Makers surffilm gooien muntje op Snel en veilig water koken Win een dvd van Zeeuwse Ridders Piet Paulusma weet het Reizen naar alle warme bestemmingen Warm water Actiefilms Weersvoorspelling Surfen in de winter? Het is geen traditionele opzet van een film... }y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 november 2010 De Faam pagina 14 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Het is donderdagmiddag en op een groot televisiescherm is de trailer te zien van de nieuwe surf- en skifilm 'Flip a coin.' Een bijzondere produc tie die filmmakers Maarten Kempen en Henk van den Doel de komende maanden in hun Middelburgse kantoor afmaken en februari 2011 in première laten gaan. Marcel uan der Voort Middelburg In het Nederlands vertaald heet de film op dvd en blue- ray 'Gooi een muntje op.' "Het is een film dat de windsurf- en skisport laat zien. Met veel actie en een ver haallijn. Er zijn geen acteurs, wel sporters. De verhaallijn wordt verteld door twee voice-overs", verklapt Kempen uit Zierikzee. De uit Kapelle afkomstige Van den Doel vult hem aan: "Het is geen traditionele opzet van een film. Ik verwacht dat wij met een frisse inslag komen." De trailer is in elk geval uitno digend genoeg om de hele film te gaan bekijken. Maarten: "Ik denk dat wij nog tien procent van de opnamen moeten ma ken, waaronder in Nederland. De meeste scènes zijn inmiddels opgenomen en daarvoor gingen de vanuit de Zeeuwse hoofdstad opererende filmmakers naar wat ze noemen de mooiste plekjes op aarde onder andere in Frank- rijk, Australië en Thailand. En ook dichter bij huis vonden ze aantrekkelijke locaties. Zo film den ze op het Veerse Meer, bij Vrouwenpolder, Domburg en bij het Grevelingenmeer. Er is een sportieve rol weggelegd voor windsurfer Davy Scheffers die op Schouwen-Duiveland woont. De hoofdrollen zijn voor de Noorse skiër Thomas Borge Lie en Brabantse surfer Sven Akerboom. "Ik vond de filmop names heel leuk, maar het was niet makkelijk. Het is de eerste keer dat ik aan zo'n film meedoe. Wel heb ik eerder de actie voor actiefilms gedaan", reageert Akerboom. De filmmakers zijn bijna twee jaar actief bezig met 'Flip a coin.' Van den Doel: "Dat doen wij tussen onze an dere werkzaamheden door. Wij doen commerciële dingen zoals bedrijfsfilms, reclame en dingen op het internet. Bij een gewone sportfilm zien de mensen veel actie met stevige gitaarmuziek erbij. Of een documentaire die de sporter helemaal volgt. Wij maken de toevoeging van een fictief verhaal." Er is nog iets bijzonders aan de rolprent: "De hoofdrolspelers kennen elkaar niet. Ik denk dat ze elkaar tijdens de première voor het eerst ontmoeten. Het Maarten Kempen en Henk van den Doel monteren 'Flip a coin'. FOTO JASPER KARMAN zijn verschillende types. Wel echte sporters die er bijna voor leven", wil Van den Doel kwijt. Volgens Kempen zullen het vooral de surfers, skiërs en ac tiesporters zijn die de film gaan bekijken. Hij hoopt dat ze die ook doorge ven aan anderen. Randstad Filmmaker Henk van den Doel: "Wij zijn met ons bedrijf Thumbed bewust in Zeeland gebleven. In de Randstad zou het op film gebied allemaal gebeuren. Maar het is onzin dat wij weg zouden moeten uit het Zeeuwse om iets te bereiken. De wereld is groter dan de Randstad. In onze provincie kan het ook goed." "3 www.flipacomthemouie.com

de Faam | 2010 | | pagina 14