Kom naar het stadskantoor als u geld wilt besparen! Vrije-bouwkavels aan de Piet Heinstraat Sinterklaas in Middelburg aangekomen Riolering: wie is verantwoordelijk? Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 november 2010 De Faam pagina 9 Op donderdag 25 november kunt u in de hal van het stadskan toor doorlopend, van 16.00 uur tot 20.00 uur, informatie krijgen over hoe u energie en dus ook geld kunt besparen in uw woning. Verder komt u alles te weten over de Zeeuwse Meer Met Minder subsi dieregeling, waarbij u tot enkele duizenden euro's subsidie kunt krijgen voor het uitvoeren van energiezuinige maatregelen aan uw woning. Er staan in het stadskantoor diverse kraampjes met informatie en er worden workshops georganiseerd. Verder staan er diverse lokale Meer Met Minder aanbieders die de maatregelen aan uw woning kunnen uit voeren. Meer informatie op: www.energieloket.nl/zeeland .Ook als u geen eigen woning heeft, kunt u tips krijgen over hoe u met eenvoudige maatregelen toch een hoop energie kunt besparen. Aanmelden workshop '30% energiebesparing, ik doe mee!' Daarnaast kunt u op 25 november deelnemen aan de gratis interactieve workshop '30% energiebesparing, ik doe mee!'. U krijgt hier informatie over energiebesparing en de subsidieregelingen. De workshop wordt twee keer gegeven, namelijk van 16.30 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Voor deelname aan de workshop kunt u zich tot woensdag 24 november aanmelden bij j.minderhoud@middelburg.nl. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Prijsvraag Verder zijn er die dag leuke prijzen te winnen. Doe mee aan onder staande prijsvraag. Op de informatiemarkt vindt u de antwoorden op de vragen. De prijsvraag kunt u tijdens de informatiemarkt inleveren en daarmee maakt u kans op cadeaubonnen van €50,-. Prijsvraag Duurzame donderdag 25 november (Omcirkel het juiste antwoord) Vraag 1: Hoeveel labelsprongen moet u minimaal maken om een subsidie van max. 2.150,-te kunnen krijgen? a. 1 labelsprong b. 2 labelsprongen c. 3. labelsprongen Vraag 2: Met een energielabel ziet u in een oogopslag of een woning zuinig of onzuinig is ten opzichte van andere woningen van hetzelfde type. Een woning met energielabel G (rood) is: a. zuinig b. middelmatig energiezuinig c. onzuinig Vraag 3: Met de Zeeuwse Meer Met Minder subsidieregeling kan ik o.a. geld krijgen voor: a. een energiezuinige wasmachine b. isolatiemaatregelen aan de woning c. groene stroom Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Telefoonnummer: E-mailadres: Inleveren op donderdag 25 november in het stadskantoor aan de Kanaalweg in Middelburg. Aan de Piet Heinstraat in de Stromenwijk worden vier vrije bouwkavels aange boden aan particulieren. De kavels zijn gelegen tussen de Dorus Rijkersstraat en het Toorenvliedtwegje en hebben zicht op de Vlissingse Watergang. De oppervlakte van de kavels varieert tussen de 700 en 1.030 m2, de kavelprijzen liggen tussen €185.000,- en €260.000,- exclusief btw en kosten koper. De architectuur dient afgestemd te worden op de architectuur van de omge ving. Traditioneel materiaalgebruik, houten kozijnen en gebakken pannen zijn daarom verplicht. De goothoogte van de woningen is maximaal 4,0 m. De te bouwen woningen moeten gebruikt worden voor eigen bewoning. Belangstellenden kunnen zich tot 31 december 2010 per brief of email inschrijven als gegadigde voor één voor deze kavels. Bij meerdere aanmel dingen zal begin januari geloot worden voor een volgorde waarin een keuze gemaakt kan worden. Voor meer informatie over de verkoopprocedure kunt u terecht bij de heer W. Dingemanse van de gemeente Middelburg, telefoon nummer (0118) 67 54 24 of per e-mail w.dingemanse@middelburg.nl. