Walcheren JK Arsenaal erft bijzondere collectie schelpen Maak zelf uniek sieraad Kwa I ite itsfotograf i e ledereen gratis huidadvies Uit het Zakenhart van... "B Lietje van den Ham- Kalee laat levenswerk na aan Vlissingse attractie De Conus Geo graphus heeft gif om wel 15 men sen te doden. Zangers kunnen zich inschrijven voor twaalfde Scratch Messiah "B \y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 oktober 2010 De Faam pagina 30 Debby Vermaat in haar fotostudio FOTO LEON JANSSENS Een familieportret, een foto van jou alleen, van je zoon of doch ter, misschien wel met je opa of oma of gewoon met z'n allen. Het kan allemaal in de studio van PersPectief Fotografie of op locatie zoals het strand of in het bos. Je kunt je trouwdag vast laten leggen of foto's voor op een ge boortekaartje. Debby Vermaat, eigenaar PersPectief Fotografie, volgde met succes de opleiding aan de Fotovakschool in Apel doorn. Zij is in december zes jaar actief en heeft haar activi teiten uitgebreid: "Met pasfo to's maken volgens de officiële richtlijnen. Zeer betaalbaar en top kwaliteit. Ook nieuw zijn de geboortekaartjes in een ruim en gevarieerd assortiment. Met service aan huis of in het zieken huis waar ik een foto kan maken van de nieuwe baby voor op het geboortekaartje." PersPectief Fotografie maakt ook schoolfo to's op speelzalen en kinderdag verblijven en verzorgt dan zelf de afhandeling van de foto's qua bezorging en afrekening. Foto op canvas, een alumi nium print of foto's op glas. Voor portretfotografie, fami lie-, kinder en dierenportret ten, of bruidsreportage kan men van te voren wensen en mogelijkheden kenbaar maken. "Bovendien maak ik speciale albums, met een mooie lay-out en bijzonder goed afgewerkt. Vooral bij huwelijken een mooie, blij vende herinnering", aldus Debby. Bij PersPectief Foto grafie een groot assortiment aan fotolijsten in alle soorten en maten, van barok tot mo dern aluminium. PersPectief Fotografie is op maandag gesloten, even bel len van tevoren. Perspectief, Paspoortstraat 18, Oost- Souburg, informatie telefoon 0118-617174 www.perspectieffoto- grafie.nl r Karen Consen in haar schoonheidssalon.FOTO LEON JANSSENS Touch of Class, natuurlijke huid verzorging, door Karen Consen die dit voorjaar haar schoon heidssalon opende. Karen heeft ruime ervaring als schoonheids specialiste en besloot zelfstandig te gaan beginnen. "Begin jaren negentig ben ik tot schoonheids specialiste opgeleid in Devon, in Engeland. Het meest belangrijke van mijn beroep is iedereen het juiste advies te geven om de huid in optimale conditie brengen. Je kunt een afspraak maken alleen of samen.komen, ik leg de pro ducten uit en de behandeling. Vrijblijvend. Het gaat om het advies. Veel mensen weten niet wat ze kopen, er is zo veel in de markt. De cosmetica industrie is gigantisch groot en wij worden gebombardeerd met informatie en reclames zonder te weten wat er in de diverse crèmes zit en wat voor bijwerkende effecten deze hebben op de huid. De juist cosmetica helpt onze huid. Een gezonde huid biedt weerstand tegen weersinvloeden, aller gieën en huidkanker." Touch of Class werkt uitsluitend met de natuurlijke producten van Dr, Baumann, die geen con serveringsmiddelen, geen parfum en geen minerale oliën bevatten. Wel plantaar dige extracten, vriendelijk voor de huid, iedere huid kan deze producten verdragen. Geen huidirritatie, die ver dwijnt zelfs, en niet op die ren getest. Karen heeft ook producten voor thuisgebruik zoals Bleaching Crème tegen pigmentvlek-ken. Tevens ver zorgt zij in de schoonheids salon gezichtsbehandeling, epileren, harsen, peeling en goede huidverzorging. Ca deaubonnen vanaf 25 euro. Alleen op afspraak. Touch of Class, Gerstenakker 15, Arnemuiden, telefoon 06 8133 2982 Het Arsenaal in Vlissingen is de zeer gelukkige eigenaar geworden van een voor Eu ropa unieke schelpencollec tie. De verzameling bestaat uit duizenden schelpen afkomstig uit alle delen van de wereld. Vlissingen De collectie bevat veel'schelpen uit de Filippijnen, Indonesië en Californië, maar ook exempla ren uit de Middellandse Zee. Men kan hele kleine schelpen van maar twee millimeter zien, maar ook de grootste schelp ter wereld, de doopvontschelp. Ge zien het unieke karakter heeft de directie van Het Arsenaal beslo ten de schelpen in de herfstva kantie al tentoon te stellen. De definitieve tentoonstelling zal in de kerstvakantie geopend wor den door een speciale gast. Giftige harpoen Naast de kleinste en de grootste schelp, is ook de giftigste schelp ter wereld te zien. De Conus Geographus jaagt met een har poen over de bodem van ondiep water. Het dier heeft genoeg gif om wel 15 mensen te doden. De purperslak, die ook in Ne derland voorkomt, was in de Romeinse tijd meer waard dan goud. De kleurstof gewonnen uit deze slak werd gebruikt voor staatsiegewaden