Walcheren Hockeyclub Middelburg viert 100-jarig bestaan Uitbreiding en jongste collecties bij De Nooijer Uit het Zakenhart van... Pitman: maatgevend u De Tamboer viert feest Middelburgse Mixed Hockeyclub heeft een rijke geschiedenis MMHC is de oudste hockeyclub van Zeeland Winterfair met Oostenrijkse entourage in Heinkenszand }y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 nouember 2010 De Faam pagina 24 Begin november is in Middel burg een Pitman cursusinstituut gestart. Pitman geeft in circa 25 plaatsen in Nederland individu ele cursussen voor secretaresses, receptionistes en administratief assistenten. Pitman is verreweg het oudste instituut van Ne derland en heeft door de jaren heen zich niet alleen weten te handhaven, maar is inmiddels uitgegroeid tot een begrip in met name de secretariële wereld (wereldwijd), mede door het volgen van de nieuwste onder wijsmethoden. De kwaliteit van deze individuele cursussen is uitzonderlijk hoog en dat komt omdat de jarenlange ervaring en de huidige technische mo gelijkheden op het gebied van de secretaresse aan elkaar zijn gekoppeld. Hier door is zeer modern cursusmateriaal ont staan, full color, no nonsense, dus duidelijk en aansprekend voor de doelgroep. Er zijn vijf cursussen: secretaresse basis, secretaresse plus, receptioniste basis, receptioniste plus en administratief assistent. De individuele cursussen wor den gegeven door eigenaar Emmy Beuting: "Bijzonder is dat je elk moment kunt starten en dat je je eigen tem po kunt volgen zonder extra kosten. Cursisten zijn niet gebonden aan vaste lestijden. De opleiding kan ook per module gevolgd worden. Is er al een cursus bij een ander instituut gevolgd dan kan in de meeste gevallen vrijstellin gen worden aangevraagd. Zij alle certificaten behaald dan ontvangt de deelnemer het officiële Pitman diploma." Lessen en examens zijn in het opleidingsinstituut. De cur susprijzen zijn voor iedereen betaalbaar. Pitman Busines- sopleidingen, Gerrit van der Veenstraat 13, Middelburg, 0118-628587 www.pitman-business opleidingen.nl Robbert Felius, Paul en Carolien Sanders in De Tamboer. Vraag in Middelburg naar De Tamboer en men wijst u zonder aarzelen de weg. Iedereen die van een goed stuk vlees houdt kan terecht bij dit gezellige fa milierestaurant. Een vertrouwd adres voor jong en oud waar het de gasten aan niets ontbreekt. Het is precies waar de eigena ren Carolien en Paul Sanders en Robbert Felius voor staan. Zij runnen De Tamboer (1982) inmiddels met succes tien jaar. Paul Sanders :"De Tamboer is een allemansvriend. De zaak zelf bestaat 28 jaar en het is het enige steakhouse in Middelburg. Veel grillgerechten, wél met veel vis, en ook vegetarisch, maar zeer zeker een familierestaurant. En steeds meer gerechten gaan buiten om de gril." Voor wie thuis wil genieten van een Tam- boerdiner zijn er de Ribs-on- wheels afhaaldiners, telefonisch bestellen of binnenlopen bij De Tamboer en meenemen. Ook het Winkeliersmenu op koop avond is zeer gewild, tussen winkeldiensten door een hoofdgerecht voor tien euro. Op dinsdag en woensdag on beperkt spare-ribs eten. Er is een wisselend maandmenu aangepast aan de seizoenen. De menukaart bevat vlees- en visgerechten, een vegetarisch gerecht, en kindermenu. "Al les in een goede prijs/kwaliteit verhouding", aldus Carolien, "Wij kunnen in ons restau rant ook grote groepen ont vangen. Voor huwelijksfeest, verjaardag, jubileum, verga dering, kinderfeesten of an dere gelegenheden, dat kan allemaal." Beide Kerstdagen (reserveren gewenst) is De Tamboer geopend, serveert Kerstmenu of a la carte, en ook voor afhalen. Maandag gesloten. De Tamboer, Plein 40-45 6, Middelburg, 0118-612117 www.detamboer.info De Middelburgse Mixed Hockeyclub (MMHC) viert za terdag 11 december het hon derdjarig bestaan in Voetbal Experience met een reünie en aansluitend een feest. Door Marcel van der Voort Middelburg Ton Thiebosch van de vereni ging weet het zeker: "MMHC is de oudste hockeyclub van Zeeland en daar zijn wij trots op." Vanwege de reünie is ge speurd naar oud-leden. "Wij hebben twee mensen gevonden die ook het vijftigjarig jubileum hebben meegemaakt en die zaten toen als hockeyer bij de senioren. Misschien komt één van hen naar de reünie. Tegen woordig zijn wij een jeugdclub met 350 leden. Dat komt van wege de fusie met de Vlissingse hockeyclub. Daar spelen de senioren- en veteranenteams. Eén van de jeugdteams is vorig jaar kampioen Zuid-Nederland geworden, de rest draait vro lijk mee in de middenmoot. Ik denk dat de Middelburgers gek op hockey zijn. Wij merken dat er van bepaalde scholen veel kinderen naar ons toe komen. Bovendien is het de snelst groei ende sport van ons land." De trainingen en thuiswedstrijden zijn op sportpark Voorborch. In september van het komende jaar verhuizen de hockeyers naar het nieuwe sportpark Vrijburg. Tijdens de reünie komen niet alleen Middelburgse oude be kenden van de