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Zaterdag 13 november bracht de pakjesboot nr. 7 sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met vijftig zwarte pieten zette hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal. Na een rondrit door de stad werd de Sint op de Markt ver welkomd door burgemeester Koos Schóuwenaar. Arnemuiden Zaterdag 20 november komt Sinterklaas naar Arnemuiden. Om 13.30 uur zet hij met zijn zwarte pieten, voet aan wal aan het havenplein Westwal/Zuidwal. Daarna volgt een rondrit door Arnemuiden. Foto: Aart van Belzen De regen viel vorige week met bakken uit de hemel. Daar door kreeg de riolering flink wat water te verwerken. De gemeente heeft een inspan ningsverplichting om water overlast te voorkomen en draagt er zorg voor dat het rioleringsstelsel het regenwa ter rederlijkerwijs aankan. In de gemeente Middelburg is in de aansluitverordening "Verorde ning particuliere rioolaansluitin gen" geregeld dat de eigenaar of bewoner van een woning verant woordelijk is voor zijn huisaanslui ting op het openbaar riool, ook al ligt die grotendeels in gemeente grond. Dat betekent dat de kosten van onderhoud van de huisaanslui ting steeds voor eigen rekening zijn, tenzij het gaat om de kosten die redelijkerwijs voor andersmans rekening horen te komen. In de aansluitverordering "Verorde ning particuliere rioolaansluitin gen" wordt omschreven wat onder hoofdriool en particuliere aanslui ting wordt verstaan. Het hoofdriool is het gemeentelijk rioolstelstel, met inbegrip van de daartoe behorende rioolgemalen, persleidingen en andere openbare installaties, die als verzamel - en transportleiding voor het afvalwa ter en hemelwater van kolken en particuliere aansluitingen dienen. De particuliere aansluiting is de ri oolleiding gelegen tussen een par ticulier perceel en de inlaatcon- structie op het hoofdriool die dient voor de afvoer van het afval - en/of hemelwater van dat perceel, inclusief alle daarin opgenomen hulpstukken, als ontstoppingsstuk- ken, syphons, bochten, standpij pen en dergelijke. Probleem met de riolering? Wanneer de eigenaar of bewoner van de woning niet in staat is om een verstopping zelf te verhelpen, moet hij in eerste instantie een loodgieter voor binnen of een aan nemer voor buiten inschakelen. Mocht blijken dat de huisaanslui ting in de rijbaan gebroken is door verkeersbelasting of verstopt is door boomwortels van bomen van de gemeente of anderszins aan de gemeente kan worden toegere kend, dan zijn de gemaakte kos ten voor de gemeente. In dat geval moet de gemeente wel op de hoogte worden gesteld, zodat medewerkers van de Realisatiebe- drijven kunnen constateren of de kosten voor herstel voor rekening van de gemeente komen. Bij mel dingen achteraf wijst de gemeente elke mogelijkheid van aansprake lijkheid af. Voor meer informatie neem con tact op met de servicetelefoon, telefoonnummer (0118) 67 53 22. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Middelburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Wal cheren, .Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg, de GGD, Manteling en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Heeft u een Wmo-voorziening nodig? Woont u zelfstandig en denkt u dat u een Wmo-voorziening (bv. een scootmobiel) nodig heeft? Dan is het belangrijk dat u eerst een aanvraag indient voordat u het hulpmiddel aanschaft. Wanneer u een hulpmiddel nodig heeft, zoals een scootmobiel of een traplift, kunt u een aanvraag indienen voor een Wmo-voorzie ning. Ook wanneer u een wonin gaanpassing nodig heeft of aanspraak wilt maken op een verhuiskostenvergoeding omdat u wilt verhuizen naar een gelijk vloerse woning, is het belangrijk dat u eerst een aanvraag indient, voordat u de aanpassing reali seert of werkelijk gaat verhuizen. Kortom, u kunt dus enkel voor een Wmo-voorziening in aanmerking komen als u deze nog niet zelf heeft aangeschaft. U kunt voor al uw vragen over Wmo-voorzieningen terecht bij Porthos. Bijeenkomst voor vrijwilligers organisaties en verenigingen Stichting Welzijn Middelburg (SWM) organiseert op dinsdag 23 novem ber een bijeenkomst voor vrijwilli gersorganisaties in Walcheren. SWM onderhoudt met veel vrijwil ligersorganisaties en verenigin gen contact. Graag willen ze u in de gelegenheid stellen elkaar te ontmoeten middels deelname aan de IDEE bijeenkomst. IDEE staat voor Interactief Delen van Ervaringen en Expertise. De bijeenkomst vindt plaats van 19.00 - 21.00 uur in zaal Athos in Porthos. Aanmelden kan op www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl of telefonisch via 0118-751422.

de Faam | 2010 | | pagina 9