Commissie Straatnaamgeving Aanmelden voor Klankbordgroep Molenwaterpark en Theater Werk na opening N57 in Middelburg Commissievergaderingen Distributie jodiumtabletten gemeente Middelburg Het woord aan raadslid Peter de Doelder r www.middelburg.nl yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 december 2010 De Faam paginc Op woensdag 1 december vindt er een openbare vergadering plaats v< de commissie Straatnaamgeving. Deze vergadering is van 13.30 tot 15.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan de gevolgen van di Wet Basisregistratie Adressen en Gebouwen voor de straatnaamgeving de correcte benaming van Arnezijkanaal en Kanaal door de oude Arne en de benoeming van het weggedeelte President Rooseveltlaan tussen Boassonlaan en Havenpoortweg. Onlangs heeft het college besloten de overeenkomst met architect Ven hoeven te tekenen voor het ontwerpen van een park en theater op het Molenwater. Dat betekent een volgende stap in het proces. Het college hecht eraan om dat in goede communicatie met de inwo ners van Middelburg te doen. In het voorgaande traject hebben we steeds gecommuniceerd met de Klankbordgroep Molenwaterpark en Theater. Nu we een nieuwe fase in gaan vind het college het belangrijk om anderen de kans te geven ook van de Klankbordgroep deel uit te maken. U kunt zich daarvoor aanmelden bij Daisy van Rijswijk. Dat kunt u telefo nisch doen op telefoonnummer (0118) 67 52 39 of per mail: d.van.rijswijk@middelburg.nl. De vergaderingen van de klankbordgroep vinden normaal gesproken plaats in de avonduren. Als straks de N57 langs Middelburg open gaat, wacht Middelburg een nieuw tijdperk met nieuwe verkeersstromen en andere uit en toevoerwegen. Deze wijziging betekent ook weer werk aan de winkel. Een tiental projecten vloeit voort uit de nieuwe situatie. Het gaat om de volgende kleine en grotere projecten die de nieuwe verkeerssituatie moeten versterken of ondersteunen: - aanpassingen Schroeweg; - aanpassingen aan Nassaulaan, Sportlaan, Sir Winston Churchill- laan en Gen. Hakewill Smithlaan; - aanpassen ANWB bewegwijze ring (de routes door de stad rich ting Goes en Veere veranderen); - autovrije stationsbrug; - afwaarderen huidige N57 door Sint Laurens; - aanpassen parkeerverwijssysteem; - opknappen parkeerterrein Oude Veerseweg; - aanpassingen kaaienroute; - het monitoren van de verkeers stromen op vele locaties in de stad (op dit moment worden er O-metingen uitgevoerd); - op basis van de nieuwe verkeers stromen een nieuw Gemeentelijk Verkeer- en Vervoerplan (GWP) maken voor de komende 10 jaar voor Middelburg. Uiteraard worden omwonenden en belanghebbenden rondom deze plannen nog nader geïnfor meerd en hebben ze zoals altijd in Middelburg inspraak als het gaat om de invulling. De kaaienroute wordt voorzien van snelheidsremmende maatregelen. Het is de bedoeling dat deze weg straks een 30 km/u weg wordt. Foto: Aart van Belzen Afgelopen maandag is gemeente Middelburg gestart met het verstrekken van jodiumtabletten. Jodiumtabletten bieden bescherming tegen radioactief jodium dat bij een zwaar kernongeval kan vrijkomen. Deze week wordt er in Middelburg een brief verspreid waarbij een folder is gevoegd met meer informatie. De jodiumtabletten bieden be scherming aan kinderen, volwasse nen tot en met 45 jaar en zwangere vrouwen. De oproep is dan ook al leen bedoeld voor deze doelgroe pen. Tabletten, voor eigengebruik of huisgenoten, kunnen worden opge haald op het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Dit kan van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 en 16.30 uur, op donderdag kan het van 8.30 tot 20.00 uur. Het opha len is gratis en er is geen termijn aan verbonden. Voor het ophalen hoeft niets meegenomen te wor den. Er wordt niet naar de brief of identificatie gevraagd. Wanneer u nog oude jodiumtabletten in huis heeft, kunt u die inleveren op het stadskantoor. Op de website www.zeelandveilig.nl vindt u meer informatie over jodi umtabletten en het gebruik ervan. Zullen we het nog eens over de bezuini gingen hebben? Ombuigingen worden het ook wel genoemd, klinkt dat vrien delijker? Minder erg? Het stadsbestuur gaat er van uit dat men de broekriem moet aanhalen met ongeveer 6 a 7 mil joen, en dat op een begroting van on geveer 150 miljoen. Het gaat dus om zeg maar 5% minder per jaar. Hoe staat Middelburg er eigenlijk voor? Kunnen we dat hebben? Ik denk van wel, de gemeentefinanciën zien er nog best gezond uit; voordat we aan de bedelstaf geraken moet er nog heel wat gebeuren in onze stad. Neemt niet weg dat een ieder er van doordrongen moet zijn dat er op ie dere euro 5 cent minder beschikbaar is. Het gemeentebestuur bereid zich hier op voor middels een vrij uitge breide procedure. 