Walcheren Dvd laat zien hoe leuk de buitenschoolse opvang is Good Looking van top tot teen Restaurant Kim An net De Rijke Van der Meer Uit het Zakenhart van... looking §ood Shop BSO is niet zielig maar juist gezellig voor de kinderen "Er zijn altijd genoeg kinderen om te spelen" Ondanks economische crisis blijft aantal banen in Zeeland gelijk Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 december 2010 De Faam pagina 22 Annetta (links) en Kim in hun nieuwe restaurant Kim Annet is de nieuwe naam van Panaché in de Walstraat in Vlissingen. De nieuwe eigena ren zijn Kim Bleijenberg en An netta Christiaansen. Zij hebben het horecabedrijf overgenomen. Annetta heeft ruin twintig jaar ervaring in het Zwitserse Davos en kwam regelmatig terug naar Vlissingen. Kim Bleijenberg had horel-café-restaurant De Leugenaar en wilde iets anders. Zij ontmoette Annetta, ze wer ken inmiddels vijf jaar samen en: "We zijn nu ook samen in business gegaan", stellen beiden lachend vast. "Panaché is een goede gelegenheid en een moge lijkheid om dat met z'n tweeën te doen. Maar het gaat dan wél Kim Annet heten. Wij gaan door op de vertrouwde basis, een aangeklede koffie of een soepje. De Daghap, wat de pot schaft voor 9,50 euro ©f een volledige maaltijd. In eerste instantie rich ten wij ons rechtstreeks op wat je uit je portemonnee te beste den hebt. Geen drempel, alles is mogelijk een kopje koffie of een portie oesters. Voor de dunne- en dikke beurs. Leuk en gezellig. Er bloeit wat op in de Walstraat." Kim Annet heeft een uitgebreide lunchkaart en een uitste kende menukaart. Broodjes geserveerd aan tafel of even bellen en je besteling op halen voor een jubileum of feestelijke gelegenheid. Lun chen, koffietafel, dineren, groepsdiner, feesten, kinder feestje (pannenkoekfeestje), bedrijfsfeest, alles kan ver zorgd worden. Het restau rant telt 80 plaatsen en het terras 40. De keuken is altijd open en daar wordt gewerkt met dagverse producten. Met de kerstdagen wordt van de kaart geserveerd, ook tijdens oudjaar- en nieuwjaarsdag open. Open 8.30-24.00 uur. Zondag gesloten, koopzon dag open. Kim Annet, Walstraat 49-51, Vlissingen, tel: 0118-416962 Het hele team van De Rijke Van der Meer. De Rijke Van der Meer Ver zekeringen in Vlissingen is 1 oktober verhuisd vanuit de Scheldestraat naar de Badhuis straat. Eigenaren Jan de Rijke en Romke van der Meer over de verhuizing: "In het vorige pand zaten wij op de bovenverdieping en nu, met alles gelijkvloers, is de toegankelijkheid verbeterd. De beschikbare ruimte is veel groter en dat werkt prettig. Er zijn twee spreekkamers waar privacy is gewaarborgd." 18 november was voor relaties de officiële opening. Jan en Romke werken al zestien jaar samen, waarvan de laatste acht jaar sa men zelfstandig. Verzekeringen, zoals schade- en levensverzeke ring, hypotheken, financiering, pensioenen, sparen zijn een aan tal diensten waarmee het bedrijf op de particuliere markt en bij het midden- en kleinbedrijf ac tief is. In financiële zaken zijn zij tussenpersoon tussen klant en aanbieder: "Wij werken voor de klant, niet voor de bank", zegt Jan, "Wij staan voor een goede verstandhouding met de klanten. Wij willen een laagdrempelig kantoor zijn waar de klant zich thuis voelt. Een klant is voor ons geen nummer maar een gezicht. Korte lijnen en contact met een persoon die alles weet." Persoonlijke benadering én service is een vast begrip bij De Rijke Van der Meer: "Wij hebben de juiste kennis in huis. Dat geldt ook voor onze secretaresses, Yvonne, Ineke en Annemieke. Ver- trouwd met kennis van verze keringen en gekwalificeerd", aldus Romke, "Wij zijn er voor de klant en werken ook buiten kantooruren. Wel op afspraak." De Rijke Van der Meer, Badhuisstraat 21, Vlissingen, 0118-449009. "Wij hebben de dvd Buiten schoolse opvang goed ge regeld! gemaakt om ouders te laten zien hoe het er bij ons aan toe gaat. Don derdag 2 december is om 16.00 uur de presentatie in Biervliet (Zeeuws-Vlaan- deren)", vertelt communi catiemedewerker Esther Veldhuizen van Kinderop vang Walcheren. Door Marcel uan der Voort Middelburg De dvd is een gezamenlijk project van Kinderopvang Walcheren, Kinderopvang De Bevelanden en Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. De Provincie Zeeland heeft de dvd gesubsidieerd. "Wij willen via de dvd ouders ervan bewust maken dat voor de opvang van hun kind een opvangorganisa- tie ook een mogelijkheid is. Familieleden en buren passen vaak op kinderen. Wij willen laten zien dat het verblijf bij ons vrije tijd is en geen verlengstuk van de schooltijd. Professioneel Professionele opvang is voor kinderen leuk en voor de ou ders handig. Vaders en moeders weten dat ze 's morgens niet worden ge