Leerlingen Klimopschool kunnen zelfstandig reizen Camperhouders tevreden over parkeerplaatsen porthos "Sr Middelburg zet vrijwilligers in het zonnetje Kom naar het stadskantoor als u geld wilt besparen! Vrije bouwkavels aan de Piet Heinstraat www.middelburg.n yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 november 2010 De Faam pagina 9 Op donderdag 25 november kunt u in de hal van het stadskan toor doorlopend, van 16.00 uur tot 20.00 uur, informatie krijgen over hoe u energie en dus ook geld kunt besparen in uw woning. Verder komt u alles te weten over de Zeeuwse Meer Met Minder subsi dieregeling, waarbij u tot enkele duizenden euro's subsidie kunt krijgen voor het uitvoeren van energiezuinige maatregelen aan uw woning. Er staan in het stadskantoor kraampjes met informatie en er worden workshops gehouden. Verder staan er diverse lokale Meer Met Minder aanbieders die de maatregelen aan uw woning kunnen uitvoeren. Meer informatie op www.energieloket.nl/zeeland. Ook als u geen eigen woning heeft, kunt u tips krijgen over hoe u met eenvoudige maat regelen toch eén hoop energie kunt besparen. Aanmelden workshop '30% energiebesparing, ik doe mee!' Daarnaast kunt u op 25 november deelnemen aan de gratis interactieve workshop '30% energiebesparing, ik doe mee!'. U krijgt hier informatie over energiebesparing en de subsidieregelingen. De workshop wordt twee keer gegeven, namelijk van 16.30 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Voor deelname aan de workshop kunt u zich tot woensdag 24 november via de mail aanmelden bij j.minderhoud@middelburg.nl. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Prijsvraag Verder zijn er die dag leuke prijzen te winnen. Doe mee aan onder staande prijsvraag. Op de informatiemarkt vindt u de antwoorden op de vragen. De prijsvraag kunt u tijdens de informatiemarkt inleveren en daarmee maakt u kans op cadeaubonnen van 50,- Prijsvraag Duurzame donderdag 25 november (Omcirkel het juiste antwoord) Vraag 1: Waar staat MMM voor? a. Meer met Minder b. Mega Mooi Middelburg Vraag 2: Met een energielabel ziet u in een oogopslag of een woning zuinig of onzuinig is ten opzichte van andere woningen van hetzelfde type. Een woning met energielabel G (rood) is: a. zuinig b. onzuinig Vraag 3: Met de Zeeuwse Meer Met Minder subsidieregeling kan ik geld krijgen voor: a. een nieuwe keuken b. isolatiemaatregelen aan de woning Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Telefoonnummer: E-mailadres: Inleveren op donderdag 25 november in het stadskantoor aan de Kanaalweg in Middelburg. Aan de Piet Heinstraat in de Stromenwijk worden vier vrije bouwkavels aan geboden aan particulieren. De kavels zijn gelegen tussen de Dorus Rijkers straat en het Toorenvliedtwegje en hebben zicht op de Vlissingse Water gang. De oppervlakte van de kavels varieert tussen de 700 en 1.030 m2, de kavelprijzen liggen tussen 185.000,- en 260.000,- exclusief btw en kosten koper. De architectuur dient afgestemd te worden op de architectuur van de omge ving. Traditioneel materiaalgebruik, houten kozijnen en gebakken pannen zijn daarom verplicht. De goothoogte van de woningen is maximaal 4,0 m. De te bouwen woningen moeten gebruikt worden voor eigen bewoning. Belangstellenden kunnen zich tot 31 december 2010 per brief of email inschrijven als gegadigde voor één voor deze kavels. Bij meerdere aanmel dingen zal begin januari geloot worden voor een volgorde waarin een keuze gemaakt kan worden. Voor meer informatie over de verkoopprocedure kunt u terecht bij de heer W. Dingemanse van de gemeente Middelburg, telefoon nummer (0118) 67 54 24 of per e-mail w.dingemanse@middelburg.nl. