BLAUW GERUITE KIEL UITNODIGING VLISSINGEN ERVARINGEN VAN DE WIJKCOÖRDINATOR GROOT-LAMMERENBURG WMO ADVIESRAAD WINTERFESTIVAL VLISSINGEN IN AANTOCHT NIEUWJAARS RECEPTIE 3 JANUARI 2011 KALENDER BEKENDMAKINGEN INSTALLATIE RENÉ ROEP OP 15 DECEMBER 2010 TOELICHTING BESTEMMINGSPLAN PASPOORTSTRAAT 2 GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 24 NOVEMBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen De heer drs. W.J.A. (Wim) Dijkstra neemt op vrijdag 26 november 2010 afscheid als waarnemend burgemeester var» de gemeente Vlissingen. Wij nodigen u van harte uit voor de afscheidsreceptie, zodat u per soonlijk afscheidjcunt nemen van burgemeester Wim Dijkstra. Uw aanwezigheid wordt door hem bij zonder op prijs gesteld. De af scheidsreceptie zal plaatsvinden op vrijdag 26 november 2010 van 16.00 tot 18.00 uur in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen. Steun Stichting Vlissingen-Ambon, rekeningnummer 38.S3.95.590 (o.v.v. 'Afscheid Dijkstra'). In de hal van het stadhuis staat ook een donatiebus waarin u uw bijdrage kunt achterlaten. De wijkcoördinator onderhoudt contacten met burgers en andere instanties in de wijk, waarbij leef baarheid en kwaliteit belangrijke onderwerpen zijn. Het vroeg signa leren van ontwikkelingen die in de wijk spelen of die voor de wijk be langrijk zijn, is een essentiële taak. Ergernissen Willem Brinkman, wijkcoördinator van Groot-Lammerenburg, vertelt: "Na een half jaar als wijkcoördina tor voor uw wijk werkzaam te zijn, moet ik constateren dat de vragen en opmerkingen die ik binnen krijg vooral betrekking hebben op leef baarheid. De kleine ergernissen vormen de top tien van binnenko mende klachten. Dat gaat van een defecte lantaarnpaal tot een uit de hand gelopen burenruzie. Bij een burenruzie is de sfeer onderling al dusdanig verstoord, dat mensen niet meer met elkaar willen en dur ven praten. Hier ligt mogelijk een rol voor mij als wijkcoördinator. Ik kan mijn netwerk gebruiken om mensen via buurtbemiddeling weer met elkaar in contact te bren gen." Begrip kweken "Overlast van jongeren komt ook veel aan de orde. Echter jongeren hebben recht op een plek om te staan en te hangen. Vaak doen ze verder niets. Af en toe een schreeuw en een lach. Soms rijdt een vriend voorbij in zijn auto en drukt even op de claxon. Hier ergeren mensen zich aan. Jongeren aanspreken op een rustige manier over gedrag en houding helpt vaak het beste. Mijn collega's van het Handhavings- team doen dit dagelijks. Zij komen vaak bij mij met succesverhalen. Begrip kweken voor elkaar is meestal de sleutel tot succes." Willem Brinkman is wijkcoördina torvan Groot-Lammerenburg. Heeft u een vraag voor hem? Bel dan naar 0118-487500 of mail naar groot- lammerenburg@vlissingen.nl. www.vlissingen.nl/wijken Op vrijdag 26 november 2010 ver gadert de Wmo-adviesraad om 11.00 uur in ter Reede, multifuncti onele ruimte 3. Op de agenda staan: 1. Onderzoek Hogeschool Zeeland Wmo-Vlissingen 2. Evaluatie Wmo-adviesraad en Jaarverslag 2010 3. Jaarplan 2011 4. Rapport werkgroep ouderenzorg 5. Vanuit het Jaarplan 2010 De vergadering is toegankelijk voor inwoners van Vlissingen. U dient daarvoor wel een afspraak te maken de heer Meulmeester, voorzitter van de Wmo-adviesraad, tel. 06 S3 87 46 44. www.vlissingenml/wmo www.vlissingen.nl/ bestemmingsplannen Maandag 3 januari 2011 is de gemeentelijke nieuwjaarsre ceptie. U bent welkom tus sen 16.00 en 18,00 uur in de centrale hal van het stadhuis (ingang Stadhuisplein) in Vlis singen. Tijdens deze recep tie hebt u de gelegenheid om elkaar, onder het genot van een hapje en een drankje, de beste wensen over te brengen. Donderdag 25 november 2010 20.15 uur Kopmannen Muziektheater Arsenaaltheater Zaterdag 27 november 2010 21.00 uur Donder EG I PT Muziek De Piek Zondag 28 november 2010 15.00 uur Faran Flad Muziek De Piek www.vlissingen.nl/uit Zoals u de afgelopen jaren gewend bent, staan de laatste weken van het jaar in het teken van het Winterfesti val Vlissingen. Er wordt op dit moment hard gewerkt om u een gevarieerd programma 4e kunnen aanbieden. Het Winterfestival Vlis singen bestaat uit de volgende onder delen: Groot Kerstcircus Zeeland Op het parkeerterrein aan de Schel- destraat, op de hoek met de Aagje Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: bouwen 30 woningen Kroon juweel (blok 1 en 2) (10-11- 2010) herstellen buiten- en binnen- gevels Rammekensweg 12 (12- 11-2010) bouwen stallingsruimte Zand weg 42 A (12-11-2010) vervangen