BLAUW GERUITE KIEL VEILIG ONDER NEMEN VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN OPENBARE VERGADERING DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG VLISSINGEN ONTVANGT KEURMERK VEILIG ONDERNEMEN MAG IK Ml) VOORSTELLEN INFORMATIEVE BIJEENKOMST BELEIDSPLAN MENSONTWIKKELING KEURMERK WERK IN UITVOERING C E M c E N T E WOENSDAG 17 NOVEMBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Gemeenteraad Donderdag 25 november 2010 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6a. Schriftelijke vragen 6b. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Bouwplan Groote Markt 8.2 Prijsverlaging en welstands- vrij bouwen voor de vrije kavels in project Beatrixlaan 8.3 GGD Zeeland, begroting 2011 8.4 Aanbieding ontwerp 3de begrotingswijziging 2010 en ontwerp 1ste begrotings wijziging 2011 Openbaar Lichaam 8.5 jaarrekening 2009 Schelde- mond College 9. Commissie onderzoek geloofsbrieven 10. Moties 11. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Woensdag 24 november 2010, aanvang 19.30 uur. Wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg Agenda 1. Opening 2. Huishoudelijke zaken 3. Afscheid en benoeming 4. Leefbaarheidsonderzoek pauze 5. Presentatie wijkgericht werken 6. Rondvraag 7. Sluiting www.platformsouburg.nl Het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) is een feit. Ondernemers, gemeente, politie en brandweer ontvangen woensdag 17 november 2010 de Ie HBD-ster uit handen van het Hoofdbedrijfschap Detail handel (HBD). Deze bekroning is het resultaat van het opzetten van een structurele samenwerking tussen de genoemde partijen voor een schoon, heel en veilig winkelgebied in Vlissingen. Driehonderd woorden mag ik gebruiken en daar maak ik nu graag gebruik van om mijzelf aan u voor te stellen. Volgende maand hoop ik 56 jaar oud te worden dus ik ben in de bloei van mijn leven. Vanuit dat gegeven wil ik mij nog vele jaren voor Vlissingen inzetten. Om misverstanden te voorkomen, als ik zeg Vlissingen dan bedoel ik natuurlijk ook Ritthem en de beide Souburgen. In beginsel bestuurlijk onder dezelfde paraplu, maar in de praktijk door de verschillende karakters inmiddels complementair aan elkaar. Na een technische opleiding ben ik in de maritieme sector gaan wer ken. Zowel op het water als later op de wal. Een zeer interessante baan als maritiem verkeersleider. Het reilen en zeilen in de Zeeuwse Delta kent geen geheimen voor mij. Als raadslid van de Lokale Partij Vlis singen doe ik daar mijn voordeel mee. Deze laatste opmerking is een opstapje naar de volgende vraag: "Waarom lid van een lokale partij Het antwoord is simpel: "Omdat ik Vlissingen wil besturen zonder politieke dogma's". Voor mij betekent dat, indien het nodig is, beslissingen nemen zon der daarbij te moeten voldoen aan een politieke kleur. Simpeler en zuiverder kan het volgens mij niet. Het werk van een raadslid is daar entegen niet simpel. Je weet eigenlijk niet waar je aan begint. Voor iemand met belangstelling voor de publieke zaak is er natuurlijk niets mooier. Dat het veel inspanning kost, is al ingefluisterd door partijgenoten. Vergaderen, lezen en weer vergaderen. Kennis maken met alle instanties waar je mee te maken krijgt. En vooral: "Luisteren naar de kiezers". Dus ik hoor graag van u. Mijn ervaringen worden in een volgende raadscolumn opgetekend. Raadslid John Dooms, fractie LPV e-mail johndooms@zeelandnet.nl De samenwerking is verwoord in een actieplan. De gemeente gaat zich inzetten om de werkzaamhe den van bijzondere opsporings ambtenaren beter af te stemmen met de politie. Vanuit haar regu liere taak is het schoon en heel maken van de winkelstraten en het straatmeubilair een blijvend aan dachtspunt. De Vereniging Winkel centrum Vlissingen organiseert trainingen voor ondernemers en werknemers om hen meer weer baar te maken