Zijn m'n medicijnen al op? Alweer vragen om een herhaalrecept? Nieuwe aanpak bij schaapskudde Nieuw: Herhaalgemak De medicijnservlee van Mediq Apotheek Waar staan er files? Voorspelling van Piet Paulusma Nieuwe baan Het weer Oponthoud 'We willen er voor zorgen dat het weer leuk wordt' Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg, 0118 62 32 98 Altijd actueel: de-faam.nl uroensdag 24 november 2010 De Faam pagina 16 www.de-faam.nl Het bestuur van Stichting de Zeeuwse Schaapskudde heeft besloten om op afstand te gaan staan van de kudde. Is dit dan de definitieve nekslag voor de kudde die al zoveel negatieve aandacht heeft gekregen in de media? Of wordt er een nieuwe weg ingeslagen waardoor er weer hoop gloort aan de horizon? Rachel van Westen Heinkenszand De problemen leken zich al maar op te stapelen. Er ontstond commotie rondom één van de herders, er was geen vaste co ördinatie meer in het bezoekers centrum waardoor bestuurders en vrijwilligers veel te zwaar be last werden en tot overmaat van ramp wordt er nu ook nog eens beknibbeld op subsidies. "Dit kon zo niet doorgaan", meent Jaap Gelok, voorzitter van Stich ting de Zeeuwse Schaapskudde. "Het bestuur van de Stichting boog zich al geruime tijd over de vraag hoe de toekomst van de kudde anders ingericht kon wor den. We zijn gaan zoeken naar een oplossing en die menen we nu te vinden in een samenwer king die we opstarten met Rens Duvekot en Yvonne Nijssen van Melkschapenbedrijf De Zwaak- se Weel in Kwadendamme. Als we dit goed voor elkaar kunnen krijgen, denk ik dat we een zeer solide toekomst hebben voor een schaapskudde in de Zak van Zuid-Beveland." Het zijn hoopgevende berichten voor de Schaapskudde. Maar goed, dan kan de voorzitter van het bestuur wel heel opti mistisch zijn over de toekomst, zouden Rens en Yvonne van het Kwadendamse melkschapenbe drijf zich niet laten afschrikken door alle negativiteit rondom de kudde? "Natuurlijk vinden we het spannend", geeft Yvonne toe. "Maar we hopen dat we die cirkel eens kunnen doorbreken en dat we er een positieve draai aan kunnen geven. We willen graag verder met de vrijwilli gers die verbonden zijn aan de schaapskudde en er met z'n al len voor zorgen dat het weer leuk wordt." Rens en Yvonne houden zo'n tweehonderd Zeeuwse melk- schapen, een uiterst goed melk- producerend ras. Van de melk wordt kaas en ijs gemaakt en deze wordt, samen met andere schapen- en boerderijproducten, verkocht in de boerderij winkel. Een vergelijkbare winkel is in elk geval één van de dingen die ze willen voortzetten op de nieuwe stek. Net als de kinderfeestjes en rondleidingen die ze op hun huidige bedrijf regelmatig orga Rens Duvekot en Yvonne Nijssen van De Zwaakse Weel. FOTO: RACHEL VAN WESTEN niseren. Ook willen ze graag het bezoekerscentrum open houden en hopen ze dat de kudde langs de dijken kan blijven grazen. Hoe de toekomst van de Zeeuw se Schaapskudde er precies uit komt te zien is op dit moment nog wat onduidelijk, maar aan enthousiasme ontbreekt het dit ondernemersduo in elk geval niet. Wellicht geen lammerenweekeinden door Q-koorts In verband met de Q-koorts is het nog onduidelijk of de open dagen of lammeren- weekeinden, die elk jaar op drie weekeinden in januari plaatsvinden, doorgaan. In middels is al wel bekend dat het Schaapscheerdersfeest in 2011 doorgaat. Dit feest wordt jaarlijks in Nisse ge vierd, traditiegetrouw op de derde zaterdag in juni. Gebruikt u langdurig medicijnen? Dan hoeft u voortaan niet meer te vragen om een herhaalrecept. Zijn ze bijna op, dan ontvangt u bericht dat uw nieuwe medicijnen voor u klaarliggen. Uiteraard in nauw overleg met de arts die ze heeft voorgeschreven. Ideaal? Kijk dan op www.mediq-apotheek.nl om u aan te melden. Daarna bent u van harte welkom voor een gesprek waarin we samen uw medicijngebruik doornemen en Herhaalgemak op uw situatie afstemmen. Uw apotheek met IQ 047HAH

de Faam | 2010 | | pagina 16