Oranjefonds steunt Griffioen 20 Dier van deze week is Spike 18 11? Op tijd thuis voor eten Raadpleeg voor vertrek verkeersinfo Vermijd files Tunnel dicht? Oranjefonds ondersteunt goed Zeeuws wijkinitiatief Leefbaarheid en, saamhorigheid horen thuis in Griffioen Lezingen over Europa BoekStart gaat feestelijk open november EXTRA Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Stichting Griffioen "de Wijk" in Middelburg krijgt een bijdrage van 27.000 euro van het Oranje Fonds voor vervanging en uitbreiding van het oude meubilair en inrichting, computerapparatuur en recreatieve uitrusting voor jong en oud. Middelburg De mensen van "de Wijk" hebben de leefbaarheid van hun wijk Griffioen bovenin het vaandel staan. Het hele jaar door organiseert de wijk- vereniging activiteiten die de leefbaarheid, saamhorig heid, verdraagzaamheid en het welzijn van alle bewoners binnen de wijk De Griffioen ten goede komt. Deze doelstelling ligt in het verlengde van die van het oran jefonds. Het Oranjefonds heeft Stichting Griffioen "de Wijk" nu een bedrag van maar liefst 27.000. euro geschonken voor bijvoorbeeld een presentatie ruimte, vergaderfaciliteiten, computerhoek met internet, beamer met scherm, tafeltennis tafel en inloopruimte met bar. De uitbreiding en vernieuwing is begonnen met het plaatsen van acht portocabins, beschik baar gesteld door de gemeente Middelburg, naast de reeds be staande vijf met toiletgroep, buf fet en keuken, vergaderkamer en grote recreatieruimte. Als al les volgens plan verloopt wordt het vernieuwde en uitgebreide wijkcentrum in het voorjaar van 2011 feestelijk geopend en in ge bruik genomen. Ronald van der Giessen, direc teur van het Oranjefonds: "Het Oranje Fonds bevordert betrok kenheid .in de samenleving. Door onze steun ontmoeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plek in de maatschappij. We verwachten dat onze bijdrage dit bijzondere project een goede stimulans geeft en zo onze doel stelling helpt bereiken." Deze zienswijze wordt van harte ondersteund door stich ting Griffioen "de Wijk". Zij vindt betrokkenheid en inzet, hoe klein of groot dan ook, van zoveel mogelijk bewoners van de wijk Griffioen een absolute voorwaarde en stimulans om belangeloos door te gaan met haar activiteiten. Spike is een mooie zwart met witte, stoere ex-kater van ongeveer tien jaar oud. Hij is van het ras Europese Korthaar. Spike is als vondeling bij het Dierenasiel binnengekomen en helaas heeft de eigenaar zich niet gemeld. Hij is een rustige kat en is op zoek naar een rustig baasje of gezinnetje waar hij welkom is. Dominant Hij woont liever niet bij te kleine kinderen. Het is onbekend hoe Spike met honden omgaat. Maar hij gaat wel goed om met an dere katten, mits ze niet te Kater Spike is stoer. dominant zijn. Spike zijn ge zondheid is goed. Interesse voor Spike? Bel dan FOTO: JASPER KARMAN naar 0118-613579. Of neem een kijkje bij het Dierenasiel Walcheren aan de Oostperk- weg 9 in Middelburg. Wethouder Albert de Vries opent komende vrijdag om 14.00 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek het project Boek Start voor de gemeentes Middelburg en Veere. Boek Start is een boekenproject voor baby's en hun ouders, waarbij bibliotheek, gemeente en consultatiebureau samen werken. Ouders van pasge borenen kunnen een gratis BoekStartpakket op halen in de bibliotheek. Speciaal opgeleide jeugdspecialisten geven graag informatie en tips over voorlezen en helpen bij het zoeken naar geschikte boeken. Bookstart komt uit Engeland, waar is gebleken dat Bookstartkinderen beter presteren bij taal- en leeson derwijs. Middelburg Europa heeft op allerlei terreinen invloed op het dagelijks leven. De betekenis van die in vloed komt ter sprake in vijf lezingen op zater dag 20 november in de Zeeuwse Bibliotheek in xMiddelburg. Hoe Europa kan ingrij pen in het dagelijks leven zal via een aantal thema's door experts worden be sproken, waarbij verschil lende onderwerpen aan bod komen. De lezing begint om 10.30 uur met het onderwerp: 'Nederlander, uniebur ger of Euroburger?' en gaat vooral over de gevolgen van het EU-burgerschap. Klimaatbeleid Om 11.30 uur gaat een lezing van start over de toekomst van Europa en de rol van Ne derland hierin. Onderwerpen als het klimaatbeleid, de ki lometerheffing en ontpolde- ring komen vanaf 13.30 uur ter sprake. Verder spreken de experts vanaf 14.30 uur over veilig heid en financiën en sluiten zij om 15.30 uur het rijtje af met een lezing over Europa op sportgebied. Deelname aan de lezingen is gratis. VRIJDAG koopavond tot 21.00 uur koopavond tot 21.00 uur ZATERDAG Vraag nü vrijblijvend onze brochure aan op www.tulpkeukens.nl Amersfoort Brabantsestraat 6 T (033)-464 05 88 Amsterdam Villa Arena T (020)-567 54 20 Actievoorwaarden op verkooppunt onder nummer Til.11.10 Drachten Dr. M.L. Kingsingel 44 T (0512)-54 11 44 Goes Nobelweg 2-26 T (0113)-21 62 30 - Veenendaal Woonboulevard T (0318)- 52 99 44 Woerden Jaap Bijzerweg 25 T (0348) - 46 25 00 let op Tulp Keukens Amsterdam en Rotterdam hebben afwijkende openingstijden. Zie voor openingstijden www.tulpkeukens.nl Heerhugowaard J.J.P. Oudweg 4 T (072)-576 03 33 Rijssen Ambachtsstraat 2 T (0548)-53 06 00 Rotterdam Alexandrium III T (010)-220 56 33 Veendam Transportweg 3 T (0598)-63 23 65 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 T (023)-539 06 81

de Faam | 2010 | | pagina 41