Eerste paal Souburg Opheffingsuitverkoop Op de gehele collectie Forty Five Degrees Badhuisstraat 105 Vlissingen Win de dvd van Zeeuwse Ridders Een heerlijke wandeling maken? 28 Op de foto Jochem Myjer Keyboard met 49 toetsen VELUX De VELUX lichtkoepel Benefiet voor Mother of Peace Lezersaktïe Agenda Bingomiddag voor senioren Nationaal COC Songfestival M.O.C wordt Tweemaster Angels Wrangier Pioneer Lee Paddocks Maverick Edwin GRATIS SPREEKUREN ook bij u in de buurt. NIEUW: Vlasmarkt Bewindvoeringen voor beschermingsbewind. BN'er gespot Voor PC en mm Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 november 2010 De Faam pagina 7 Vlissingen Thalasha Kool gaat samen met haar klasgenoot Sanne de Koeijer drie maanden vrijwilligerswerk doen in Zuid-Afrika. Het project waar zij naartoe gaan heet Mother of Peace en is onder deel van Be-More. Ze hou den op zondag 28 november een benefietmiddag om geld in te zamelen voor het pro ject. Het is 's middags in het sportcafé Baskensburg in Vlissingen. Er is er een leuk optreden van de band Vloer en een loterij met mooie prij zen. Ook geeft Djembé Bed lam een demonstratie. Mo ther of Peace biedt een thuis aan kinderen die vanwege uiteenlopende redenen niet meer bij hun ouders kunnen wonen. Zo kan het zijn dat de kinderen verwaarloosd of seksueel misbruikt zijn, of dat het kind geen ouders meer heeft. Ze wonen op het ter rein bij een huismoeder, die voor de kinderen zorgt en ze opvoedt. Daarnaast heeft Mother of Peace een crèche, waar ook kinderen van bui ten het project komen, zodat ouders kunnen werken. www.de-faam.nl Afgelopen maandag sloeg wethouder Plet Polderman, samen met de kopers, op symbolische wijze de eerste paal voor negen nieuwbouw woningen in Souburg Noord. Het gaat om zes twee-on der-één-kap, twee hoek- en een tussenwoning aan de Kroonjuweel. Door Tara De Vriend Oost-Souburg Ontwikkelaar Bouwfonds is blij dat de bouw kan beginnen. "Het is altijd prettig om kopers te kunnen melden dat de ge kochte woning ook daadwerke lijk gebouwd gaat worden. Maar zeker in de huidige economische tijden is dit extra goed nieuws. Een paar maanden terug trok de verkoop van de woningen weer aan. Mensen hebben weer meer vertrouwen in de economie, de baanzekerheid is gegroeid en dat was goed te merken aan de verkopen", vertelt directeur Paul Hoen. Met de realisatie van deze negen nieuwe woningen wordt dan ook voorzien in de De eerste paal voor de nieuwe woningen in Souburg noord is geslagen. FOTO: JASPER KARMAN groeiende Souburgse woning behoefte. De nieuwe toekomstige bewo ners van Souburg Noord, vrij wel allemaal jonge gezinnen, komen uit Souburg of directe omgeving. Na het slaan van de eerste paal was er een kookavond bij de keuken- en sanitair show room van Raab Karcher. "Wij merken dat zo'n informeel sa menzijn altijd erg op prijs wordt gesteld door de kopers. Het is een leuke manier om kennis te maken met de nieuwe buurtbe woners", aldus Hoen. De eerste nieuwe woningen in Souburg Noord worden al geruime tijd bewoond. Inmiddels is ook het hoogste punt bereikt van een brede school in de buurt. Het plan van Bouwfonds telt in to taal 30 woningen in een variatie van tussen-, hoek, en twee-on- der-één-kapwoningen. Van de woningen die nu worden ge bouwd, zijn nog 2 twee-onder één-kap woningen beschikbaar. www.de-faam.nl Vlissingen Stichting Majoraat aan de van Hogend or p weg 58a in Vlissingen houdt een gezel lige bingomiddag voor seni oren op zondag 28 novem ber. De bingomiddag is van 13.30 tot 16.00 uur en entree is gratis. Meer informatie via 0118-471103. Vlissingen Dertien organisaties strijden komende zaterdag 27 novem ber om de felbegeerde beker van het holebi songfestival. Belangrijker is de eeuwige roem en wie de organisa tie volgend jaar in handen krijgt. Voor Zeeland doet de band PassePartout mee. Het festival wordt geopend door commissaris van de koningin Karla Peijs. De presentatie is in handen van Dutch Diva Marga Bult en de Amster damse travestiet Tessa In ternational zal de pinkroom presentatie op zich nemen. De vakjuryleden zijn Justine Pelmelay, Frank Houtap pels en de voorzitter van COC Nederland, Vera Bergkamp. Marga Bult zingt haar song festivalnummer Rechtop in de Wind tijdens de show en Justine Pelmelay zingt Blijf zoals je bent live. Het songfestival begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 23.00 uur. Aansluitend is een afterparty tot 4.00 uur. Kaarten voor deze party zijn los te koop aan de bar van het COC café in Middelburg (7,50 euro) en op de avond zelf (10 euro). www.cocsongfestiual.nl Vlissingen Vorige week werd de nieuwe naam van het Medisch Ortho pedagogisch Centrum (M.O.C.) de Mare in Vlissingen bekend gemaakt. Het behandelcentrum heet nu De Tweemaster. Het centrum is bedoeld voor kinde ren van vier tot en met twaalf jaar die vanwege ernstige problemen niet meer thuis kunnen wonen en acuut opgevangen moeten worden. Naast de al bestaande behandelgroep met zes kinde ren biedt het centrum vanaf nu plaats aan vier kinderen. 40 tot 70% IhilU-yiS-ö t ikit' ADVOCATENKANTOOR, Vlasmarkt 28 4331 PE Middelburg Tel. 0118-485666 advocoten@vlasmarkt28.nl www.vlasmarkt28.nl www.vlasmarktbewindvoeringen.nl echtscheidingen familierecht Jeugdrecht arbeidsrecht strafrecht/jeugdstrafrecht vreemdelingenrecht huurrecht uitkeringen mw. mr. E.H.M. Graafmans fnr. MJK. Faas mr. P.M.J.T. Schumans www.de-faam.nl www.de-faam.nl Wmmm De beste oplossing voor extra daglicht en ventilatie onder het platte dak! HR++ beglazing - Elektrisch bedienbaar Regensensor Optimaal wooncomfort Veilig - Nu .vaste en elektrische variant met Politiekeurmerk Veilig Wonen® fOMT'* ■ï.WtttAfm VSÏ:U<S ■vtonm Wilt u meer informatie over de VELUX lichtkoepel of deze laten plaatsen door een VELUX montagespeeialist? Kijk dan op www.velux.nl/weekkrant

de Faam | 2010 | | pagina 7