kozijnen Paspoort straat 79 (16-11-2010) splitsen woning Glacisstraat 50 (16-11-2010) plaatsen dakopbouw Josine Reulinglaan 43 (17-11-2010) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften wórden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende omgevings vergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de Dekenstraat, zal het Groot Kerstcir cus Zeeland haar tenten weer opslaan. Vanaf dinsdag 21 december 2010 t/m zondag 2 januari 2011 kan het hooggeëerd publiek een fantasti sche show bekijken. Ijsbaan naast circus De ijsbaan komt dit jaar naast de cir custent te staan. Vanaf woensdag 15 december 2010 t/m zondag 2 januari 2011 kunt u de schaatsen uit het vet halen en uw kunsten vertonen op volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: 1. verwijderen asbest (technische ruimte) aan de Schutterijstraat (16-11-2010) 2. vestigen schoonheidssalon Cirkel 75 (16-11-2010) Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. in gebruik houden of nemen van gebouw voor buiten- schoolseopvang Badhuis straat 90 (15-11-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1. De ver leende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit het ijs. Natuurlijk is het ook mogelijk om schaatsen te huren. Verras sersd Licht Nieuw dit jaar is Verrassend Licht, met een licht- en etalageroute in de binnenstad en een weekend straat theater en muziek. Vanaf zaterdag 18 december 2010 ontstaat er in de binnenstad een lichtroute langs verschillende gebouwen en objec ten. Onder andere op het Schelde- terrein, St. Jacobskerk, muZEEum, Lange Zelke en het Bellamypark. Ook kunt u genieten van etalages in niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiter lijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 25 november, 9 en 23 december 2010. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor in richtingen milieubeheer van Supermaritime Nederland BV voor het veranderen van de St. Jacobsstraat, Oude Markt en Walstraat waar beeldend kunste naars met licht aan de slag gaan. Gratis parkeren Vlissingen maakt zich klaar voor een sfeervolle aanloop naar de feestda gen. Daar hoort ook gratis parkeren bij. Vanaf zaterdag 18 december 2010 t/m zondag 2 januari 2011 kunt u overal in Vlissingen gratis parkeren. Ook in de parkeergarages. www.vlissingen.nl/ winterfestival een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Enge- landweg 33 te Ritthem. Bekendmaking subsidie plafonds 2011 Wij maken o.g.v. art. 4:26 en met toepassing van art. 4:28 van de Algemene wet bestuursrecht hier bij bekend dat wij subsidieplafonds hebben vastgesteld voor het jaar 2011. De plafonds worden hier per beleidsterrein en in enkele geval len, vooral bij een aantal professio nele instellingen, per aanvrager gepubliceerd. Zij geven het maxi maal te verstrekken bedrag aan subsidie voor het jaar 2011 aan. Op onze website www.vlissingen.nl staan alle bedragen voor elke orga nisatie die in 2011 subsidie zal ont vangen. De informatie ligt ook ter inzage in het stadhuis, Paul Kru gerstraat 1. Voor incidentele, nieuwe initiatie ven die gedurende het jaar 2.011 plaatsvinden is in 2011 geen ruimte in de gemeentebegroting. Aanvragen hiervoor kunnen niet in behandeling worden genomen. In onderstaand overzicht is aange geven hoe de maximale bedragen over de verschillende beleidsterrei nen en in bepaalde gevallen over de verschillende aanvragers zijn verdeeld. Minderhedenbeleid/ integrate 12.394 Armoedebeleid 16.281 Vrijburgbad 982.109 1. 2. 3. 4. 5. 6. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Hare Majesteit de Koningin heeft bij Koninklijk Besluit van 18 november 2010 beslo ten om René Roep met ingang van 15 december 2010 te benoemen tot burgemeester van de gemeente Vlissingen. René Roep wordt op woens dag 15 december 2010 in een buitengewone raadsver gadering om 16.00 uur geïn stalleerd. Momenteel is René Roep burgemeester van de gemeente Gilze en Rijen. Het voornemen bestaat om de oude kolenschuur met woning, locatie Paspoortstraat 2 in Oost-Souburg, te herontwik- kelen. De woning verkeert in zeer slechte constructieve en bouwkundige staat. De her ontwikkeling bestaat uit be bouwing met op de begane grond commerciële ruimte en op de Ie en 2e verdieping in totaal 6 appartementen. Het ontwerp van het nieuwe pand vormt een verwijzing naar het bestaande pand. Het vooront werp ligt tot 5 januari 2011 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen.

de Faam | 2010 | | pagina 10