Kinderen leren van Het Verlaten Hotel De reizenpagina van onze webwin kel: vol hotels Schoolvakanties van Walcheren en omstreken Altijd het eerste op de hoogte van het nieuws Drinken uit glas met dubbele Fabriekswinkel Hoteiweekendje Herfst - kerst - krokus Actueel wij willen dat mensen leren van de fouten die gemaakt zijn Stijlvol design Geschikt voor elke warmtebron, ook inductie! Magdalenastraat 2-4 Goes 4 kookpannen 1 steelpan 3 kookpannen 1 steelpan Keus uit 5 modellen 4-DELIG 79.- Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 oktober 2010 De Faam pagina 25 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Kinderen van Vlissingse scholen gaan op bezoek bij de interactieve tentoonstel ling 'Het verlaten hotel.' Die expositie is in het Van Doesburgcentrum, aan de Brouwenaarstraat 2. Door Marcel van der Voort Vlissingen De tentoonstelling is gebaseerd op het boek 'Het Verlaten Hotel', dat het waargebeurde verhaal vertelt van Ronny Sweering een jongetje dat opgroeide tijdens de Tweede Wereldoorlog in het Amsterdamse hotel van zijn ou ders. Hoofdpersoon "Het bijzondere is dat het verhaal alle expositiedagen aan de scho lieren wordt verteld door Ronald Sweering, de hoofdpersoon uit het boek. Hij is inmiddels ne gentig jaar. De hoofdrolspeler spreekt de kinderen aan omdat hij bijzondere dingen meemaakt. Ze identificeren zich met hem. Tijdens de expositie komen ze voor het jongetje, maar zien een oude man." Avonturen Oude mensen zijn ook kinde ren geweest en hebben avon turen beleefd", verduidelijkt Diana Boering van Kunstedu catie Walcheren. Naast de oude hotelbewoner komt ook Mirjam Elias, de schrijfster van het boek. Boering: "De kinderen uit groep zeven en acht gaan eerst de ten toonstelling bekijken, daarna vertelt Ronald zijn verhaal. En -iiij gaat vervolgens in gesprek met de scholieren, die ook vra gen mogen stellen." Er zijn een heleboel dingen die in het hotel zijn geweest op de tentoonstel ling te zien. Zoals een Perzisch tapijt. En verschillende artike len krijgen een plaats in vitrines. "Wij proberen de sfeer van het hotel te creëren door die oude spullen neer te zetten", meldt ze. Nooit vergeten Boering vervolgt: "Wij willen met deze interactieve tentoon stelling bereiken dat de Tweede Wereldoorlog nooit vergeten wordt en dat mensen leren van de fouten die gemaakt zijn. In oorlogstijd waren de media een groot iets en de mensen geloof den wat er geschreven werd. Nu zoeken de mensen zelf in formatie op via het internet en nemen de kranten die ze zelf willen lezen." Het bijzondere aan dit project is de koppeling tijdens de presentaties tussen verleden en actuele thema's als pesten en eerwraak. Het project vertelt de leerlingen over ge Diana Boering met het boek 'Het verlaten hotel'. beurtenissen tijdens de Tweede Wereldoorlog en maakt deze be spreekbaar. Boering: "Kinderen worden gepest omdat ze anders zijn. Ik denk dat het op Walche ren meevalt qua racisme. Dat het niet raar wordt gevonden dat een meisje met een hoofddoek in de klas zit. En dat daar ook Turkse en Marokkaanse jongetjes zijn." Meer informatie: 0118-414928. Op bezoek Kunsteducatie Walcheren haalt de interactieve tentoon stelling 'Het verlaten hotel' naar Vlissingen. Dinsdag 2 november is vanaf 9.30 uur de feestelijke opening en dan FOTO JASPER KARMAN. komt basisschool Louise de Coligny. Op andere dagen komen leerlingen van basis school Theo Thijssen, Het Kompas, De Vlieger en Het Vlot op bezoek. www.de-faam.nl tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113-21 11 11 ma 13.00 - 17.30 uur di 09.30 - 17.30 uur wo 09.30 - 17.30 uur do 09.30 - 21.00 uur vrij 09.30- 17.30 uur za 09.30- 17.00 uur

de Faam | 2010 | | pagina 25