jubilerende club. Ook de besturen van hockey clubs Tempo uit zowel Bergen op Zoom als Breda hebben een uitnodiging gekregen. Thie bosch: "Dat heeft te maken met de historie. Op 11 januari 1910 heeft onze hockeyclub de eerste wedstrijd gespeeld tegen Ber gen op Zoom. En Breda heeft eveneens een belangrijke plaats in onze geschiedenis. Tijdens de Tweede Wereldoorlog speelde onze club de uit- en thuiswed strijden in Breda. De Duitsers hadden van Zeeland spergebied gemaakt, dus mensen van buiten de provincie mochten er niet in. Ze speelden in een oranje tenue, want er was niet anders. Maar het bleek een stiekem en stil protest tegen de Duitsers." In de oorlog zijn spelers opgepakt. Toch gingen de wedstrijden door. "Het is een schande dat er mensen zijn opgepakt. Maar ze wilden hockeyen. Er waren echter geen volledige teams, dus kwamen er spelers uit bij voorbeeld Vlissingen, Goes en Terneuzen." De Vlissingse burgemeestersvrouw Helene van Woelderen is lid geweest van de hockeyclub. Vroeger was er een ballotagecommissie. "Nu meldt een sportliefhebber zich aan, stelt zich voor, loopt het veld op en gaat lekker hockey spelen", besluit Thiebosch. Heinkenszand In de hallen van Bloemiste rij Wisse in Heinkenszand is vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 november te genieten van de gezellige en sfeervolle Winterfair. Deze is georganiseerd door Win keliersvereniging Winbela uit Heinkenszand, het win kelhart in de Zak van Zuid- Beveland. De winterfair, dit keer in Oostenrijkse wintersfeer, wordt voor de vijfde keer ge houden. De deelnemers dra gen mooie Oostenrijkse kleding en de hallen zijn omgetoverd in een schitterende Oostenrijkse winterse sfeer. Van vrijdag tot en met zondag kunnen de bezoekers genieten van demonstraties, proeverijen en een sfeervol terras. De fair is weer een uitstekende gelegen heid om ideeën op te doen voor Sinterklaas- en Kerstcadeaus. Er zijn bijvoorbeeld stands met prachtige kerstkaarten, kleding voor groot en klein, kerstdecora tie, sieraden, make-up, Italiaanse overhemden, heerlijke oliebollen, prachtige breiwol, hobbymateri alen, handgemaakte chocolade, fietsen, houten speelgoed, wijn, handgemaakte kaarsen, zilveren gebruiksvoorwerpen, brocante, warme appelstrudel, kerstdeco raties, noten, nagelstudio, heer lijke worsten kleuradviezen. Op vrijdagmiddag brengen Zwarte Pieten een bezoek en later wordt ook Sinterklaas verwacht. Zater dagmorgen is er een optreden van kinderkoor Esperanto uit 's s-Heerenhoek en 's middags is een gezellige tirolermiddag met boomstam zagen, biersjoelen en een quiz. Zondagmorgen wordt ook prachtig gezongen door een koor. Zondagmid dag is het après-ski met een optreden van Alwin. Door lopend zijn er optredens en demonstraties en kunnen de jonge bezoekers, onder be geleiding, knutselen. Ook is er een terras met Glühwein, erwtensoep en warme cho colademelk. Openingstijden: vrijdag 13.30-21.00 uur; za terdag 9.30-17.00 uur .en zondag 10.30-17.00 uur. De entree is gratis. Woninginrichting Jan de Nooij er is grondig vernieuwd en het assortiment is uitgebreid met vooral vloeren en meubelen. Het familiebedrijf De Nooijer, ouders Jan en Willy, dochters Angie en Linda, en zoon Ray mond, is al elf jaar actief. "Wil je bij blijven dan moet je vernieu wen", weet Linda Meulmeester. De speciale binnenzonwering van Verosol, het twee in een sy steem, een transparante- en een verduisterende zonwering in één cassette. De woninginrichting biedt stijlvolle collecties overgor dijnen, vitrages en in-between. Vooraanstaande merken als Kendix, Silvera, Eijffinger en Toppoint staan voor deze zeer eigentijdse collecties. Ook voor shutters kan men terecht. Naast vouwgordijnen en plissé, zijn er nu paneelgordijnen, die over elkaar heen geschoven kunnen worden. Er is een grote collec tie topkwaliteit vloerbedekking van ondermeer Desso, BéWé Tapijt en Parade. In harde vloe ren laminaat van Quick Step, en parketvloeren. Nieuwe trend zijn de PVC vloeren van M-Floor en Expona, geluiddempend, sterk en krasbestendig. Ook heel mooi zijn de meubelcollecties van on dermeer het exclusieve Italiaanse merk Iloft. "Wel een hele mooie collectie", aldus Linda, "De col lecties Venier en Calligaris, wor den beiden veelal in moderne stijl uitgevoerd." Voor stoffering van meubelen waaraan men ge hecht is, die emotionele waarde hebben of van goede kwaliteit zijn, is er in de ambachtelijke stoffeerderij van Jan de Nooijer een ervaren meubel-naaister. Er worden ook kussens en matras sen voor caravans en boten op maat gemaakt. Voor opmeten en plaatsen van vloeren, voerbedek- king, gordijnen, zonwering is er eigen bedrijfsservice. Maandag gesloten. Woninginrichting Jan De Nooijer, Langstraat 79, Ar- nemuiden, 0118-602937 Emmy Beuting :"Je kunt elk moment starten' De Middelburgse Mixed Hockeyclub bestaat 100 jaar. FOTO: JASPER KARMAN Linda Meulmeester-de Nooijer en Jan de Nooijer

de Faam | 2010 | | pagina 24