r r f r Hoogste punt woonzorgcomplex Dokstraat Seniorenraad zoekt leden Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis Commissie Ruimte en AB op 1 en 2 november Wijziging datum raadsvergadering Identiteitskaart voortaan gratis? Nieuwjaarsbijeenkomst op 8 januari yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 oktober De Faam pagina 8 Een parelkettinkje noemt wethou der Albert de Vries al de voorzie ningen die in Arnemuiden tot stand zijn en worden gebracht; nieuwe school, sportvoorzieningen, ver keersmaatregelen, opwaardering van het dorp en dan vorige week het hoogste punt van het woon zorgcomplex aan de Dokstraat. Dat het woonzorgcomplex in een behoefte voorziet blijkt wel uit het feit dat al 25 van de 28 woningen verhuurd zijn. Het is van belang dat de mensen in hun eigen omge ving ouder kunnen worden met de voorzieningen die daarbij horen. In Middelburg zijn al 20 van de 32 woonservicezones gerealiseerd en gemeente Middelburg is blij dat er nog gebouwd wordt in deze tijd,. Foto: Aart van Belzen Wilt u zich sterk maken voor de be langen van de Middelburgse senio ren? Geef u dan op als lid voor de Seniorenraad. De gemeente Mid delburg zoekt senioren om de Seni orenraad Middelburg te versterken. De Seniorenraad adviseert het col lege van b&w over de specifieke behoeften en belangen van Middel burgse senioren. Ze hebben regel matig overleg met zorginstellingen, Klaverblad, platform Wmo en .de verantwoordelijk wethouder. De tijdsbesteding is, afhankelijk van de functie die men bekleedt, ongeveer een halve dag per week. Meer informatie vindt u op de web site www.middelburg.nl onder de rubriek Wonen en Leven Senio ren. U kunt uw motivatie en CV mailen naar c.de.jonge@middel- burg.nl. Sluitingsdatum is 12 no vember. Overheid: grijp in! Betaald werk hebben maakt gelukkig Half maart verscheen er een op merkelijk rapport van het Sociaal en Cultureel Planbureau. Socioloog Patricia van Echtelt vermeldde hierin de resultaten van haar on derzoek naar het welbevinden van werkenden en nietwerkenden in 1995 en in 2007. Haar conclusie: de kloof tussen werkenden en niet werkenden is de afgelopen jaren groter geworden. Werklozen wor den steeds somberder terwijl wer kenden daarentegen juist steeds gelukkiger worden. Een van haar verklaringen hiervoor is dat arbeid in onze samenleving steeds be langrijker is geworden. Als je dus niet werkt, is dat tegenwoordig veel vervelender dan een paar jaar geleden. Werklozen schamen zich en voelen zich buitengesloten. Mensen die wel actief zijn in het ar- beidproces ontlenen daar hun iden titeit aan en doen veel sociale contacten op de werkvloer op. Wanneer dergelijke problemen worden geconstateerd dan leidt dit vaak onmiddellijk tot een oproep aan de overheid om hier iets aan te doen. De staat moet ingrijpen om er voor te zorgen dat de kloof kleiner wordt. De reacties van politieke partijen op het probleem laten zich voor spellen. Linkse partijen roepen moord en brand en stellen dat het oneerlijk is dat werkende mensen gelukkiger zijn. Zij stellen nieuwe inkomstenbelasting voor, 'de ge- luksbelasting'. Een verhoging van de werkloosheidsuitkering kan hiermee worden betaald. Meer geld maakt misschien wel gelukki ger. Het welbevinden van de wer kenden zal echter zeker afnemen als ze nog meer geld kwijt zijn aan de fiscus. Daarmee wordt in de gewenste geluksnivellering in ieder geval bereikt. Rechts bekijkt het probleem vanuit een andere hoek. Zij zijn van me ning dat het vervelend is dat niet werkenden somber zijn. Hun aan pak is simpel, als de overheid er voor kan zorgen dat er meer men sen aan het werk komen, zullen er ook meer mensen gelukkiger wor den. De rechtse aanpak geniet zonder meer voorkeur ook in het licht van ■een andere conclusie uit het rap port van Patricia van Echtelt. Zij schrijft dat werklozen wel degelijk aan de slag