tegen agressieve en bedreigende personen. De politie en brandweer geven voorlichting aan ondernemers over zaken die met (brand)veiligheid hebben te maken. Ook ontvangen onder nemers in Vlissingen-centrum in formatie over beveiliging van hun winkel en mogelijke subsidies daar voor. Samenwerking Op initiatief van Centrummanage ment Vlissingen is er begin 2010 een samenwerking gestart tussen onder nemers, gemeente, politie en brand weer. Hoofdbedrijfschap Detailhandel heeft dit inititiatief ondersteund. Doel van de samenwerking is het winkelge bied schoon, heel en veilig te maken. Over twee jaar worden de maatrege len en de samenwerking opnieuw bekeken. De werkgroep ontvangt dan eventueel een 2e HBD-ster. Het gezamenlijk bestuur van Lét ADZ, de Sociale Dienst Walcheren en de Kredietbank Walcheren houdt een informatieve bijeenkomst met de raad- en commissieleden van de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere. Onderwerp is het concept beleidsplan Mensontwikkeling. U kunt deze bijeenkomst bijwonen op dinsdag 23 november 2010 van 19.30 tot 21.30 uur in de raadzaal van de gemeente Middelburg, Ka- naalweg 3 te Middelburg (ingang oostzijde van het Stadskantoor). Grote Abeele Maandag 8 november 2010 is gestart met de werkzaam heden aan de Grote Abeele. De eerste fase is van hét Koopmansvoetpad tot aan de Oude Vlissingseweg en duurt van 8 november tot 24 december 2010. De tweede fase is van de Lekstraat tot aan het Koopmansvoetpad en start maandag 17 januari 2011Naar alle waarschijnlijk heid kunnen de werkzaamhe den worden afgerond op vrij dag 18 februari 2011. www.vlissingen.nl/ werklnuitvoering besloten maatwerk te verlenen. Ter inzage Het besluit en de bijbehorende stuk ken liggen tot en met 29 december 2010 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen. nl). Op verzoek kan er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven wor den op de voornoemde stukken. Bezwaar Tegen ons besluit kan iedere belang hebbende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking van de beschikking, schriftelijk bezwaar aantekenen op grond van de Alge mene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemees ter en wethouders van Vlissingen. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat tenminste naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Beroep en voorziening Na onze eventuele beslissing op bezwaar is beroep door belangheb benden mogelijk bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzitter van dit rechtscol lege beslist tevens over een verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening. Belanghebbenden kunnen een gemotiveerd verzoek indienen mits zij tevens een bezwaarschrift hebben ingediend. Een verzoek om schorsing dan wel een voorlopige voorziening wordt alleen toegewezen als onverwijlde spoed dit vereist, gelet op de betrokken belangen. U moet een afschrift van uw bezwaarschrift dan wel beroepschrift bij het ver zoekschrift om een voorlopige voor ziening overleggen. Als tegen de beslissing op bezwaarschrift beroep wordt ingesteld, moet griffierecht worden betaald. Dit geldt ook voor een verzoek om voorlopige voorzie ning. Informatie hierover kunt u ver krijgen bij de Raad van State (tel. 070-3624871). Bekendmaking beleidsregel briefadres Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 9 november 2010 hebben besloten vast te stellen de Beleidsregel inzake brief adres in de gemeente Vlissingen. Een briefadres is niet alleen een adres waar post aankomt, maar waar er ook zorg voor wordt gedra gen dat de post de betrokkene bereikt. Een briefadres is alleen mogelijk als betrokkene geen woonadres heeft. De aanmelding wordt altijd gedaan in de gemeente waar het briefadres zich bevindt. Een briefadres kan tijdelijk worden toegekend aan mensen die geen vast woonadres hebben. Briefadres- beleid