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vorige week donderdag wer den in het stadskantoor aan vijftien leerlingen van de Klim opschool certificaten uitge reikt. Deze leerlingen hebben geleerd zo zelfstandig moge lijk gebruik te maken van het openbaar vervoer. In maart van dit jaar gaf Middelburg speciale lespakketten aan de Klim opschool, een school voor zeer moeilijk lerende kinderen. Met dit pakket kunnen de kinderen leren zo zelfstandig mogelijk gebruik te maken van het openbaar vervoer, zoals bus en trein. Middelburg is de eerste gemeente in Zeeland waarbij dit project heeft gedraaid. Leerlingen van de Klimopschool zit ten meestal tot hun twintigste jaar op school. Vanaf hun vijftiende jaar neemt de noodzaak om zelfstandig met het openbaar vervoer te reizen toe, omdat ze op stage moeten. Vijftien leerlingen van de Klimopschool kunnen voortaan zelfstandig met de bus. Foto: Jan Koole De kinderen zijn aangewezen op het leerlingenvervoer en met name dan ook nog de relatief dure vorm van vervoer, namelijk de taxibus. Of de kinderen zijn afhankelijk van hun ouders en de fiets. Dit lespakket voor speciaal onder wijs zorgt ervoor dat de kinderen zich zelfstandig leren en durven te verplaatsen met bus en trein. De stadscamping aan de Koninginnelaan is gesloten. Om camperhouders enigszins tegemoet te komen werden dit jaar op het Hof vanTange en aan de Kanaalweg par keerplaatsen vrij gemaakt voor campers. Regiobestuurder Camperplaatsen Zuid West Henk Zandstra, initiatief nemer voor deze plaatsen, ver telde wethouder Frank Streng dat de aangewezen ruimte voor cam pers heel erg gewaardeerd wordt door de camperhouders. Op zijn beurt kon Frank Streng hem mee delen dat de gemeente te spreken is over het correct innemen van de plaatsen en het niet achterlaten van afval. Er zijn hierover geen klachten op het stadskantoor bin nen gekomen. Met deze ervaring kan eventueel gekeken worden om het aantal camperplaatsen uit te breiden met plaatsen op het par keerterrein aan de Oostperkweg. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Op 25 januari worden voor het eerst de Lange Jan Awards uitgereikt, een initia tief van de Gemeente Middel burg in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg. Die willen hiermee waarde ring en dank uitspreken voor het vele werk dat door alle Middelburgse vrijwilligers be langeloos wordt verricht. De Lange Jan Awards worden uit gereikt in vier verschillende cate gorieën: 1) De Initiatief Award voor hét vrijwilligersinitiatief dat vernieu wend en onderscheidend is; 2) De Samen Award voor dé groep vrijwilligers of dé vrijwil ligersorganisatie die zich vrij willig inzet voor de Middel burgse samenleving; 3) De Stimuleringsaward voor dé jonge vrijwilliger voor jongeren t/m 23 jaar; 4) De Spotlight Award voor dé indi viduele vrijwilliger, die zich op een speciale manier onder scheidt. Nomineer een vrijwilliger ledereen kan iemand anders (dus een initiatief, groep vrijwilligers/vrij willigersorganisatie, jonge vrijwilli ger of individuele vrijwilliger) nomineren. Een voorwaarde voor de nominatie is echter wel, dat het vrijwilligerswerk plaatsvindt binnen de gemeente Middelburg. Nomine ren kan via de website, www.lange- janawards.nl of met een nominatieformulier die op het stadskantoor en bij Porthos ligt. Nominaties kunnen tot en met 31 december worden ingezonden. Zelf aan de slag? Vrijwilligerswerk is onmisbaar in onze samenleving. Dankzij vrijwil ligerswerk is er meer mogelijk voor ouderen, voor kinderen, zie ken en voor bijvoorbeeld activitei ten met een goed doel. Heeft u tijd beschikbaar en wilt u ook wel iets voor een ander doen? Vrijwil ligerswerk biedt u kansen om nieuwe ervaringen op te doen en uw bestaande kennis en vaardig heden uit te breiden. Porthos kan u adviseren welk soort werk bij u past en vooral waar welk soort werk nodig is. Loop daarom ge rust eens binnen bij Porthos. Een afspraak maken is niet nodig! Neem eens een kijkje in restaurant Grand Café Getij En geniet van een overheerlijk 3 gangen diner voor maar 6 euro! Inloop: 17.00 -19.00 uur of Maak gebruik van onze uitgebreide lunchkaart! Inloop: 11.30 -13.30 uur Onze menulijsten kunt u vinden op www.arduin.nl, klik op medewerkers en daarna op de activiteitenkalender, naar beneden scrollen en daar staan onze overheerlijke menu's. Of geef uw email adres op bij ons zodat we u regelmatig een e-mail sturen met de menu's. Het is handig om minimaal twee dagen tevoren te reserveren. Adres: Oosterscheldestraat 18 Middelburg, tel. 0118-628367.

de Faam | 2010 | | pagina 9