van vorsten, een nare bijkomstigheid was dat Lars van Ham, manager van Het Arsenaal, weet welke schelpen giftig zijn. FOTO PR deze vorsten naar vis stonken. Ook zijn wel vijftig verschillende Kauri soorten te aanschouwen, waaronder de Cypreae Moneta, die vroeger als betaalmiddel werd gebruikt. Voor maar vijf tigduizend moneta's kocht men in Zanzibar een mooie jonge sla- venvrouw. De schelpen waren bewoond door zowel inktvissen de nautilusschelp), slakken zoals de purperslak, heremietkreeften en andere inbrekers. In de verza meling bevinden zich ook dui zenden jaren oude fossielen van al deze dieren. Lietje van den Ham-Kalee De verzameling is afkomstig van Lietje van den Flam- Kalee. Zij werd geboren in Indonesië en begon hier als klein meisje met het verzamelen van schelpen. Lietje reisde als klein kind met haar familie over heel de wereld. De vrienden die zij tijdens haar reizen ontmoette zijn haar heel haar leven blijven helpen met het compleet maken van haar collec tie. Onlangs overleed Lietje. Haar verzameling is lange tijd verborgen .geweest, maar het toeval wilde dat haar kleinzoon een baan kreeg als Manager van Het Arsenaal. Hij besloot haar levenswerk open te stellen voor het publiek. Ieder kind ver zamelt schelpjes op het strand. Met deze tentoonstelling is Het Arsenaal weer een kinderdroom rijker. Vlissingen Sinds 2000 is de jaarlijkse Scratch Messiah in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een groot succes. Het enthousi asme van de koor- en orkest leden, solisten en dirigent is zo groot dat het bestuur van de Stichting Scratch Mes siah niet heeft geaarzeld om ook in 2011 weer een Scratch Messiah te organiseren. Deze twaalfde Scratch-dag wordt gehouden op zaterdag 19 maart. Ook deze keer zal de repetitiedag en de uitvoe ring van de Messiah 's avonds onder de bezielende leiding staan van dirigent Jules van Hessen. Balans Vanaf deze week kunnen zangers en zangeressen zich aanmelden voor deze twaalfde Scratch Mes siah in de Sint Jacobskerk. De samenstelling van het koor be staat uit sopranen, alten, tenoren en bassen. Het spreekt vanzelf dat er een zekere balans moet zijn in het totaal van deze vier stemsoor ten. Er is voor elke stemsoort een oefen-CD beschikbaar waarmee men thuis kan oefenen. De Stichting Scratch Messiah verzoekt met name geïnteres seerde tenoren en bassen niet te aarzelen om in te-schrijven zodat men snel tot een goede indeling van de vier stempartijcn kan ko men. In 2010 bestond het koor uit 220 zangers en zangeressen. De solo partijen worden gezongen door (semi) beroeps zangers en zan geressen. De orkestleden zijn in het algemeen vergevorderde of beroeps-musici. Inschrijven Alle zangers en zangeressen van Walcheren en verre om streken worden opgeroepen zich in te schrijven voor deze twaalfde Scratch Messiah. Opgeven kan via de web site www.sintjacobskerk. nl/scratch.htm Voor meer informatie kunnen znagers zich wenden tot Scratch Messiah Zeeland, Postbus 79, 4330AB Middelburg. e-mail: scratchmessiah@ zeelandnet.nl www.touchofclass.nl Bij Goudsmederij Atelier Zilver hand kunt u terecht voor hand gemaakte en zelf ontworpen sieraden. U kunt met het eigen ontwerp langskomen om dan samen met Sandra de Kruijk te kijken wat mogelijk is. Zilverhand is het juiste 'adres zo als het op maat maken van een ring, solderen van een armband, het zetten van een steen of repa raties. Zilverhand zit in het zelfde pand als kralenwinkel Beadle en naaicafé Stikgoed. Sandra de Kruijk studeerde in Schoonho ven. "Voor het maken van eigen sieraden geef ik workshops met Art Clay Silver. Hier kan men naar eigen ontwerp een zilveren sieraad maken, of je maakt iets aan de hand van een voorbeeld. Je gaat dezelfde dag met een mooi sieraad naar huis. Leuk voor een dagje uit met vriendinnen of een uitje met collega's." Tegenwoor dig is het helemaal in om zelf je eigen sieraden te maken want je hebt dan geen massaproduct maar iets unieks voor jezelf. Art Clay Silver is werken met echt zilver, maar wel eenvoudig te ver werken. Daarmee maak je in een handomdraai tal van bijzondere sieraden zoals oorbellen, ringen, armbanden. Atelier Zilverhand heeft ook Dancing Danglers waarmee jezelf je sieraad kunt samenstellen op basis van zilver met zirkonia, een keuze uit meer dan honderd verschillende be dels. Deze bedels zijn makkelijk te verwisselen wat steeds weer leuke combinaties oplevert. Om de sierraden uit haar winkel te kunnen dragen, schiet Sandra ook oorgaatjes. Ook voor hen die geen gaatjes willen, heeft ze leuke oorbellen in haar assorti ment. Voor de workshops van 5, 19 en 21 november zijn nog plaatsen beschikbaar. Informa tie: telefoon 0615540568 Gouds mederij Atelier Zilv-erhand, Sint Janstraat 32, Middelburg www.zilverhand.nl Sandra de Kruijk in Atelier Zilverhand. FOTO LEON JANSSENS

de Faam | 2010 | | pagina 30