Ritje met de zonnetrein Trek de aandacht met je evenement Boek met hou van honderd lH0LLAr wandelingen Reageer op de column van Henk Spaan Nederlands Kamerkoor Engelen in de kunst BN'ers graag In de agenda Natuurwandeling Geef je mening Concertkaartjes Klik&Wsn Win kaarten voor het zondag 28 november Sint Jacobskerk, Vlissingen HpwHI Bob Dylan eerbetoon Kraam Terre des Hommes Dansen in de Zwaan Lopen met Sinterklaas RestoRank Winnaars Ons bin de leste Nachtelijke première Harry Potter Wie heeft er verstand van? Senioren rijden dinsdagen in november met de zonnetrein door Vlissingen De huizen waren vroeger mooier op de boulevard ga snel naar www.de-faam.nl Beste Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 november 2010 De Faam pagina 12 www.de-faam.nl www.de-faam.nl X» KJ OM 9t lUTV-v ft www.de-faam.nl -£mm Vlissingen De zanger Dylan Noten boom geeft op vrijdag 19 no vember een optreden in café 2x Bellen aan de Walstraat 9 in Vlissingen. Deze avond is een eerbetoon aan Bob Dylan en bestaat uit drie sessies van een half uur. Aanvang is om 21.30 uur. Middelburg De vrijwilligers van Terre des Hommes staan van dins dag 23 november tot en met zaterdag 4 december met een kraam in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De vrij willigers staan daar met een keus uit de winkel en met al lerlei kerstspulletjes. Ook de handwerkclub is aanwezig met eigen gebreide truien en andere zelfgemaakte, nuttige en mooie artikelen. Oost Souburg Dansschool Bras houdt zater dag 20 november een gezel lige dansavond voor iedereen in Wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg. Jong en oud, beginner of gevorderde dan ser: iedereen is welkom. In de zaal is live muziek aanwezig en de dansavond begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 6 euro. Vlissingen Wandelsport vereniging de Vrolijke Tippelaars houdt op zaterdag 27 november haar traditionele Sint Nicolaas- wandeltocht. Er zijn routes uitgezet over 5, 10, 15 en 25 kilometer. Op de rustplaats ontvangen deelnemers een beker warme chocolademelk. De starttijd voor de 25 kilometer is 9.00 uur en de overige afstanden tussen 10.00 en 13.00 uur. De start is bij clubhuis Zee land Sport aan het Baskens- burgplein in Vlissingen. Sin terklaas en zijn Pieten zullen enige tijd op de rust aanwezig zijn. Meer informatie is ver krijgbaar via 0118-464753. Oost Souburg RestoRank wordt elke derde vrijdag van de maand ge houden in De Rank, de zaal achter De Wijngaardkerk in de Kanaalstraat in Oost-Sou burg. De eerstvolgende keer is vrijdag 19 november. Het is voor mensen die het moeilijk vinden de eindjes aan elkaar te knopen of voor mensen die alleen zijn. De maaltijden be ginnen om 18.00 uur en op geven kan via 0118-629928. Deelname kost 2,50 euro per persoon. Walcheren De winnaars van het boek Ons bin de leste zijn bekend. In een lezersactie in deze krant waren vier boeken te winnen. Het boek gaat over de laatste vrouwen, die nog dagelijks in de Walcherse streekdracht lopen. De ge wonnen boeken zijn inmid dels verzonden aan F. Wil- lemsen in Middelburg; J. de Bruijn in Zierikzee; M. de Vries in Arnhem en W. Jans- sens in Vlissingen. www.de-boekenmolen.nl Vlissingen Na lang wachten is het einde lijk weer zover. Op woensdag 17 november gaat de nieuwe Harry Potter film in premiè re in CineCity in Vlissingen. Speciaal voor alle fans die niet kunnen wachten, zal CineCity de film vertonen om 1 minuut over twaalf. In dit eerste deel van het laat ste Harry Potter-boek gaat Harry op zoek naar gruzie- lementen die nodig heeft om Voldemort te stoppen. Meer informatie en kaarten bestel len www.cinecity.nl. Vlissingen Elke derde zondag van de maand houdt café 2x Bellen aan de Walstraat 9 in Vlis singen de Brainz quiz. Deze bestaat uit 50 vragen over de meest uiteenlopende onder werpen zoals. De teams be staan uit minimaal vier per sonen en er zijn leuke prijzen te winnen. Het begint om 17.00 uur en deelname kost 2,50 euro. Opgeven kan via 2xbellen@zeelandnet.nl of een uur voor aanvang. "Ik heb vroeger in de Vlissing- se binnenstad gewoond. Die tijd mis ik en dat werd tijdens de rondrit met de zonnetrein aangewakkerd", bekende M. Goedhart (96) vorige week dinsdagmiddag. Door Marcel van der Voort Vlissingen Samen met tweeënveertig andere ouderen heeft ze met Stichting Werkt Voor Ouderen een uitstapje gemaakt en zag de bijzondere plekjes van haar stad weer terug. "De huizen waren vroeger mooier op de boule vard. Als klein meisje liep ik in de storm door het water", ver telt ze. Als de zonnetrein over de groene boulevard rijdt, roept G. Stoel (66): Hier zochten wij vroeger kreukels en aten die la ter op." Pieternella van Oorschot (87) is nog steeds trots op haar geboortestad Vlissingen, maar: "Veel van de gebouwen zijn ver knoeid. Eerst was het mooier." A. Meur (76) komt eigenlijk uit Souburg, maar woont vanaf haar negende levensjaar in Vlis singen. "Het allermooiste vind ik de boulevard", verklaart ze. Henk van Vlimmeren (80): "De boulevard hoort bij de mooiste van Europa." Dus het is niet vreemd dat Maria Lepping (74) het rijden langs de Wester- schelde het allermooiste van de rondrit vindt. Huib van Noor den (79) vindt opvallend genoeg de sportvelden de fraaiste plek jes van de stad. De zonnetrein stopt op de Piet Heinkade voor Tall Ship Astrid. De ouderen eten erwtensoep en de verhalen blijven komen. Anna van Vlim meren (79) geniet de hele rit van het uitzicht. Ze houdt van de Vlissingse sky line. De hele maand november rijdt de zonnetrein dinsdagsmiddag voor Werkt Voor Ouderen. Informatie: iuiuiu.iuerfetvoorouderen.nl In de Michaëlskerk aan het Dorpsplein te Koudekerke is op woensdagavond 24 november om 20.30 uur een dialezing over engelen in d ekunst. De lezing is de afronding van de tentoonstelling in de kerk van John Muller uit Koudekerke. Voor aanvang van de dialezing is er een Oogstdankdienst om 19.00 uur. Informatie over de lezing via 06-44653609.

de Faam | 2010 | | pagina 12