Vrouwen Power in fototentoonstelling Arduin Platen van Valkenisse Strooizout op voorraad Rust voor zeehonden en watervogels Provincie maakt mogelijk Geen vogels en zeehonden verstoren Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CD r Al vanaf 1 oktober staat alles klaar om strooiacties uit te kun nen voeren bij gladheid. Dan begint namelijk het gladheidbe- strijdingsseizoen. De opslagplaatsen in Zeeland liggen al maanden vol met strooizout. Het strooien van de wegen voert de Provincie Zeeland uit met Rijkswaterstaat, Waterschap Scheldestromen, De Westerscheldetunnel en Zeeland Seaports. Het gladheidbestrijdingsseizoen loopt tot 15 april. 1800 kilometer Wanneer er gladde wegen ontstaan door opvriezing, sneeuw val of ijzel, is het belangrijk dat de wegen begaanbaar blijven. Strooizout is dan onmisbaar. Edwin Roelans van de Provincie vertelt: "De inkoop van dooimiddelen doen we samen met Waterschap Scheldestromen, de Westerscheldetunnel en Zeeland Seaports. We strooien over 1800 kilometer aan wegen. Rijkswaterstaat koopt haar eigen dooimiddelen in en heeft haar eigen strooigebied. Alle partijen gebruiken wel de gezamenlijke gladheidmeetsystemen en het gemeenschap pelijke materieel. Medewerkers van Rijkswaterstaat en de Provincie bepalen via het gladheidmeldsysteem wanneer en waar er gestrooid moet worden.' Zoutverbruik beheren op afstand De wegbeheerders in Zeeland zijn dus goed voorbereid op de winter. Er is genoeg strooizout om alle wegen twintig keer te strooien. Rien de Lange van de Provincie: 'We hebben hier mee een goede buffervoorraad in huis. Zelf koopje ook nietje boodschappen voor zes maanden in. Na een strooiactie vra gen we de leverancier het zout aan te vullen. Op die manier behouden we onze maximale voorraad. We bemannen negen steunpunten tijdens strooiacties. Hier staan de strooiers klaar en ligt het zout opgeslagen. Van hieruit regelen we ook de logistiek. We bepalen hoeveel vrachtauto's we moeten inhuren om. een strooiactie uit te voeren. De Provincie Zeeland kan 62 strooiers inzetten en circa 70 sneeuwschuivers. De controle op de juiste wijze van strooien vindt plaats met de computer op afstand, met het zogenaamde Strooi Administratie en Management Systeem. Tegenwoordig, en we zijn daarin één van de weinigen in Nederland, kijken we dus op afstand naar het zoutverbruik. Ook zien we waar de vrachtwagens rijden, of er op de goede breedte wordt gestrooid en hoeveel uur de chauffeurs onderweg zijn.' 'Mooi zeg, ben ik dat?' Tineke Peursem koos de Boulevard in Vlissingen als mooiste plek om te worden gefotografeerd door fotografe Mieke Wijnen. Tineke is één van de veertien vrouwen die meewerkt aan de foto-expositie 'Vrouwen Power' vanuit de Academie voor Kwaliteit van Bestaan van Stichting Arduin. De Provincie maakt dit project financieel mede mogelijk. Eigenwaarde Marjan Roling geeft samen met Margriet Woltering en Nelleke Geerse de ouder-kind en de vrouwencur sus: twee van de vijf leefstijltrainingen die de Academie aanbiedt. Marjan en Margriet ontwikkelen hier voor ook het lesmateriaal. Marjan: 'De vrouwen die zich op de foto laten zetten, volgen de ouder-kind- cursus of de vrouwencursus. De reacties van deze vrouwen zijn heel verschillend. Sommigen dromen al lang van zo'n fotoshoot en anderen zijn voorzichtiger. Door onderwerp te zijn van een fototentoonstelling willen we het positieve zelfbeeld bij deze vrouwen verder vergroten en de nadruk leggen op hun kracht en schoonheid. Je ziet de vrouwen groeien tijdens dit proces. Ze worstelen eerst met de vraag: 'Ben ik het wel waard om dit te doen?' En uiteindelijk zijn ze enthousiast. Door de kracht in elke vrouw aan te spreken, groeien eigenwaarde en zelfrespect^Dit zijn twee belangrijke doelen van onze leefstijltrainin gen.' Nieuw jurkje Fotografe Mieke Wijnen was direct enthousiast om mee te werken aan dit project. 'Ik heb al zes vrouwen gefotografeerd. Het is ontzettend leuk om te doen. Sommige vrouwen weten al precies waar-de foto's moeten worden geschoten. Samen kiezen we dan de beste foto, die ze na de tentoonstelling mogen hou den. Ik hoop dat geïnteresseerden worden geraakt door wat ze straks zien.' Bianca wil graag met haar dochtertje Jasmijn op de foto. 'Ik ga speciaal voor deze foto een nieuw jurkje kopen. Ik heb nog geen mooie foto van mijzelf met Jasmijn aan de muur hangen.' Corina: 'Leuk, ik wil graag in een rustige omgeving op de foto gezet worden.' Opening De officiële opening van de fototentoonstelling 'Vrouwen Power' is 20 januari 2011 om 15.00 uur in espressobar Ko D'oooooooor, Lange Noordstraat A3 in Middelburg. De foto's zijn hierna te zien in ver schillende ateliers in dezelfde straat en later in het voorjaar in andere Zeeuwse ateliers. www.arduin.nl De Provincie Zeeland plaatste dit najaar, in samenwerking met Rijkswaterstaat, vier informatieborden bij de dijkovergangen bij de Schaar van Waarde en de Geul Zimmerman aan de Westerschelde. Geen vogels en Bescherming Gedeputeerde Frans Hamelink: 'Ik ben erg blij met de komst van de informatieborden. Ze wij zen bezoekers er op reke ning te houden met de dieren die in het gebied leven. Watersporters, zoals kitesurfers, worden gevraagd niet in de buurt van de zandplaten te komen. Op die manier houden we onze mooie Zeeuwse gebieden toe gankelijk voor de bezoe ker, terwijl we tegelijker tijd deze natuur bescher men.' Op de verschillende zand platen in de Wester schelde rusten tijdens laag water zeehonden en zoeken watervogels er naar voedsel. Vooral de zeehond is kwetsbaar en gevoelig voor verstoring. Bij het opzettelijk verstoren van de rust, handhaaft de Provincie. In balans De Westerschelde is aangewezen als Natura2000-gebied. Dit bete kent dat er in het gebied ruimte is voor zowel natuur als recreatie. Voor een goede balans is het noodzakelijk dat bezoekers van het gebied rekening houden met de aanwezigheid van zeehonden en watervogels. www.zeeland.nl/natura2000 en www.natura2000.nl art 9,10,11 Flora- en faunawet art. 19d, 191 Natuurbeschermingswet 1998 Provincie Zeeland Tineke Peursum in Vlissingen op een door haar gekozen locatie. r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Mieke Wijnen (fototentoonstelling). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumiazeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 15 december 2010.

de Faam | 2010 | | pagina 50