3 'Vertekend beeld ontstaan over ZMF' Exclusieve Bose Life Style demonstratie J Brazilianen gaan het schip in Autorijden leer je zo Wereldse wijnen bij elkaar Win een exem plaar van 'Ons bin de léste' Ontastbaar Erfgoed Wijnencyclopedie 5 ORLD Tastbaar erfgoed Milieufederatie onder vuur vanwege kritische houding w 'in vier jaar tijd maar vijf keer naar de rechter' "B In de Harmonie Fast Ferry Kom op zaterdag 30 oktober tussen 10:00 en 17:00 langs in BCC Middelburg voor een demonstratie van Bose over Life Style systemen! Auto - Motor - Aanhangwagen - Theorie Fysiotherapie Bekken fysiotherapie Osteopathie Fysiotherapie, afspraak zonder wachtlijst! Healthclub Zeeland Gezond Schenge 4, Middelburg Tel. (0118) 632 050 info@zeelandgezond.nl www.zeelandgezond.nl Fitness, Medisch fitness, Zumba, Pilates, Pink-fit, Spinning, Seniorengym, Body shape Better sound through research Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 oktober 2010 De Faam pagina 17 www.de-faam.nl of WiNE o 'j'- r fL 2 m ss 0 www.de-faam.nl De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) ligt onder provinciaal vuur vanwege de juridische procedures die ze over milieu vergunningen heeft gevoerd. De afgelopen vier jaar is de ZMF echter maar vijf maal naar een rechter gestapt, reageert de milieuorganisatie desgevraagd. John de Kok Zeeland Twee van deze procedures heeft de ZMF uiteindelijk ingetrokken nadat er met de andere partijen een afspraak kon worden ge maakt. Meepraten Geertje van de Krogt van de ZMF is dan ook oprecht ver baasd over de kritiek. "We weten niet hoe het beeld ontstaan is dat de ZMF vaak naar de rechter zou stappen." De milieufederatie ziet het als taak mee te praten, haar achterban te vertegenwoordigen en adviezen te geven. De ZMF is soms ook betrokken bij het maken van.be-' leid. De afspraken die daarover gemaakt worden, zegt de ZMF na te leven. Maar ze wil wel het recht houden, dat wanneer an dere partijen deze niet naleven, het de rechter voor te leggen. Van de Krogt: "We gaan altijd de dialoog aan, maar het is onze taak om op te letten en daarbij hanteren we ons democratisch recht heel zelden. Zonder de mogelijkheid om naar de rechter te stappen, verliezen we onze tanden." Probleem Gedeputeerde Staten geven aan dat het problematisch is dat de ZMF meepraat bij het beleid maken maar vervolgens wel naar de rechter stapt, zo is te lezen in haar brief aan de Provincie Zeeland van 28 september. Verder staat er in deze recente brief dat 'een budgetsubsidie voor de ZMF ingaande 2010 slechts gerechtvaardigd is voor het onderhouden van coördinatie op het gebied van deelbelangen en milieu - edu catie.' De ZMF heeft ondertussen in haar beleidsplan opgeno men om met eigen middelen en slechts bij hoge uitzonde ring juridische procedures in te zetten. Een groep van twaalf Brazilia nen heeft vrijdagmiddag in het kader van een internationaal uit wisselingsproject een bezoek ge bracht aan Arnemuiden. Het ge zelschap bezocht de historische scheepswerf C.A. Meerman. "Ze hadden het verschrikkelijk koud, maar genoten van de bo ten", vertelt Joke Brouwer van Friendship Fource Zeeland, die de Brazilianen heeft uitgeno digd. Daarna bekeken de gasten de bijzondere collectie van het Museum Arnemuiden aan de Langstraat. Brouwer: "De Bra ziliaanse gasten zijn ook naar het Middelburgse stadhuis geweest en werden door burgemeester Koos Schouwenaar ontvangen. En hebben genoten van de don- De bezoekers gingen graag op de foto. FOTO AART VAN BELZEN. derdagse markt. Ook hebben de internationale gasten een bezoek aan de Deltawerken gebracht en een fietstocht gemaakt. Tot afgelopen maandag lo geerden Braziliaanse gasten logeerden bij de Zeeuwen thuis. Jaren van het Immaterieel Erfgoed. De provincie Zeeland houdt allerlei leu ke activiteiten in het kader van de themajaren van het Immaterieel Erfgoed, die van nu tot en met 2012 zijn. Om de aftrap van deze jaren in de verf te zetten is er De Zeeuwse Klapbank, een multime diale tentoonstelling over Zeeuwse dialecten. Op www.zeeuwseklapbank.nl zijn de dialectfragmenten en de verhalen te horen. De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) bouwent de site uit met allerlei interessante zaken rond de Zeeuwse dialec ten. De Provincie geeft in een nota aan dat de ontsluiting van het Zeeuwse immate rieel erfgoed een belangrijk item is. Een van de werkvel den die perfect past in het immaterieel erfgoed is de Zeeuwse taal. De Zeeuwse Dialect Vereniging heeft een luisterhoek gemaakt met al lerlei verhalen in het Zeeuws, van Goeree-Overflakkee tot Zeeuws-Vlaanderen. Zater dag 6 november vanaf 19.30 uur is er het festival Zing Zeeuws in De Klomp te Ovezande. Aanmelden kan via zingzeeuws@scez.nl. En meer informatie op www.zingzeeuws.nl. Bouw Infra Harmonie Nederland geeft samen met Koninklijke Harmonie Ons Genoegen een concert op zaterdag 6 november. Beide orkesten hebben een gevari eerd repertoire met toegan kelijke muziek. Het concert begint om 20.00 uur in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Entree kost 7,50 euro. Onlangs is de exploitatie van het fietsvoetveer Vlis- singen-Breskens opnieuw aanbesteed. Veolia Trans port blijft exploitant op deze verbinding. Behalve Veolia schreven Connexxion en van oorsprong Australische Transit Systems in. Hier vindt u BCC Middelburg: ZEP Middelburg Podium 13 Nu in heel Zeeland ANWB Rijopleiding Chris Roelse geeft nu les in heel Zeeland. Gratis intest bij boeking van een compact-opleiding. Meer weten? Kijk op anwb.nl/rijopleiding of bel 0118 634411. ANWB Rijopleiding Chris Roelse Beenhouwerssingel 6 4331 MD Middelburg Qahujb Rijopleiding

de Faam | 2010 | | pagina 17