is wenselijk om fraude tegen te gaan. Daarom zijn criteria gefor muleerd die gelden voor het brief- adresbeleid in Vlissingen. De beleidsregel ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantoor uren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Kennisgeving van grondexploitatie Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op de volgende over eenkomsten over grondexploitatie hebben gesloten als bedoeld in artikel 6.24 Wet ruimtelijke ordening: Op 18 oktober 2010 met betrek king tot het perceel Paspoort straat 2 te Oost-Souburg, aan gaande de herontwikkeling van betreffend perceel met een com merciële- en een woonfunctie. Op 1 september 2010 met betrek king tot het perceel Vrijburgstraat 40 te Vlissingen aangaande de realisering van drie woningen. De gemeente is bereid medewerking te verlenen aan deze ontwikkelingen op deze percelen door middel van het volgen van een bestemmingsplan procedure. Een zakelijke beschrijving van de inhoud van de overeenkomst ligt vanaf 18 november 2010 twee weken ter inzage in het gemeente huis. Voor meer. informatie over de overeenkomst kunt u contact opne men met de mevr. E. Jasperse, tel: 0118-487367. Kennisgeving van grondexploitatie Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij ter uitvoering van het besluit d.d. 15 december 2009, op 18 december 2009 een overeen komst over grondexploitatie hebben gesloten, als bedoeld in artikel 6.24 Wet op de ruimtelijke ordening, met de woningcorporatie L'escaut woon- service. De overeenkomst heeft betrekking op de herstructurering van het Mid dengebied fase II en de Groote Markt. Het college van burgemeester en wet houders is bereid medewerking te verlenen aan de realisering van de verschillende deelprojecten in deze herstructureringsgebieden door mid del van het afwijken van de geldende regels van respectievelijk de bestem mingsplannen Middengebied en Binnenstad. Een zakelijke beschrij ving van de inhoud van de overeen komst ligt vanaf 18 november 2010 vier weken ter inzage in het gemeen tehuis. Voor meer informatie over de overeenkomst kunt u contact opne men met de afdeling Strategie Beleid en Projecten (tel: 487316). Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat on derstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhou ding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. Boulevard de Ruijter 416 H. Liu, geb. 12-11-1978 L. Tan, geb. 30-07-1982 H.G. Witkowski, geb. 09-01-1954 Groenewoud 76 P. Zhang, geb. 23-11-1988 Hercules Segherslaan 6 M. Rovira Santa Cruz, geb. 12-02-1988 Hercules Segherslaan 114 F.B. Richard, geb. 10-12-1988 Hercules Segherslaan 124 J. Arevalo Pamies, geb. 23-04-1985 Hercules Segherslaan 134 I.M. Curuia, geb. 20-01-1987 Hercules Segherslaan 196 Y. Zhao, geb. 02-06-1989 Hercules Segherslaan 216 Ong Hui Lin, geb. 10-08-1991 Hercules Segherslaan 226 C. Pueyo Cancer, geb. 29-08-1988 A. Sancho Pel, geb. 23-08-1987 R. De Toro Castillo, geb. 16-06-1985 Hercules Segherslaan 242 J.I. Ibanez Soria, geb. 07-08-1985 Simon de Vliegerlaan 46 Z. Wang, geb. 21-08-1986 X. Yang, geb. 28-04-1990 Op grond van de Algemene we bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaa: maken bij het college. De termijr voor het indienen van een bezwaar schrift is zes weken en vangt aan i dag na de datum van deze publicatie Het ondertekende bezwaarschrif moet bevatten de naam en het adre: van de indiener, de datum en eer omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaarschrift zich richt Ook moet de bezwaarmaker gemoti veerd aangeven waarom hij of zij he niet eens is met het besluit. He- bezwaarschrift moet worden gerich aan burgemeester en wethouders var Vlissingen, Postbus 3000, 4380 G\ Vlissingen. Vlissingen, 17 november 2010 B&W Vlissingen, Postbus 3000 4390 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11