r r r V www.middelburg.nl Uitnodiging Ondernemend Middelburg toekomstgericht Extra koopzondagen en -avonden rond de feestdagen Het woord aan raadslid Evert Heringa (CU) Walcherse commissievergadering in stadskantoor Meepraten over ombuigingen Middelburg wint prijs voor mensgerichte zorg Lange Jan Awards Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 november 2010 De Faam pagina 8 Op dinsdag 23 november organiseert de gemeente Middelburg een bijeenkomst voor ondernemers in de Stadsschouwburg aan het Molenwater. Hoe ziet de binnenstad van de toekomst eruit? En wat zijn de economische vooruitzichten? Deze vragen staan centraal tijdens deze bijeenkomst. Ook is er volop gelegen heid om te netwerken. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Programma 17.45 uur Ontvangst met buffet en drankje 19.00 uur Welkom door wethouder ir. J.J. Aalberts (Economische Zaken) 19.10 uur Herman Konings, trendwatcher "De toekomst van Middelburg als winkelstad" 20.00 uur Publieksquiz> Middelburg: wat vindt de (Middel)burger? 20.15 uur Drs. Anke Struijs van de afdeling Kennis en economisch onderzoek van Rabobank Nederland "De crisis voorbij?" 20.45 uur Cabaret door PrikkelZ 21.15 uur Borrel Komt u ook? U kunt uw deelname per e-mail bevestigen. Stuur voor 18 november een bericht naar Judith Sekewaël, j.sekewael@middelburg.nl. Wij hopen u op dinsdag 23 november te mogen begroeten. De Vereniging Ondernemers Middelburg heeft tijdens haar vergadering voorgesteld om de winkels op de volgende extra koopzondagen en -avonden open te houden: Vrijdag 3 december - extra koopavond Zondag 5 december - geen koopzondag (vanwege Sinterklaas viering) Zondag 19 december - koopzondag Maandag 27 december - 11 uur open Zondag 2 januari - koopzondag Parkeerbeleid In de PZC van 10 november stond een verslagje van de behandeling van het raadsvoorstel over het par keerbeleid. Het lijkt alsof de Chris tenunie zou hebben ingestemd met het invoeren van betaald parkeren op zondag en 's avonds. Dat is na tuurlijk niet zo. Het was wel een merkwaardig voor stel. De aanleiding was een bericht van het college dat er minder par- keerinkomsten kwamen dan ver wacht, en dat daardoor een tekort ontstond. GroenLinks had via een motie om nader onderzoek ge vraagd. Wat blijkt nu? De parkeerinkomsten zijn gewoon constant ten opzichte van vorige jaren. Een adviesbureau had ingeschat dat de parkeerinkom sten hoger zouden zijn, maar dat kwam niet uit. Maar in de politiek werkt het zo: als nu eenmaal wordt gedacht dat er meer inkomsten zouden zijn, dan moeten die er ook komen. Anders zit er een gat in de begroting. Dus wordt voorgesteld om de parkeertarieven te verhogen. Daarmee hebben wij ingestemd. Is vast een goede stimulans voor be zoekers van de binnenstad om meer op de fiets te gaan. Maar in een misplaatste vlaag van daadkracht heeft het college beslo ten maar gelijk alles uit de kast te trekken. Op zondag en 's avonds buiten de koopavonden wordt er ook geparkeerd. Daar is vast ook wel geld uit te halen. Hoeveel? Dat weten we niet, volgens het raads voorstel. En of het nou echt op weegt tegen de kosten van de controles weten we ook niet, maar dat zien we volgend jaar wel. Natuurlijk zorgt dit voorstel voor veel beroering. De parkeercontro- leurs zullen echt niet allemaal zin hebben op zondag te werken. Een aantal van de kerkgangers die naar de middag- of avonddienst willen en aangewezen zijn op de auto, dwing je tegen hun principes in te gaan. Horeca-ondernemers zijn er ook niet blij mee. Moet je nou echt al die onrust veroorzaken voor iets wat eigenlijk niet eens nodig is? De Christenunie denkt van niet. Gelukkig is het laatste woord nog niet gezegd. De voorstellen worden nu eerst in de inspraak gebracht, dus u kunt aangeven wat u ervan vindt. Wij roepen u daartoe van harte op! Met vriendelijke groet, Evert Heringa Fractie Christenunie eh2@solcon.nl Foto: Jan Koole