willen maar dat ze te gelijkertijd vrijwel geen moeite doen om een baan te vinden. Ze zijn vaak lethargisch en het ont breekt hen aan een prikkel om aan de slag te gaan. Het geluk in ons land is gediend bij het activeren van de werklozen en niet bij het bestraffen van de werkenden. Een mooi voorbeeld van utilitarisme zoals de grondleg gers van het klassieke liberalisme het bedoeld hebben. Benno Nieuwenhuis Raadslid WD bnieuwenhuis@online.nl Maandag 1 november vergadert de commissie Ruimte gevolgd door de commissie Algemeen bestuur op dinsdag 2 november. Om 19.30 uur bent u van harte welkom in het stadskantoor om deze vergaderingen bij te wonen. Een commissievergadering is ter voorbereiding op de raadsvergade ring, die gehouden wordt op maandag 8 november. In een commissie worden geen besluiten genomen. De commissie Ruimte gaat het hebben over deelname aan het Europees project verlichting. Voorafgaand aan de behandeling van dit agendapunt geven ondernemers uit de binnenstad een presentatie over accentverlich ting. De commissie Algemeen Bestuur behandelt de Programmabegroting 2011. Aan de orde komen onder andere ook de parkeeropbrengsten, wij zigingsverordeningen op de heffing en de invordering van de gemeente lijke belastingen en rechten 2011 en de evaluatie Koninginnedag 2010. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de com missie is behandeld, krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn: Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Ter inzage Agenda's met de bijbehorende voorstellen van vergaderingen zijn te be kijken op www.middelburg.nl. Klik op de banner 'vergadering gemeente raad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. De raadsvergadering van november staat gepland op maandag 8 en dinsdag 9 november. Waarschijnlijk gaat het lukken om de raadsverga dering te beperken tot maandag 8 november. Als het de gemeenteraad niet lukt om alle punten te behandelen, dan is er alsnog een extra verga dering op dinsdag 9 november. De vergadering van maandag 8 novem ber begint om 19.30 uur in het stadskantoor. Het gerechtshof 's-Hertogenbosch heeft 7 oktober beslist, dat ge meenten een identiteitskaart (ID-kaart) voortaan gratis moeten ver strekken. De uitspraak heeft echter nog geen definitieve rechtskracht. Tegenwoordig gebruiken burgers een ID-kaart in de meeste gevallen om zich te identificeren en minder vaak voor privédoeleinden. Zo is iemand verplicht zich te identificeren als hij gaat werken of een uitke ring aanvraagt. Ook bij het gaan stemmen is een ID-kaart verplicht. In al deze situaties bestaat een wettelijke identificatieplicht. Het enige privébelang voor het aanschaffen van een ID-kaart is om bin nen de Europese Unie te mogen reizen. Daarom is het gerechtshof van mening dat het overheidsbelang bij een ID-kaart voorop staat. In dat geval mogen leges niet meer worden gerekend, besliste het hof. Deze beslissing geldt niet voor paspoorten en rijbewijzen. De Hoge Raad be slist nog over de uitspraak van het gerechtshof. Wat betekent dit voor u op dit moment? Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen binnen zes weken na aan vraag van de ID-kaart een schriftelijk verzoek indienen tot terugbetaling. De gemeente zal wachten met de beslissing hierover, tot de Hoge Raad zich over het vonnis van het gerechtshof heeft uitgesproken. Foto: Jan Koole Op het stadskantoor komen telefoontjes binnen met de vraag wanneer de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg is. Die staat op voor 8 januari. Gemeente Middelburg houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere plek. In 2011 wordt de bij eenkomst met aangesloten de nieuwjaarsreceptie gehouden op zater dag 8 januari in 'Het Palet' met als thema Bouwen en Wonen. De middag duurt van 14.00 tot 18.00 uur. U bent van harte welkom.

de Faam | 2010 | | pagina 8