ijsbaan in Middelburg lOOx BETAALBARE ®ÜIL!I©E)I Combi van boekje en dvd Naar een film, concert of optreden? baggerkorting aan!!! F Reformatorische ouderen willen zelfstandig wonen Briefje van de loodgieter was een verrassing i vrijkaarten tilroeoptiek LET OP Rupsje Nooitgenoeg loor medicijnen ln de agenda Zijn uw voeten al 'winterproof'? Nu gratis voetencontrole bij Hallux Win vrijkaarten voor de ga snel naar www.de-faam.nl Klik&Win topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar Werkzaamheden aan onze nieuwe Sint Jacobsstraat Gedurende de hele maand november bieden de ondernemers u woensdag 17 november 2010 De Faam pagina 3 wwwrde-faam.nl <300** FOTO: JASPER KARMAN www.de-faam.nl Veere Reformatorische ouderen hech ten veel waarde aan hun zelfstan digheid. Daarnaast spelen facto ren als veiligheid, geborgenheid en de Reformatorische identiteit een grote rol. Dat blijkt uit een onderzoek dat Stichting Zorg verlening onlangs liet uitvoeren door de Hogeschool Zeeland. De Reformatorische ouderen vinden het verder ook belangrijk dat hun kinderen bij hen in de buurt wonen. De respondenten willen zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven wonen. Als zij moeten verhuizen kiezen zij eerder voor een senioren- of aanleunwoning dan voor een zorgcentrum, waarbij de voorkeur uit gaat naar een zorgcentrum met een Reformatorische identiteit. Tachtig procent van de ou deren woont het liefst binnen een afstand van maximaal 500 meter van kerk en win kels, het liefst in een woon zorgcomplex in de huidige woonplaats. Naar aanleiding van het onderzoek ontwikkelt de stichting een nieuw plan, waarbij wonen wordt gecom bineerd met zorg en welzijn. Vlissingen Vorige week werd het standbeeld van M. A. de Ruyter van zijn sok kel gelicht voor een grondige res tauratiebeurt. Bij de afbraak van het voetstuk en de sokkel kwam afgelopen week een loden koker te voorschijn. Onder grote be langstelling van de media werd de koker in het gemeentearchief geopend door Wethouder Piet Polderman. Het eerste docu ment dat hij uit de koker haalt is uit 1841 en is gemaakt ter gele genheid van het oprichten van standbeeld Michiel de Ruyter. Het tweede stuk is een oorkonde uit 1894 en is gemaakt toen het standbeeld verhuisde van het De Ruyterplein naar het Keizersbolwerk. Verder zitten er nog acht foto's in de koker. Vier die gemaakt zijn voordat het beeld verhuisde en vier nadat het beeld verhuisd was. Als laatste zit er nog een dun velletje papier in de koker. Het blijkt een briefje te zijn van de loodgieter waarin hij de datum noemt waarop de koker is dichtgesoldeerd en zijn eigen naam. De docu menten worden binnenkort tentoongesteld. Gezonde voeten zijn een goede basis voor het hele lichaam. Veel lichamelijke klachten, zoals knie-, heup- of rugklachten zijn terug te brengen door problemen met de voeten of het dragen van verouderde zolen. Benieuwd hoe het met uw voeten of uw zolen gesteld is? Hallux podotherapie biedt u een gratis voetencontrole of (als u zolen draagt) een beoordeling van uw zolen op de locatie in Goes of Middelburg. Hallux podotherapie wil met deze unieke actie uw voeten onder de aandacht bren gen en zich aan u voorstellen. Meld u nu aan bij Sandy Lek-Westerhof voor een gratis voeten controle via telefoonnummer 0900 345 65 43. Zonder deze actie kost een voetencontrole €32,00. Dus laat deze kans niet liggen, uw voeten verdienen het. Deze actie loopt tot 1 januari 2011. seldorpstraat LT Goes Middelburg (exclusief schaatsverhuur) apotheken Dauwendaele en Welsinge. "Voor ons is het ontzettend veel werk om van een bepaald medicijn drie merken op de plank te heb ben", stelt Dineke Parlevliet van de Vlissingse apotheek De Singel. "Het op voor raad houden van middelen is voor ons lastig. Ze kun nen beter een tijdelijke pre- ferentieprijs hanteren en dat loslaten als de bodemprijs is bereikt", meldt apotheker J. Wentzel van apotheek Kou- dekerke. Voor het Vlissingse ziekenhuis verklaart Floor van Erkel dat ze van de acht benodigde medicijnen er één niet kreeg. Jacqueline zit met haar dochter met taai- slijm ziekte bij CZ en krijgt steeds de juiste medicijnen. En volgens Toon valt het wel mee met de verwarring bij de apothekers. Archivaris Ad Tramper opent de documenten, die wethou der Polderman-uit de koker haalt. FOTO: JASPER KARMAN WIJ KUNNEN DECLAREREN BIJ VELE ZORGVERZEKERAARS brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nlwww.burobril.nl NIEUWSTE GENERATIE GLAZEN op laarzen m.u.v. nieuwe k collectie m.u.wnieuwi m.u.v. nieuwe ^collectief m.u.v. nieuwe Collectief

de Faam | 2010 | | pagina 3