te verhogen. Vanuit ondernemers in het kernwinkelgebied en hun klanten kwam het ver zoek om de parkeerduur in zone 1 te verlengen. De gemeente wil daarom de parkeerduur verruimen van één naar twee uur. Daarnaast wil de gemeente de betaaldparkeertijd oprekken tot negen uur 's avonds. Dit niet alleen om de parkeeropbrengsten te verhogen, maar ook om een antwoord te geven op de parkeeroverlast en -druk die met name in het zuidwestelijk deel van de bin nenstad wordt ervaren. Ook wil de gemeente betaald parkeren op zondag middag en -avond invoeren. Met de invoering van deze maatregel wil de gemeente de drukte rond verkeersaantrekkende voorzieningen op (koopT zondagen terugdringen. Het inspraakrapport ligt nog tot en met 5 januari 2011 ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Tijdens deze periode kunnen ingezetenen en be langhebbenden hun zienswijzen naar voren brengen. Op verschillende plaatsen is de hoofdriolering aan renovatie toe. In de bestaande hoofdriolering wordt een kunststofkous via de inspectieput in de rijbaan ingevoerd. Voor de rioleringswerkzaamheden is apparatuur nodig die zich in twee grote vrachtwagens bevinden. Deze auto's wor den vlakbij de invoerput opgesteld. Daardoor kan er wat hinder ontstaan voor het verkeer. Het verkeer wordt erop geattendeerd met verkeers borden en soms met verkeerslichtregelinstallatie. De werkzaamheden vinden plaats op: 6 december 9 en 10 december 7 en 8 december 13 december 14 december 15 december Noordsingel tussen de Sportlaan en Laan van Nieuwenhove Noordsingel tussen de Noordsingel en het rioolge maal Klein Vlaanderen Tussen de Seisbuitenbrug en de dodengang Nassaulaan en de Sportlaan tussen de Oranjelaan en de Pr. Mauritsstraat Sportlaan tussen de Laan van Nieuwenhove en de Noordsingel Noordweg tussen de Gerbrandylaan en het Hoogelandsewegje De bewoners van de aanliggende panden waar het werk wordt uitge voerd zijn via een brief op de hoogte gesteld. Ook zal de aannemer, fa. Insituform rioolrenovatietechnieken, drie informatiefolders bij de betreffende bewoners in de brievenbus gooien. Voor eventuele vragen en informatie over bovengenoemde werkzaam heden, de heer Joost Gabrielse, Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, (0118) 67 53 33. Vanaf zaterdag 4 december kan er weer geschaatst worden op de ijs baan aan de Markt. De ijsbaan wordt om 16.00 uur door Sinterklaas geopend. De ijsbaan blijft daar staan tot en met zondag 2 januari en is bijna elke dag tot 22.00 uur open. Inclusief schaatshuur mag je voor zes euro een uur schaatsen. Exclusief schaatsen is dat 3,50. Ook zijn er tien rittenkaarten te koop. Kijk voor meer informatie op www.ijsbaanmiddelburg.nl. Kerstboom Deze week is de 12 meter hoge kerstboom op de Markt geplaatst. De boom staat zo vroeg, omdat door de opbouw van de ijsbaan te weinig ruimte is voor plaatsing. De boom blijft staan tot 3 januari. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830' De afgelopen vier jaar heb ben de zeven leden van de Seniorenraad Middelburg zich enthousiast ingezet voor de senioren binnen de ge meente Middelburg. Nu de zittingsperiode van vier jaar is verstreken nemen de leden afscheid. Dit gebeurt op donderdag 9 december om 14.30 uur in het bedrijfsrestau rant van het stadskantoor aan de Kanaalweg. Aansluitend worden de nieuwe leden van de Seniorenraad gepresenteerd. Wilt u bij het afscheid aanwezig zijn? Dan kunt u zich tot maan dag 6 december aanmelden bij Cindy de Jonge via een e-mail naar c.de.jonge@middelburg.nl of een telefoontje naar (0118) 67 56 40. Gemeente Middelburg wil de heren J. Kingma, A. Dijkwel, C. Veldkamp, J. Flikweert en C. Wage, en de dames C. Knigge en A. van Rooij hartelijk bedanken voor hun inzet van de afgelopen jaren. Meedoen in onze moderne maat schappij. Daar hoort bij dat ieder een een computer heeft en via internet zijn zaken regelt. Inter- netbankieren, een huis huren of kopen... maar ook e-mailen met de kleinkinderen, zonder compu ter kan men niet meer. Om men sen te helpen die willen leren omgaan met de computer, orga niseert Stichting Welzijn Middel burg computercursussen: basiscursussen en vervolgcursus sen, zowel in Middelburg als in Arnemuiden. Deze cursussen, be staande uit zes lessen beginnen eind januari en half maart 2011. Aanmelden kan vanaf 6 decem ber via'SWM tel (0118) 75 14 35 bgg 75 14 00 maandag t/m don derdagmorgen (Nel Vogel) per mail: n.vogel@welzijnmiddel- burg.nl fr", 0 Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijnzorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Het is niet niks om al op jonge leeftijd moeder te worden. Je hebt er opeens een extra 'taak' en verantwoordelijkheid bij! Het kan dan ook fijn zijn om in jouw situatie ook eens andere jonge moeders te ontmoeten. Maatschappelijk Werk Walcheren (MWW), Jeugdgezondheidszorg GGD Zeeland en Stichting Palla dium nodigen daarom jonge (alleenstaande) moeders en zwangere meiden t/m ongeveer 23 jaar uit voor de Jonge moed- ergroep. Ervaringen delen "In de Jonge moedergroep ont moeten jonge moeders op een informele wijze andere jonge moeders met wie ze hun ervarin gen en ideeën kunt delen. De bij eenkomsten bevatten leerzame, zinvolle en tegelijkertijd leuke activi teiten", legt Tinka Ruis uit. Tinka is vanuit Maatschappelijk Werk Wal cheren begeleidster van de Jonge moedergroep. "De thema's die in de groep worden behandeld, kie zen de deelnemers bij voorkeur zelf uit. Het gaat om thema's als opvoeding, rechten en plichten, toekomst, jong moederschap, de rol van de vader, zelfvertrouwen, omgaan met geld en het sociale netwerk. En er worden regelmatig gastsprekers uitgenodigd." Gratis De bijeenkomsten vinden twee keer per maand plaats in Wijkcentrum 'Het Bolwerk', Lindeijerlaan 8 in Vlissingen. Tinka: "De bijeenkom sten starten om 10.15 uur en duren tot 12.15 uur. Na afloop wordt altijd het onderwerp van de volgende bijeenkomst geza menlijk bepaald. Zo blijft het voor iedereen boeiend. Je kan altijd in stappen of stoppen. En de deel name is gratis." Meer informatie? Kijk voor meer informatie op www.porthos.nl, kom langs bij Porthos of neem vrijblijvend contact op met Tinka Ruis van MWW op telefoonnummer 0118-75 14 00 of per email via truis@mww.nl. Grand Café Zorgcentrum Eben-Haezer Dé ontmoetingsplek in de Griffioen voor alle wijkbewoners Van maandag tot en met zaterdag, koffietijd 's ochtends vanaf 10.00 uur en 's middags vanaf 14.30 uur Varierende dagmenu's 5,10 (exclusief soep en dessert) van maandag t/m zaterdag van 12.00 - 13.15 uur Gezellig lunchen in een gastvrije omgeving, dat is zorgcentrum Eben-Haëzer. De vriendelijke bedie ning en sfeervolle omgeving zorgen ervoor dat u zich direct thuis voelt. Kom ook eens proeven!

de Faam | 2010 | | pagina 9