beld met de mededeling dat de opvang niet doorgaat", zegt Veldhuizen op donderdag- middag in de Middelburgse Buitenschoolse opvang (BSO) Jodokus. Cas en Alysa verma ken zich opperbest met hun vriendjes en vriendinnetjes. Op tafel staat een grote schaal met fruit en de kinderen drinken li monade. Hun ouders halen ze na het werk weer op. Dvd Veldhuizen: "De nieuwe dvd gaan wij verspreiden via de scholen, als ouders een intake gesprek voor hun kind hebben. We hebben contact gehad met alle basisscholen en die hebben toegezegd om mee te werken. Wij hebben gemerkt dat zo'n dvd nodig is. Omdat veel ou ders een verkeerd beeld hebben van de BSO. Zielig Ze denken dat het zielig is voor de kinderen. Maar het is juist een leuke vrijetijdsbesteding. Met een prima aanbod van activiteiten afgestemd op de leeftijd van het kind. Wij hebben een aanbod voor vier tot achtjarigen en activitei ten voor acht- tot twaalfjarigen. Er zijn altijd meer dan genoeg kinderen om te spelen en wel licht meer speelgoed dan er thuis is." www.kinderopvanginzee- land.nl Middelburg De bedrijvigheid in Zeeland herstelt zich ondanks de crisis relatief snel. Per saldo gingen het afgelopen jaar in Zeeland vijfhonderd banen verloren. Dat is al een stuk minder dan de vijftienhonderd verloren banen van vorig jaar. Dit blijkt uit het Ribiz-onderzoek van de provincie, gemeenten en de Kamer van Koophan del onder negentienduizend Zeeuwse bedrijven. Het aantal banen bij bedrijven en organisaties in de zorg en welzijn, het onderwijs en de dienstverlening (met uitzonde ring van de financiële dienstver lening), nam toe. In de bouw en het transport was het verlies re latief het grootst. Met een verlies van vijfhonderd komt het totaal aantal banen in de bouw nog net boven de elfduizend. Een groei end aantal bedrijven ingestopt of overgenomen. Kleine zelfstandigen De tendens om steeds meer kleine zelfstandigen in te huren komt in de bouwsector duide lijk naar voren. In de industrie is de daling van het aantal ba nen dit jaar beperkt gebleven tot minder dan één procent, ofwel honderdveertig banen. Het gaat met name om minder uitzend krachten. Ondanks deze daling is de industrie nog altijd veruit de belangrijkste klant van de regionale uitzendbranche. In de horeca zijn er vijftig banen van meer dan vijftien uur per week verdwenen. Een groeiend deel van de werkgelegenheid in deze bedrijfstak wordt flexibel inge zet, via parttimers en uitzend- werk-. Het aantal banen in de gezondheids- en welzijnszorg groeit nog altijd. Het betreft vooral een toename van het aantal kleine bedrijfjes (zzp- ers) in deze sector. Daarnaast komt ook de groei in de dag en buitenschoolse opvang duidelijk in deze sector naar voren. De banengroei is vooral te danken aan het aantal groeiende parttime banen. Het totaal aantal ar beidsplaatsen van 170.718 in Zeeland komt hiermee terug op het niveau van 2007. www.rijkemeer.nl Op zoek naar iets anders? Trendy kleding, haarstuk- ken, schoenen, laarzen of net dat ene bling-bling accessoire? Bij Looking Good Shop op de Kleine Markt is er een breed aanbod. De Gambiaanse Ndey Lowe opende begin november Looking Good shop en heeft haar klanten echt veel te bie den. Wigfashion, haarstukken in alle kleuren, lengtes, naturel en gekruld. Ndey geeft graag advies. Niet alleen voor pruiken en haarstukken maar ook voor knippen, wave en vlechten. "Er worden hier ook gel- en acryl- nagels gezet", vertelt Ndey, "Nailart, verstevigen, naturel, French manicure, gel, glitter, ook teennagels verzorgen. Wel op afspraak." In dameskleding heeft de Looking Good Shop de Ndey Lowe voor de Looking Good Shop. FOTO: LEON JANSSENS nieuwste mode, trendy, Italiaan se topkwaliteit, mooie schoenen om uit te gaan, voor feestelijke gelegenheden zoals Kerstmis. In laarzen voert Ndey een aparte collectie, heel chique, diepzwart met in zilver/glitter uitgevoerde rits. Of avondjurken, glamour en zeer verzorgd. "Dan ben je Looking Good, van top tot teen; je ziet er trendy en top uil volgens de laatste mode", zegi Ndey, "Ook veel accessoires: doublé sieraden voor dames er heren. Daarnaast een fraaie col lectie zilveren colliers, armban den en ringen, tassen, riemen shawls of een glimmend steen tje op je tand." Ook verkoopt zi verzorgingsproducten zoals bo dylotion en crème. Crème vooi bijzondere goede haarkwaliteit oi Coca Butter, goed voor iedereen voor de huid vooral wanneei het koud wordt. Gewild is de speciale zeep die goed werkt orr pukkels te bestrijden en te voor komen. Telefoon 0118-41379^ en 0617742108; maandag vana: 12.00 uur open. Looking Good Shop, Kleine Markt 1, Vlissingen gPfll Kinderopvang Cas en Alysa promoten de nieuwe dvd, FOTO: JASPER KARMAN

de Faam | 2010 | | pagina 22