Op dinsdag 23 november vindt een gezamenlijke vergadering plaats van de commissies Maatschappelijke Zaken van de gemeenten Vlissingen, Veere en Middelburg. Tijdens deze vergadering wordt gesproken over het conceptbeleidsplan 2011-2014 van de Sociale Dienst Walcheren, LétÉ en de Kredietbank Walcheren. Deze vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raadzaal van het stadskantoor van Middelburg. U kunt de agenda en het conceptbeleidsplan raadplegen in het raadsin- formatiesysteem via www.middelburg.nl. De gemeente moet de komende jaren fors bezuinigen. In de eerste helft van 2011 gaat de gemeenteraad daarover besluiten nemen. Op maandag 22 november wordt hierover tussen 19.30 en 22.00 uur in de raadzaal van het stadskantoor een infor matiemarkt gehouden. De zaal gaat open om 19.00 uur. Tijdens deze avond kunt u met raadsleden in gesprek gaan over bezuini gingen. Waarop zou u niet willen bezuinigen? En heeft u zelf ideeën waar wél op kan worden bezuinigd? Laat het de raadsleden weten. Ook zal op deze avond kort worden toegelicht waarom er moet worden bezuinigd, hoeveel Middelburg moet bezuinigen, hoe de besluiten van de raad worden voorbereid en wanneer die besluiten genomen gaan worden. Voor deze avond zijn inwoners, bedrijven en maatschappelijke organisa ties van harte uitgenodigd. Kunt u niet komen, maar heeft u wel ideeën? Laat het ons weten via ombuigingen@middelburg.nl. De gemeente Middelburg heeft met Porthos de Aanmoedigings prijs gewonnen voor Zeeuwse organisaties die mensgerichte zorg en aandacht voor cliënten in de geestelijke gezondheids zorg stimuleren. De prijs werd uitgereikt tijdens de jaarlijkse Verwenzorgmiddag voor cliënten in de geestelijke gezondheids zorg bij Emergis in Kloetinge. De Aanmoedigingsprijs van de GGZ in Zeeland is nieuw en is voor een organisatie die mensgerichte zorg en aandacht voor cliënten in de ggz stimuleert. Alle Zeeuwse gemeenten zijn uitgenodigd om te vertellen welke initiatieven ze op dit terrein de afgelopen jaren al hebben ont plooid en welke plannen ze hebben voor de komende periode. Een jury, bestaande uit vertegenwoordigers van cliënten, zorgaanbieders en finan- cierders (CZ zorgkantoren), hebben Middelburg uitgekozen als ge meente die zich het meest inzet voor mensgerichte zorg. De kracht van Porthos is dat er nu in Middelburg één ingang is voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien. Bij binnenkomst in Porthos kan men zonder afspraak aanschuiven aan het loket. In het mul tidisciplinair overleg tussen de verschillende Porthos-partners worden complexe casussen besproken. De bundeling van deze krachten werkt bijzonder effectief. r Op dinsdag 25 januari 2011 worden voor het eerst de Lange Jan Awards uitgereikt in de stadsschouwburg. De Lange Jan Award is een initiatief van de gemeente Middelburg in samenwerking met Stichting Welzijn Middelburg en wil hiermee haar waardering en dank uitspreken voor het vele werk dat door al die Middelburgse vrijwilligers belangeloos wordt verricht. Nomineer een vrijwiliger De Lange Jan Awards worden uitgereikt in 4 verschillende categorieën: 1) De Initiatief Award voor hét vrijwilligersinitiatief dat vernieuwend en onderscheidend is; 2) De Samen Award voor dé groep vrijwilligers of dé vrijwilligersor ganisatie die zich vrijwillig inzet voor de Middelburgse samenleving; 3) De Stimuleringsaward voor dé jonge vrijwilliger voor jongeren tot en met 23 jaar; 4) De Spotlight Award voor'dé individuele vrijwilliger, die zich op een speciale manier onderscheidt. ledereen kan iemand anders (dus een initiatief, groep vrijwilligers/vrijwil ligersorganisatie, jonge vrijwilliger of individuele vrijwilliger) nomineren. Een voorwaarde voor de nominatie is echter wel, dat het vrijwilligers werk plaatsvindt binnen de gemeente Middelburg. Nominaties kunnen tot en met 31 december 2010 ingezonden worden.

de Faam | 2010 | | pagina 8