Walcheren Stromenwijk krijgt een gloednieuw winkelcentrum Het Kralenhoekje voor je eigen unieke creatie Uit het Zakenhart van... Hallo, u moest het óók leren De Boekenmolen heropent Drie dagen vol geneugten bij de derde editie van de Scaldis fair De bouw van het winkelcentrum Panorama Stromenwijk is begonnen Verscheidenheid in bewoners, maar ook in voorzieningen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 november 2010 De Faam pagina 20 Vanaf haar achttiende jaar is au torijden haar grootste hobby en ze is er in geslaagd om van haar hobby haar werk te maken. Inge Hallo, energiek en vlot, startte 5 november haar lesauto én haar Rijschool Hallo. 'Ruim zeven jaar geef ik autorij les, ik was 23 toen ik begon. Na drie jaar heb ik mij aangesloten bij het Rijbewijsteam en heb met veel plezier op franchisebasis als zelfstandig instructeur gewerkt.' Om verder te gaan met: 'Nu vond ik het tijd om echt voor mezelf te beginnen en heb begin oktober de eerste stappen gezet. Daarna heb ik alles geregeld zo dat ik begin november de weg op kon om de eerste instructieles te geven. Ik leid op voor het rijbe wijs B. Een van mijn sterke pun ten is dat ik een hoog slagings percentage heb, 71 tot 75%, ver boven het landelijk gemiddelde. Bij de opening heb ik veel leuke reacties ontvangen van oud-leer lingen. Het is een voordeel dat ik een vrouw ben want velen er varen het als prettig om van een vrouw les te krijgen. Zelf vind ik het leuk dat je zo een ander iets leert. Ik geef veel les aan jongeren want ja, met achttien jaar mag je gaan rij den. Zo krijg ik veel jongelui van 18 tot 22 jaar, maar ook ouderen, dat gaat evengoed. Ik ben eerlijk naar de klant toe en zeg na verloop van tijd hoeveel rijlessen de kandidaat nog nodig heeft." Inge Hallo lest voornamelijk op Wal cheren. Geen inschrijfgeld en voor elke nieuwe cursist geldt: een gratis rijles bij afname van een pakket zo als Losse-les pakket, zijnde twintig rijlessen praktijkexa men en een EV (eigen ver klaring), een Hallo pakket of een Snel pakket. Rijschool Hallo is bij de BOVAG aangesloten. Aanmelden via telefoon 0621235354 UJiuiu.rijschoolhallo.nl In de monumentale Grote kerk in het centrum van Goes gaat volgende week woens dag, op 24 november, alweer de derde editie van de Scaldis Eair van start. Burgemeester Dick van der Zaag van Goes opent het evenement. Na het grote succes vorig jaar met meer dan 3.000 bezoekers, wordt de Scaldis Fair nu voor de derde maal georganiseerd. De Scaldis Fair duurt drie dagen en bezoekers kunnen er terecht voor alles op het ge bied van culinaire geneugten, antiek, sieraden, mode, kunst, interieur en exterieur, beauty en wellness. Naast het gevarieerde aanbod van mooie kwaliteitspro ducten van de deelnemers, zijn er dit jaar ook veel activiteiten. Zo zijn er workshops, lezingen, voorstellingen en proeverijen. Drie dagen lang worden de be zoekers in de Grote Kerk ver wend met alles op het gebied van van levensgenieten op niveau anno 2010. De driedaagse sfeer- beurs wordt voorafgegaan door een speciale previewavond voor genodigden. Eén van de activi teiten op de Scaldis Fair van dit jaar is de Ladies day op donder dag 25 november, compleet met onder meer glaasjes 'bubbels' en goed gevulde goodie-bags, een sieradenworkshop, beautyschool nailcare en een lezing over crui- sereizen. Op vrijdag 26 november is het Business Friday waarbij Scaldis Fair zich vooral richt op iedereen die de werkweek relaxed wilt af sluiten. Het hoogtepunt voor de liefhebbers van gedestileerd is een masterclass 'whisky nosing tasting.' Zaterdag 27 no vember is het Shopping day, speciaal voor het winkelend publiek. Op zaterdag wordt ook de Terra Vitis wijnclub Zeeland opgericht, een club voor liefhebbers van biolo gische wijnen. De oprich ting gaat gepaard met een wijnproeverij die voor iedere bezoeker vrij toegankelijk is. Het is alle dagen mogelijk losse workshops te volgen. Info en aanmelden www.scaldisfair.nl Willy Wouters in De Boekenmolen. FOTO LEON JANSSENS De bouw van het gloednieuwe winkelcentrum Panorama Stromenwijk is begonnen. Het centrum komt op de begane grond van een nieuw apparte mentencomplex aan de Oos- terscheldestraat in Middel burg. Panorama Stromenwijk biedt straks onderdak aan twee supermarkten, diverse winkels, horecagelegenheden en een jongerencentrum. Tara De Vriend Middelburg Boven het centrum komen 65 huur- en koopappartementen en acht maisonnettes. Daarnaast realiseert Stichting het GORS in het complex een woonvorm voor mensen met een lichamelijke beperking. Het nieuwe complex ligt aan een buurtplein. Hiermee zal Panorama een centrumfunc tie in de Stromenwijk gaan ver vullen. Het project dankt zijn naam aan het uitzicht vanuit de bovenste woonlagen. De flinke raampartijen en de dakterras sen bieden een wijde blik over de wijk en richting Middelburg se binnenstad. Maar panorama geeft ook de verscheidenheid van de buurt