Zeeuwse Camino Ruim 1000 spelletjes en vragen Win een dvd van Zeeuwse Ridders! Als eerste op de hoogte Voor alle banen van heel Walcheren Albert Dijkstra winnaar van Vlissingen Promotie Trofee Brain Trainer Klik en win Nieuws Andere baan? Distributie van jodiumtabletten Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 Voor de lessen E.H./REANIMATIE/AED naar OPLEIDINGSINSTITUUT M. HOFMAN Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser Haar-, Make-up en Nagelstyling voor het dichtsbijzijnde filiaal kijk op www.Lucardi.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 december 2010 De Faam pagina www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl "Ik loop mee in de Camino der lage landen door Zee land, omdat ik in 1998 op de fiets de pelgrimstocht naar Santiago de Compostella heb gereden en nu gelijkge stemden ontmoet", aldus Middelburger John van Riel, afgelopen zaterdag voor de start van de voettocht tussen Vlissingen en Veere. Marcel uan de Voort Vlissingen Het genootschap van Sint Jacob, een vereniging van pelgrims die naar Santiago de Compostella gefietst of gelopen hebben, telt in Zeeland bijna 400 leden. "Het genootschap bestaat in november 2011 vijfentwintig jaar. Pelgrims dragen een jaar lang de Jacobsstaf en een schelp door het land. Afgelopen peri ode liepen we door Zeeland, we dragen de symbolen woensdag 1 december over aan de regio Rotterdam", legt Frans de Valk van de Zeeuwse afdeling uit. "Ik heb twee keer een Camino in Spanje gelopen. Mij spreekt Een voettocht van Vlissingen naar Veere was voor de Pelgrims een eitje. FOTO JASPER KARMAN de saamhorigheid tijdens de Zeeuwse tocht aan. Dat wij sa men een doel hebben vind ik bij de Camino passen", meldt An neke Jacobsen uit Biggekerke. En ook al sneeuwde het en was het zaterdag nat en glad, Jacob sen ging met negentien anderen aan de wandel. Ingezegend Daarvoor waren de wandelaars ingezegend in de Vlissingse Sint Jacobskerk. "Ik doe mee omdat ik een Pelgrim ben", verklaart Cees Notenboom. En vervolgt: "Ik heb drie jaar geleden San tiago de Compostella gelopen. Eens een Pelgrim altijd een Pel grim. Hettie Bol: "Tot nu toe hebben ik alle tochten van de Camino der lage landen gelo pen. Maar door heel Nederland alles meelopen zal niet lukken." Frits Osthoff tenslotte: "Deze twintig kilometer zijn een eitje. Het is fantastisch om ervaringen uit te wisselen." Middelburg De gemeente Middelburg is begin deze week begonnen met het verstrekken van jodi umtabletten. Deze tabletten bieden bescherming tegen radioactief jodium dat bij een zwaar kernongeval kan vrijkomen. In dezelfde week wordt er in Middelburg een brief verspreid waarbij een folder is gevoegd met meer informatie hierover. De jodiumtabletten bieden bescherming aan kinderen, volwassenen tot en met 45 jaar en zwangere vrouwen. De oproep is dan ook alleen bedoeld voor deze doelgroe pen. Tabletten, voor eigen- gebruik of huisgenoten, kunnen worden opgehaald op het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Dit kan van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 en 16.30 uur en op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur. Het ophalen is gratis en er is geen termijn aan verbonden. Voor het op halen hoeft niets meegeno men te worden. "0 www.zeelandueilig.nl Vlissingen In het Arion Hotel in Vlissin gen is maandagavond voor de vierde keer de Vlissingen Promotie Trofee uitgereikt. De onderscheiding ging dit jaar naar Albert Dijkstra, één van de mensen achter Rescue yiissingen. Het grootschalige evenement op en rond het strand en de Boulevards van Vlissingen wordt georgani seerd door een groep vrijwil ligers die allemaal vanuit hun hobby of werk iets te maken hebben met rescue, in de breed ste zin van het woord. In de loop der jaren is het evenement uitgegroeid tot een groot inter nationaal reddingsevenement. Rescue Vlissingen wordt om de twee jaar gehouden en elke edi tie overtreft tot nu toe de voor gaande. Na een bescheiden start in 1998 is Rescue Vlissingen uitgegroeid tot een internatio naal reddingsevenement, met in 2010 rond de 60.000 bezoekers. De trofee werd gemaakt door edelsmid Henk van der Kooij. Vlissinger Albert Dijkstra krijgt dit jaar de Vlissingen Pro motie Trofee. FOTO: JASPER KARMAN 40^ www.city-store.nl Voor inlichtingen offertes m hofman@hetnet.nl Acupunctuur Kruidentherapie Electro-acupunctuur (MORA) Wij behandelen: pijnklachten; menstmatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Voor afspraken: Dinsdag, woensdag, donderdag van 9 -17 uur en vrijdag. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490084 www.praktijkvisser.nl Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk. Ook verzorg ik uw haar en make-up voor bruiloften en andere feestelijkheden. Informeer ook eens naar de workshop make-up of de mogelijk heden voor kinderpartijtjes. Sinds 2006 DIEZESTRAAT 43 OOST-SOUBURG 0118-216783 V f/$e/ (toor otHtae/i of /nee/' (n/or/tutfte 0//& - 2/ 6]/ (SV7

de Faam | 2010 | | pagina 4