22 november was er een informatieavond voor onze be woners waarop gediscussieerd kon worden. De avond was goed bezocht, de discussies die ik heb meegemaakt zeer gevarieerd. Zijn we er uit waarop we gaan bezuini gen? Nee, dat is nog lang niet duide lijk, maar we hebben gelukkig nog wat tijd, in het tweede kwartaal van 2011 komen we aan beslissingen toe. Ik denk dat het goed is dat er goed wordt nagedacht over deze materie. Toen het college van B en W aantrad afgelopen voorjaar, is uitgesproken dat de laagstbetaalden in ieder geval zullen worden ontzien. En dat blijft zo. Neemt niet weg dat op alle terreinen moet worden gezocht naar mogelijkhe den, zonder uitzondering. Wat mij be treft zoeken we naar oplossingen waar Foto: Jan Koóle de mensen zo min mogelijk last van hebben: kunnen we dingen samen doen met andere gemeenten? Kunnen maatschappelijke organisaties door samen te werken dezelfde kwaliteit le veren met minder geld? Zijn verenigin gen in staat hetzelfde te doen met minder geld. Wat weegt zwaarder? Deze vragen komen ook op u af. Alle inwoners van Middelburg zijn uitgeno digd mee te denken, ongetwijfeld leven hier en daar goeie ideeën. Het gemeentebestuur zal uiteindelijk zijn verantwoordelijkheid nemen en tot een keuze komen, en een ieder zal daarvan wel iets merken. Samen zullen we het moeten aanpakken en daarom was ik blij met de opkomst van 150 betrokken Middelburgers vorige week maandag. Bij de afwegingen die wij als PvdA maken geldt steeds dat het gaat om eerlijk delen, om het bevorderen van samenhang in de gemeenschap, zonder uitsluiting, in voor en tegenspoed. Heeft u ideeën? Meldt het ons: www.Middelburg.PvdA.nl Nota bene: 17 december PvdA wijkbe- zoek Dauwendaele 15.00 tot 17.30 uur! Peter de Doelder Fractievoorzitter PvdA Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoor stellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor 13 decembei Op woensdag 1 december vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over het concept Beleidsplan Mensontwikkeling Walcheren 2011-2014 en klantcontact, medezeggen schap en inspraak bij het Wmo beleid en Adviesraad Wmo. Op maandag 6 december komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat: Exploitatieopzetten Mortiere, uitbreiding winterterassen en notitie Bedrijventerreinenprogramma Walcheren 2010-2016. Na 22.30 uur zal niet meer worden begonnen met de behandeling van nieuwe agendapunten. Indien de agenda niet helemaal behandeld is, wordt deze voortgezet op woensdag 8 december om 19 .30 uur. Op dinsdag 7 december vergadert de commissie Algemeen Bestuur. De vergadering begint niet zoals gebruikelijk om 19.30 uur, maar om 18.00 uur. Van 18.00 tot 19.15 uur is er een presentatie door de heer P. Boerma, directievoorzitter Delta NV. Na een korte pauze wordt om 19.30 uur de rest van de agendapunten behandeld. Teamchef H. Rutgers geeft een presentatie over het werkplan van de politie. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze ma nier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil in spreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is be handeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stadskan toor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn open baar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Ter inzage Agenda's met de bijbehorende voorstellen van vergaderingen zijn te be kijken op www.middelburg.nl. Klik op de banner 'vergadering gemeente raad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor.

de Faam | 2010 | | pagina 8