aan. Verscheiden heid in bewoners, maar ook in voorzieningen. Van dagelijkse boodschappen tot zorg. De woningen in de metselwerk onderbouw oriënteren zich met de terrassen en grote vensters op het plein en de straat. De ho- Wethouder Albert de Vries zet de eerste 'spade' in de grond. FOTO JASPER KARMAN ger gelegen woningen hebben woonkamers met een tweezij dige oriëntatie op het plein en het uitzicht over de omringende bebouwing richting het stads centrum. Het groene dak op de winkelplint en de groene gevels aan de kant van de eengezinswo ningen sluiten aan op het groene karakter van de achterliggende woonstraten. De huurappar- tementen zijn op de begane grond en eerste verdieping. De woningen hebben een of twee slaapkamers, een ruime woon kamer met grote raampartijen en een balkon. De koopapparte menten zijn op de derde, vierde en vijfde verdieping. Vanaf het ruime terras kijkt men uit over de Stromenwijk en het kanaal door Walcheren. Alle koopap partementen beschikken over twee slaapkamers en een terras op het zuiden. Zaterdag 30 oktober was de start verhuur en verkoop van de ap partementen. Ongeveer 150 be zoekers hebben een brochure tij dens deze start ontvangen in het Getij aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. Bij de maquette konden de klanten aan een van de medewerkers van Woongoed Middelburg en Dingemanse Makelaars vragen stellen over het project. Gesprekken met po tentiële kopers lopen inmiddels. www.panoramastromen- ujijk.nl. De Boekenmolen in Meliskerke heropent morgen en dat wordt gevierd van 9.00 tot 18.00 uur. Eigenaar Willy Wouters vond het hoog tijd voor een gron dige vernieuwing: "Ik ben tien jaar bezig en ik merkte toch al langere tijd dat het interieur uit haar vel barstte. Daar stond een tafeltje, daar een kratje, daar een schraag met een plank erop. Op een beurs zag ik zulke prachtige tafels dat ik daar heel veel zin in kreeg. Een totale verandering is het geworden, alles veranderd, nieuwe kasten, nieuwe tafel, de etalage. De nieuwe balie staat nu voorin. Belangrijke ruimtewinst is dat de trap vanaf het midden naar achteren verhuisd is. Klan ten zeidén voorheen 'wat heb je toch een leuke winkel, maar hij staat tjokvol'. Dat imago is er nu af. We hebben nog steeds een groot aanbod in boeken, kan toorartikelen, inktcartridges, agenda's en kalenders." De Boekenmolen is overzichtelijk ingericht, alles per soort en boeken op alfabet. De bo venverdieping blijft zoals voorheen gereserveerd voor tweedehands boeken. De Boekenmolen verkoopt alle soorten lectuur en boeken, van streekroman tot litera tuur. Het nieuwste boek 'De Schelde' is al een week bin nen. "Goed bij blijven, dat is belangrijk", weet Willy, "Ik lees zelf veel, dan kun je klanten adviseren." Vanwege de vernieuwing komt donder dag Kees Slager. Hij is dan spelleider bij het Zeeuwse Triviantspel Even Dienke. Rond 19.30 uur voelt hij vier spelkandidaten, die wel iets van Zeeland afweten, aan de tand. De winnaar krijgt het spel mee, de anderen een aanvullingsset Triviant. De Boekenmolen, Molenweg 1, Meliskerke, 0118-562341 www.de-boekenmolen.nl Vorige week openden Chantal en Wilco Poppe Het Kralen hoekje in de Vlissingse Sint Ja- cobsstraat. Het kralenhoekje is een paradijs voor het maken van sieraden met kralen. Er worden work shops gegeven en er is verkoop van zelfgemaakte sieraden. Voor Chantal was het al tijden haar hobby: "Wij hadden al een tijdje een webwinkel Kijkhoekje. nl. Dat liep dermate goed dat we bedrijfruimte zochten. Wij kwamen dit pandje tegen, een hele leuke winkel voor onze branche. Mensen kunnen hier zien wat het is, kijken en voelen. Het kwam wel voor dat mensen een kleur bestelden die het net niet was. Hier kun je zien wat je koopt. Het scheelt je de ver zendkosten en je kunt de aan tallen kopen die je wilt." In de gezellig ingerichte winkel zijn de kralen overzichtelijk uitgestald, per soort in kleine bakjes. Kra len in vele vormen en variaties, ronde kralen, metal-look, en fa cet glaskralen. Trendy kleuren van nu zijn fuchsiapink, petrol, de zilvertinten en bling-bling. "Tsjechische glaskralen zijn heel gewild", weet Chantal, Je mag zelf in de winkel je ketting of armband maken en ik kan daar, zo nodig, bij helpen. Ik heb hier rijgdraad en alle benodigdheden om je eigen creatie te maken. Lekker bezig zijn en iets unieks voor jezelf maken." Chantal or ganiseert kinderfeestjes en heeft kant-en-klare schoenpakketjes ook leuk onder de kerstboom. Startpakketten en kralenpakket- ten in diverse stijlen. Er is nog plaats voor de Kinderworkshop op 8 december, een voor de ge wone workshop 19 november (Delfts blauw kettingen en arm banden) en 28 november. Het kralenhoekje, St. Jacobs- straat 17, Vlissingen, telefoon 0118-851422 en 0619617516 www.kijkhoekje.nl Inge Hallo met Toyota Yaris is er klaar voor. LEON JANSSENS Het Kralenhoekje Vlissingen FOTO LEON JANSSENS

de Faam | 2010 | | pagina 20