Nieuwe GGD campé jongeren weerbaard uitvaart regelen via internet STABII0 LowBudgetPC voor betere prijzen 24 uur per dagf 7 dagen per week ook vooraf vast te leggen Naar een film, concert of optreden? Littooij VanEijk LowBudgetPC 529,- Win een veilige fietstas In de agenda Klik en win BELLAMYPARK VLISSINGEN TEL. (0118) 418864 ASUS K50IJ systeem www.lowbudgetpc.nl Ook voor reparaties 1 Tandprothetische Praktijk Schippers Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, ook op implantaten www.tppschippers.nl Zeg duidelijk 'nee' tegen ongewenste seks! Opening van Verpleeghuis Picassoplein Sinds 2006 DIEZESTRAAT 43 OOST-SOUBURG 0118-216783 Ook verzorg ik uw haar en make-up voor bruiloften en andere feestelijkheden. Informeer ook eens naar de workshop make-up of de mogelijk heden voor kinderpartijtjes. noon o/Htye/i of mee/* ui/or/mtlie Of/S* - 2/ <Sr? Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl 10% korting op het hele Stabilo assortiment tot en met 5 december 2010 Segeersstraat 31, Middelburg, 0118-681708 Herenstraat 17 Middelburg (centrum) 0118-617057 Degelijke ASUS laptop voor alledaags gebruik. Voorzien van Intel T4500 processor, Windows 7 64 bit, 3 Gb geheugen 500 Gb harde schijf, webcam, kaartlezer en Intel Graphics. 2 jaar garantie accu .1 jaar vlotte PC voor J internet, studie, foto's enz. S Intel Core Ï3-540 3.06Ghz 4MB Intel chipset H55 mATX moederbord Intel VGA en Realtek. Audio LAN aansluiting en kaartlezer 4Gb Kingston geheugen DDR3 Samsung 500Gb harde schijf 7200rpm. DVD brander 22x +/- Dual Layer SAT A 6SUSB achter en 2xUSB voor Microsoft Windows 7 premium met DVD 2 jaar garantie op hardware defecten Voor meer PC's en onderdelen zie onze uitgebreide website Openingstijden winkel: dinsdag t/m vrijdag 10.00 u -17.30 u. zaterdag 10.00 -17.00 Donderdag koopavond 18.30 u - 20.30 u Vanaf nu ook - Haal en breng service - Kleine reparaties op locatie - Bezorgen en/of aansluiten van uw nieuwe PC Vraag naar die tarieven N standaard - - 1; www.de-faam.nl "Ik ben blij met de vorige week begonnen campagne 'Maak seks lekker duide lijk'. Het maakt jongeren weerbaarder tegen onge wenst seksueel gedrag. Ik heb ook iets vervelends meegemaakt", bekent Mascha (17) op de Mid delburgse Markt. Marcel van der Voort Middelburg "Ik ben na een feest dron ken in een auto van een man gestapt en zoende met hem. Hij probeerde van alles en ik werd boos. Daarna ben ik snel uitgestapt", verduidelijkt ze. Ook Tamara (16) heeft een ervaring: "Als ik met mijn drie jaar oudere vriend zoende wilde hij verder gaan. Ik was er niet aan toe. Dat vertelde ik hem, maar hij zei dat meisjes van mijn leeftijd wel seks hebben. Ik heb met mijn moeder gepraat en die zei dat ik het moest uitmaken met hem." Te snel Sander (13) vindt de cam pagne een goede zet. "Het moet duidelijk zijn voor de mensen", stelt hij. Zijn ma tje Gylian (14): "Het is be langrijk dat jongeren weer baarder worden. Er wordt te snel met iedereen gesekst." Soraya (18) heeft het idee dat ongewenst seksueel ge drag op Walcheren meevalt. "Als het mij overkomt zal ik een woeste blik of een mep geven", reageert Soraya. Campagne GGD De campagne in Zeeland is in gang gezet door de Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst (GGD). Naast het weerbaar maken van jongeren leert het ze - ook grenzen aan te geven. Uit GGD onderzoek blijkt dat acht tien procent van de meisjes en vier procent van de jongens gedwongen is tot een seksuele handeling. "Dat is veel, zeker wat betreft de meisjes", zegt Maud (18) geschrokken. En vervolgt: "Ik denk niet dat dit mij gaat overkomen. Om dat ik duidelijk aangeef wanneer een jongen moet stoppen." Het zijn echter niet alleen jon gens en mannen die grenzen negeren. "Bij mij was het mijn vriendin die steeds seks wilde en niet ik", geeft Jochem (17) uit Westkapelle toe. En ver klaart: "Ik ben gelovig en wil pas seksueel contact tijdens het huwelijk. Wij hebben erover ge praat. Ze snapt het en we gaan door met elkaar." Dwingen De drie Vlissingers Melissa In de tweede week van november zijn er aller lei feestelijke activiteiten rondom de opening van verpleeghuis Picasso plein in Vlissingen. Op donderdag 11 novem ber wordt het verpleeg huis officieel geopend. Burgemeester W. Dijkstra van Vlissingen zal samen met een bewoner van het verpleeghuis de openings handeling verrichten. Deze staat in het teken van het thema Picasso. Daarmee is het feest nog niet voorbij, want ook op 10 en 12 november is er nog van alles te doen in verband met deze ope ning. Het verpleeghuis wil ook een functie vervullen voor de bewoners in de wijk, daarom is er op woensdag 10 november koffie met gebak voor de naaste buren, de bewoners van het ap partementencomplex Vida. Komende vrijdag worden alle bewoners en medewerkers van verpleeghuis Picassoplein ge trakteerd op een feestmaaltijd in de recreatiezaal. Zij kunnen genieten van een Spaans buffet met heerlijke mediterrane ge rechten. Naast het buffet zullen de koks van De Brasserie van Ter Reede aan het kookeiland gerechtjes klaarmaken voor de gasten. Verpleeghuis Picassoplein is een kleinschalig verpleeghuis met vier woningen voor elk zeven bewoners. Iedere woning be schikt over een mooie, ruime en zonnige woonkamer met keukenblok. Iedere bewoner heeft een eigen zitslaapka- mer. Het is een compact gebouw gelegen in de wijk Nieuw Bonedijke met uit zicht over de gracht en de tegenovergelegen wijk. In april zijn de bewoners van het tijdelijke verpleeghuis Weyevliet verhuisd naar ver pleeghuis Picassoplein. Ook zijn enkele kamers betrokken door nieuwe bewoners die zich hebben aangemeld voor verpleeghuiszorg. Er wordt gewerkt volgens het concept van belevingsgerichte zorg. Stagiaire HBO-V Christina van Biemen en Leo Meijaard van de G

de Faam | 2010 | | pagina 2