r porthos Rondleiding Dampoortaquaduct 6 november Sinterklaas komt 13 november naar Middelburg Verras een mantelzorger! Sportactiviteiten tijdens herfstvakantie Werkzaamheden Schuitvlotstraat u MS» GRAND CAFE ZORGCENTRUM EBEN HAEZER Variërende dagmenu's 1 yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 oktober 2010 De Faam pagina 9 Zaterdag 13 november brengt de pakjesboot nr. 7 Sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met zestig zwarte pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burgemeester Koos Schouwenaar. Het wordt gezellig druk bij de Beatrixbrug. Veel kinderen zullen daar staan te wachten op de komst van Sinterklaas. Na aankomst gaat de Sint door de Miiddelburgse winkelstraten naar de Markt. Daar wacht hem een muzikaal onthaal. Op 10 november, Dag van de Mantelzorg, gaan tientallen leerlingen van Ne- halennia en CSW en vrijwilligers van Manteling op pad om mantelzorgers uit heel Walcheren in het zonnetje te zetten. Mantelzorgers zijn mensen die voor iemand.uit hun familie of omgeving zorgen die gehandicapt of chronisch ziek is of psychische problemen heeft. Ook u kunt mantelzorgers uit uw omgeving opgeven, zodat ze op die dag een leuk presentje krijgen thuisbezorgd. Ie mand aanmelden is heel eenvoudig. Bel op werkdagen tussen 9.30 uur en 12.30 uur naar Manteling, 55 35 30. Aanmelden kan tot en met 1 november. Meer informatie vindt u op de website: www.mantelingwalcheren.nl. Iedere vakantieweek kun je in de gemeente Middelburg deelne men aan verschillende sportactiviteiten. Het team van Middel burg in Beweging organiseert in de week van 25 oktober weer leuke en sportieve activiteiten. Deelname is gratis. PROGRAMMA: Maandag 25 oktober Samen met de Bowlingvereniging Middelburg kan je gaan bowlen in 'de Kruitmolen' als je 6 jaar bent en niet ouder dan 14 jaar. Je krijgt dan de mogelijkheid om te leren bowlen van 14.00 -16.00 uur. De kosten bedragen 2,50 per persoon. Dinsdag 26 oktober Streetsportmiddag bij skatepark Meker aan de Sportlaan. Tijdens deze middag kun je vrij skaten en scooteren in het vernieuwde skatepark. Ook kun je deelnemen in verschillende clinics. Skaten: 13.00 -15.00 uur Clinic skaten: 13.30 -14.15 uur Scooter: 15.00 -17.00 uur Clinic scooter: 15.30 -16.15 uur Deelname gratis. Woensdag 27 oktober Sportkennismaking Taekwondo (7 -14 jaar) en Total Kids Defence Tigers (4 - 6 jaar) in Sporthal 'de Kruitmolen' Clinic Taekwondo en Clinic Total Kids Defence Tigers: 13.00 -14.00 uur en 14.00 -15.00 uur. Donderdag 28 oktober Zeeuws Kampioenschap Panna-Knock-Out 2010 Tussen 10.00 en 16.30 uur strijden de winnaars uit verschillende wijken van zeven verschillende gemeenten in vier leeftijdscategorieën om de Zeeuwse Titel. Dit alles speelt zich af in Sporthal 'de Voorborch'. Vrijdag 29 oktober Waveboarden bij het skatebaantje aan de Koepoortlaan. ledereen van 6 tot en met 14 jaar kan van 13.00-14.00 uur en van 14.00 -15.00 uur de kick beleven van het surfen, skateboarden en snowboarden in een mo ment. Onder deskundige begeleiding leer je de techniek van waveboarden. Voor meer informatie Middelburg in Beweging: Patrick de Guchteneire, (0118) 67 57 97 of 06 464 06 496 p.de.guchteneire@middelburg.nl Christiaan Boon, (0118) 67 57 61 of 06 464 06 497 c.boon@middelburg.nl Op woensdag 20 oktober start het hërstraten van de Schuitvlotstraat. De werkzaamheden duren vier weken en worden in drie fasen uitgevoerd. In fase een is de Schuitvlotstraat afgesloten vanaf de Breestraat tot aan de Singelstraat. Vervolgens vinden de werkzaamheden plaats tussen de aan sluitingen met de Singelstraat en de Pijpstraat. In de laatste fase is de Schuitvlotstraat afgesloten vanaf de Pijpstraat tot aan de Dam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau van de Gemeente Middelburg. Het telefoonnummer is (0118) 67,5.2 11 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld doar Communicatie. Reacties zijn Welkom! Per e-mail naar info@middelburg.ni of per telefoon op (011,8) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op zaterdag 6 november biedt de Rijkswaterstaat de mogelijk heid om het nieuwe aquaduct onder het Kanaal door Walcheren te bezoeken. Van 10.00 uur tot 16.00 uur zijn de hekken open voor belangstellenden die zich op de hoogte willen houden van de werkzaamheden aan de N57. De ingang van het aquaduct is aan de kant van de Kleverskerk- seweg. Foto: Aart van Belzen Porthos is hét loket voor vragen over welzijn, zorg, opvoeden en opgroeien. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. Hier wordt uitvoering gegeven aan de Wet Maatschappeljke Ondersteuning (Wmo) en Porthos vormt het Middelburgs Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Een ochtend loketdienst bij Porthos "Vanochtend kwam er een jongen van een jaar of twintig. Hij was doorgestuurd door de Krediet bank omdat zij hem niet konden helpen met zijn schulden. Er zaten veel parkeerboetes bij en de Kre dietbank kan dan niet helpen. Samen met hem heb ik in kaart gebracht welke schulden er alle maal zijn en we hebben een schema opgesteld hoe en in welke volgorde hij die zou kunnen afbetalen. We hebben afgesproken dat hij de schuldeisers brieven schrijft met een betalingsvoorstel, zodat hij ze één voor één af kan betalen. Ik ga hem nog helpen met het schrijven van die brieven. Natuurlijk kijk ik ook nog met hem naar waar de schulden door zijn ontstaan en hoe hij ervoor kan zorgen dat hij geen nieuwe schulden opbouwt. Eigenlijk zie ik dit heel vaak. Bij hem op het lijstje stonden de schuldeisers die je telkens terug ziet komen bij jongeren. Postor derbedrijven, telefoonproviders, boetes, creditcards. Geen idee Er belde ook een mevrouw. Ze wil gaan scheiden, maar had geen idee hoe ze het moest aanpakken. Ze stelde veel vragen over huur- en zorgtoeslag; over mogelijkhe den om in haar huis te blijven; over alimentatie. Ik heb haar vra gen zo goed mogelijk beantwoord en haar voor de juridische afwik keling de naam gegeven van een advocaat. Oh ja, toen belde de Sociale Dienst. Ze willen graag een vrijwil liger inschakelen als buddy voor een Marokaanse vrouw die de Ne derlandse samenleving nog niet zo goed begrijpt. Ik ga straks met mijn collega van de Stichting Wel zijn Middelburg hier even kijken of we een geschikte vrijwilliger in de kaartenbak hebben hiervoor." Annemiek van Noort werkt al 7 jaar bij Maatschappelijk Werk Walcheren en draait sinds twee jaar loketdiensten bij Porthos. Zij kan goed de vergelijking maken met vroeger: "We hebben veel meer aanloop bij Porthos dan we op de Breestraat hadden. Ik denk dat de mensen ons hier beter weten te vinden. Ze hoeven ook niet te weten welke organisatie hen kan helpen. Mensen komen hier om allerlei redenen binnen. Ze komen hier voor een fietsles bij de Stichting Welzijn Middel burg of voor het consultatiebu reau bij de GGD en als ze hier dan toch zijn, stellen ze nog een vraag aan het loket. Vragen? Heeft u ook een vraag over opvoe den, hulp in de huishouding, zorg- taxi's, vrijwilligerswerk of uw pube rende dochter? U kunt met al deze vragen en alle andere onderwer pen die iets te maken hebben met welzijn, zorg, opvoeden en op groeien terecht bij Porthos. Dage lijks is het loket geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ook bellen: (0118) 75 14 00. Dé ontmoetingsplek in de Griffioen voor alle wijkbewoners. Van maandag tot en met zaterdag, koffietijd 's ochtends vanaf 10.00 uur en 's middags vanaf 14.30 uur. (exclusief soep en dessert) van maandag t/m zaterdag van 12.00 -13.15 uur Gezellig lunchen in een gastvrije omgeving, dat is zorg centrum Eben-Haëzer. De vriendelijke bediening en t sfeervolle omgeving zorgen ervoor dat u zich direct thuis voelt. Kom ook eens proeven!

de Faam | 2010 | | pagina 9