Scholen werken nauwer samen de Jonge Hoek van Dijke bin n9n uit Genieten van onze Leolux Designstudio Als eerste op de hoogte De complete uit-agenda van Walcheren Winterconcert Nieuws Winterconcert Scheldemond en Nehalennia werken samen Scheldemond sluit een fusie met Nehalennia niet uit Prijzen van de Poem Express Wissel Promotie Zeeland Delta Popquiz in de Drvkkery modern living easy living design living woon Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl "Wij zijn samen met scho lengemeenschap Nehalen nia uit Middelburg voor de zomervakantie begonnen met een verkenning om erachter te komen op welke punten wij kunnen samenwerken", vertelt rector-bestuurder Hendrik-Jan van Arenthals van het Vlissingse Scheldemond College. door Marcel uan der uoort Vlissingen "We werken al samen in het vakcöllege Walcheren en er bestaat een samenwerkings verband zorgleerlingen. Bij de laatste is ook CSW betrokken", gaat hij verder. "Wij hebben het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen gevraagd om een visie op de samenwerking met Nehalennia. Het college van B&W in Mid delburg wil zo'n samenwerking graag. De verkenning is nog niet afgerond. Daarna beslissen wij wat er met de uitkomsten wordt gedaan. Uiteraard praat het schoolbestuur en de Raad van Toezicht er ook over. Het succes van het vakcollege Wal cheren is een belangrijke basis van de gestarte verkenning. Die samenwerking bevalt goed en daardoor kregen wij het idee dat er meer mogelijkheden zijn." Fusie Eindigt de verkenning in een fusie tussen het Scheldemond College en Nehalennia? Van Arenthals: Ik heb geen idee. Ik kan niets uitsluiten of be vestigen. Dat is de enige cor recte uitlating als je nog aan het verkennen bent." Vakcollege Het Scheldemond College en Nehalennia hebben sinds dit jaar samen het Vakcol lege Walcheren. Vanaf de brugklas krijgt de leerling een opleiding van zes jaar in de techniek, met veel praktij kuren. Er is les op het Schel demond College (theorie en sport) en op de lokatie Kruis weg van Nehalennia (prak tijk). In de hogere klassen volgen meer praktijklessen op het Tech nu m, de voorzie ning voor modern technolo gisch onderwijs, waar voort gezet onderwijs met MBO en HBO samenwerken. Het orkest De Zeeuwse Muzikanten treedt zaterdag op in Arnemuiden in de Gereformeerde kerk aan de Kerklaan 4 tussen 11.00 en 16.00 uur. De Zeeuwse Muzikanten, onder deel van Stichting Arduin, zorgen met hun repertoire vol bekende nummers voor een gezellig optreden. Middelburg In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is op zater dagmiddag 27 november, tussen 14.00 en 15.30 uur, de prijsuitreiking aan twaalf kinderen die met hun gedich tenposter zijn genomineerd. Ruim driehonderd leerlingen -uit de groepen vijf, zes en ze ven in de gemeenten Middel burg en Veere namen vanuit het cultuurmenu deel aan het project de Poem Express. De Poem Express is een in ternationaal kunst- en poë- zieproject en wordt jaarlijks" gehouden voor kinderen van zes tot en met dertien jaar. De leerlingen in Zeeland wa ren uitgenodigd om op één ochtend de uitdaging aan te gaan om een gedicht te maken waarbij zij zelf het onderwerp mochten bedenken. In totaal zijn er twaalf Zeeuwse kinderen geno mineerd, van wie er drie zijn uitgekozen voor deel name aan de nationale en internationale jurering. De genomineerden en de drie winnaars worden op 27 november in het zon netje gezet. De maker van de allermooiste gedich tenposter ontvangt de Zeeuwse Poem Award. www.poem-express. com Carla Schönknecht stopt per 1 januari als directeur van Promotie Zeeland Delta. Het bestuur van Promotie Zeeland Delta heeft Patrick Polie benoemd tot interim directeur. Carla Schönknecht is direc teur van Promotie Zeeland Delta vanaf de oprichting in 2006. Tevens is zij directeur van de VVV Walcheren Noord-Beveland. Deze functie zal zij blijven vervul len. De VVV's in Zeeland heb ben recent een verkenning laten uitvoeren naar de meest optimale organisatievorm. Het komende jaar zullen de gesprekken hierover verder gevoerd worden. In de Drvkkery aan de Markt in Middelburg wordt donderdag 25 november een popmuziekquiz gehouden. De organisatie is in handen van VITA event, fun en tertainment. De presentatie van de quiz is in handen van Ramona van Zweden. De popquiz bestaat uit meer keuzevragen over de historie van de popmuziek: vragen over muziek uit de jaren '60, '70, '80, '90 en over de he dendaagse popmuziek. De drie beste deelnemers winnen respectievelijk prijzen van 50 euro, 25 euro en 10 euro aan Drvkkery-bonnen. Het is van 19.30 tot 20.30 uur en de toe gang en deelname is vrij. www.vitaeuent.nl. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl De Zeeuwse kunstenaar Ronald Debbaut schilderde vier schilderijen waarvan wij een aantal exclusieve zeefdrukken lieten maken. Bij aanschaf van Leolux producten kunt u kiezen uit één van deze unieke, gesigneerde kunstwerken! Exposities Hanna Bolier: keramiek en mw. Zoetemeijer: wol-zijde-borduurgaren en kralen. -

de Faam | 2010 | | pagina 33