www.middelburg.n Zeeuws kampioenschap Panna 2010 Het woord aan raadslid Nellie de Bont-Smulders Weet u wat ouderen beweegt? Commissievergaderingen Nominatie Bomenbuurt als huurdersorganisatie van het jaar Donderdag 28 oktober barst in sport hal 'de Voorborch' aan de Breeweg in Middelburg de strijd om het Zeeuws Kampioenschap Panna Knock-Out los. In vijf verschillende leeftijdscategorieën wordt er gestreden tussen de win naars uit de voorrondes welke afgelo pen weken hebben plaats gevonden in Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Vlissingen, Hulst en Middelburg. De jongste leeftijdscategoriëen 7-9 jaar en 10-12 jaar beginnen om 10.00 uur. De overige categoriëen beginnen om 13.30 uur. Naast het prestatieve toernooi zijn er ook diverse nevenactiviteiten. Zo is er de mogelijkheid om de snelheid te meten van een vrije trap, kunnen de deelnemers op een middenstip probe ren-een bal zo vaak mogelijk hoog te houden en worden de bezoekers uitge daagd om een voetbalquiz in te vullen! Er zijn ook een aantal panna-velden waar vrij gespeeld kan worden. Panna Knock Out is een vorm van straatvoetbal op een klein veldje (kooi/opblaasbaar veld) waarbij er 1 tegen 1 wordt gespeeld. Door mid del van trucjes proberen de tegen standers elkaar af te troeven. Een wedstrijdje duurt maximaal drie mi nuten. Degene die de meeste doel punten maakt is winnaar. Wanneer een deelnemer echter een 'panna' (bal door de benen van de tegen- standër) maakt, heeft deze deelne mer direct gewonnen! U kunt yw motivatie en CV mailen naar c.de.jonge@middelburg.nl. Sluitingsdatum is 12 november. Foto: Aart van Belzen Wilt u zich sterk maken voor de belangen van de Middelburgse se nioren? Geef u dan op als kandi daat voor de Seniorenraad. De gemeente Middelburg zoekt senioren om de Seniorenraad Middelburg te versterken. Meer informatie vindt u op de website www.middelburg.nl onder de ru briek Wonen en Leven Senioren WIJKBEZOEKEN Het afgelopen voorjaar was de fractie van de PvdA in aanloop van zowel de gemeenteraads- als de Tweede Kamerverkiezingen, met enige regelmaat in een groot aan tal wijken van Middelburg terug te vinden. Niet alleen om zieltjes' te winnen maar ook om van bewo ners te horen wat ze van hun eigen straat of buurt vinden. Tijdens gesprekken met bewoners is het ons opgevallen hoe tevre den zij zijn over hun woonomge ving. Toch krijgen we ook problemen te horen, we proberen dan eerst de mensen te helpen met een verwijzing naar bijvoor beeld de servicetelefoon (67 53 22), het spreekuur van de wijkbe- heergroep of de wijktafel. Vaak lukt het dan om vrij snel tot een oplossing van het probleem te komen. Maar daar laten we het niet bij, want regelmatig gaat de fractie in een wijk op bezoek om te horen of de problemen ook daadwerke lijk opgelost zijn. We gaan dan zelf in gesprek met onder andere de wijkbeheergroep en de bewoners speeltuinvereniging en de wijkbe heergroep. Waar we kunnen hel pen doen we dat, en steken daarbij ook zelf de handen uit de mouwen. Zo hebben we in de wijk heggen gesnoeid, daar was door bewoners al vaak om gevraagd, maar er was nog niks aan gedaan. En in de Oosterscheldestraat heb ben we een spandoek opgehan gen om weggebruikers er op te wijzen dat het om een 30 km-zone gaat. Niet helemaal overbodig want terwijl we daar stonden kwa men er heel wat auto's voorbij die veel te hard reden in deze straat. Op vrijdag 12 november is de fractie van de PvdA in de wijk Zuid te vinden en op vrijdag 17 decem ber in Dauwendaele. In 2011 bezoeken wij elke vrijdag na de raadsvergadering een an dere wijk in Middelburg. Zijn er in uw woonomgeving zaken waarvan u vindt dat wij u daarbij kunnen helpen, dan horen wij dat uiteraard graag van u. Nellie de Bont Raadslid PvdA bontjn@zeelandnet.nl www.middelburg.pvda.nl woensdag 20 oktober 2010 De Faam pagina 8 Altijd actueel: de-faam.nl en gaan op locatie de situatie be kijken. Het is natuurlijk niet zo dat voor alles een oplossing is, maar we gaan er wel over praten. En het kan ook zijn dat je samen tot de conclusie komt dat iets echt niet kan, maar dan is het wel dui delijk. Op 1 oktober zijn we in de Stro- menwijk op bezoek geweest, en hebben daar gesproken met de De Bomenbuurt Griffioen maakt kans op de prijs van De Huur dersorganisatie van het jaar. 'De bewonerscommissie uit Middel burg laat zien dat het mogelijk is om bij een wijkvernieuwings project voorop te lopen als bewoners', aldus de jury die de Bo menbuurt heeft genomineerd. Of de Bomenbuurt gaat winnen, hangt af van het aantal stemmen dat zij krijgt. Vandaar dat zij oproept om op haar te stemmen. Dat kan nog tot eind oktober op www.woonbond.nl. De uitslag van de verkiezing wordt op 20 november bekendgemaakt tijdens het 20-jarig jubileumfeest van de Woonbond. Op de website van de Woonbond vindt u uitgebreide informatie over de genomineerde bewonerscommissies en huurdersorganisaties. Op woensdag 20 oktober vergadert de commissie Maatschappe lijke Zaken, gevolgd door de commissie Ruimte op maandag 1 november en de commissie Algemeen bestuur op dinsdag 2 november. Om 19.30 uur bent u van harte welkom in het stadskantoor om deze vergaderingen bij te wonen. Een commissievergadering is ter voorbereiding op de raadsvergade ring, die gehouden wordt op maandag 8 november en dinsdag 9 novem ber. In een commissie worden geen besluiten genomen. Op de agenda van de commissie Maatschappelijke Zaken staat onder andere de woonservicezones. In de commissie Ruimte gaat het over de nota grondbeleid 2010 en deelname aan het Europees project verlich ting. Voorafgaand aan de behandeling van dit agendapunt geven onder nemers uit de binnenstad een presentatie over accentverlichting. De commissie Algemeen Bestuur behandelt de Programmabegroting 2011. Aan de orde komen onder andere ook de parkeeropbrengsten. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld, krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn: Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Ter inzage Agenda's met de bijbehorende voorstellen van vergaderingen zijn te be kijken op www.middelburg.nl. Klik op de banner 'vergadering gemeente raad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Foto: Jan Koole mmmmm :.Y,

de Faam | 2010 | | pagina 8